Како брзо да ги затегнете рацете и стомакот по губење на тежинатаКако брзо да ги затегнете рацете и стомакот по губење на тежинатаАко сте изгубиле тежина после диета, но не сте вежбале, можеби сте изгубиле и многу мускулна маса. И сега ве интересира како брзо да ги затегнете рацете и стомакот. Не грижете се – постои едноставно решение. Веќе некое време сте на диета и бинго! Стоите на вагата и гледате дека ги изгубивте вишокот килограми кои […]
Љубовно бомбардирање: Што се крие зад љубовното бомбардирањеЉубовно бомбардирање: Што се крие зад љубовното бомбардирањеЉубовното бомбардирање е феномен за кој во последно време многу се зборува. Овој термин се однесува на феноменот кога едно лице буквално опсипува друго лице со комплименти, внимание, подароци и други манифестации на наклонетост. Се чини дека звучи добро. Но, тоа може да биде и предвесник на големи проблеми. Здравите односи се развиваат постепено и […]
Растение кое ја подобрува концентрацијата и меморијата, го имате домаРастение кое ја подобрува концентрацијата и меморијата, го имате домаИако често ги игнорираме, зачините имаат големо влијание врз нашето здравје. Рузмарин, како што е потврдено со истражување на Харвард, ја подобрува концентрацијата и меморијата, но тоа не е се. Ова се сите здравствени придобивки од рузмаринот. Медитеранската култура има билки и зачини со многу корисни здравствени својства кои можат да бидат од голема помош […]
Волшебните билки носат: Како да се ослободите од вагиналната габична инфекција?Волшебните билки носат: Како да се ослободите од вагиналната габична инфекција?Домашните лекови, како што се природниот јогурт, есенцијалните масла и пробиотските додатоци, можат да помогнат во ублажување на симптомите на уринарните и вагиналните инфекции. Magical Herbs наведува дека габичната инфекција може да предизвика болка, чешање и исцедок во пределот на гениталиите. Кандида албиканс е најчеста причина за овие инфекции. Сепак, други видови габи исто така […]
Неговата поранешна девојка: Како да престанете да и бидете љубоморни?Неговата поранешна девојка: Како да престанете да и бидете љубоморни?Секој од нас има минато. Се чини дека сите го разбираме тоа, барем теоретски. Но, кога ќе дојде темата: неговата поранешна девојка… Сета рационалност исчезнува. Како да престанете да бидете љубоморни на духот од минатото? Што е љубомора? Пред да зборуваме за љубомора кон минатото на вашиот партнер, ајде да разбереме какво е тоа чувство, […]
Како се менува исхраната по четириесетКако се менува исхраната по четириесетИстражувачите открија што треба да биде вклучено во идеалната дневна исхрана на средовечните и постарите луѓе. Откријте како се менува вашата исхрана по четириесет. По 40-тата година метаболизмот се забавува и се зголемува ризикот од разни болести. Одржувањето здрава и оптимална тежина станува сè потешко. И затоа, од оваа возраст, лекарите советуваат да започнете внимателно […]
Јога вежби за добро варење кои можете да ги правите секој ден. Го затегнуваат телото и ја нормализираат работата на цревата. Некои вежби можат да послужат не само како тренинг што ќе го одржува вашето тело во форма, туку и како помош за нормализирање на функцијата на цревата. Сега, кога сè уште ги чувствуваме ефектите […]
Како да го подготвите телото за диета: Најважниот совет на нутрициониститеКако да го подготвите телото за диета: Најважниот совет на нутрициониститеЕве како да го подготвите телото за диета и на што треба да обрнете посебно внимание. Повеќето од нас за време на празниците добиваат некој килограм вишок поради прејадување. Исто така, повеќето од нас си ветуваат дека од јануари ќе почнат со диета. И сега, конечно, време е да се префрлиме од зборови на дело. […]
Како недостатокот на секс во бракот влијае на женитеКако недостатокот на секс во бракот влијае на женитеЗа многу парови, одржувањето на интимноста во врската може да стане предизвик со текот на времето. Недостатокот на секс во бракот може да има длабоки ефекти врз емоционалната и физичката благосостојба на двајцата партнери. Тоа дури може да доведе до распад на бракот. Бракот е врска која вклучува љубов, доверба и интимност. Бракот ни нуди […]
7 совети за утрински секс: Започнете го денот со љубов и забава7 совети за утрински секс: Започнете го денот со љубов и забаваАко не сте пробале секс наутро, време е да го вклучите во вашата дневна рутина. Овие совети за утрински секс можат да ви помогнат да го започнете денот на најубав начин. Совети за утрински секс: Совршен почеток на денот Утринскиот секс е добар начин да се разбудите и да се подготвите за тој ден. Сепак, […]