06:11 Makedonski narodni prikazni
06:45 Makedonija nautro
09:40 7 minuti zdravje
09:50 Za Makedonskiot jazik
10:00 Vesti
10:20 Meteo
10:25 Znaete li
10:30 Dajte muzika
11:05 Kvisko, kviz za deca
11:40 Svetot vo vojna, dokumentarna programa, serija
12:35 15 - minutnite obroci na Džejmi
13:00 Dnevnik
13:30 Meteo
13:35 Vo kadar
14:15 Hedonizam so Fičo
14:55 Турлитава
15:20 Pred dverite na večnosta - Kapadokija
16:10 2000 - tite
16:55 Okolu svetot
17:00 Дневник 1
17:25 Sport
17:35 Meteo
17:45 Naš podium, studio
18:40 Okolu svetot
18:45 Štrumfovi, animirana serija
19:00 Svetot na Bibi
19:25 Za Makedonskiot jazik
19:30 Dnevnik 2
19:55 Sport
20:05 Meteo
20:15 360 stepeni, infomagazin
21:10 Šangaj, igran film
22:55 Дневник 3
23:10 Sport
23:20 Meteo
23:25 Prikaznata na robinkata, seriski film, serija
00:15 360 stepeni, infomagazin
01:10 Naš podium
02:05 Дневник 1
02:30 Sport
02:37 Meteo
02:40 Makedonija nautro
05:35 Muzičko intermeco
05:50 Турлитава

07:00 Ja sakam Makedonija
10:00 КАЧАМАК
12:00 РОМАНИЧНОТО МААЛО
13:00 ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД
16:00 Vesti
16:30 MERAK MEANA
18:00 Lista za 300
19:00 Dnevnik
19:45 МОЈОТ ЖИВОТ
21:00 Vesti
21:15 ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД
00:20 ПЕЛИН И МЕД

11:00 Vesti
11:10 Meteo
12:00 Makedonski prikazni
13:00 Grešnici
15:00 Vesti
15:30 Gotvete so Drakče (premiera)
16:15 Ženkar
17:00 Krvavo cveće (premiera)
18:00 Vesti vo 18
18:25 Izborna hronika 2024 (premiera)
18:30 Samo vistina! - premiera
19:45 Grešnici (premiera)
20:45 Večerni vesti
21:00 Grešnici (premiera)
22:30 Ženkar (premiera)
23:30 Igrana serija

06:30 Vesti
07:15 Meteo
07:20 Zeleni heroi, dokumentarna programa, Dokumentarni
08:10 Topšop
08:25 Utrinska na Telma
09:50 Topšop
10:05 Avanturite na Mark - nova sezona
11:00 Ferplej so Jana
12:00 Avto magazin
12:35 Zavrti na Telma, interaktiven kviz
13:10 Zavrti na Telma - prodolžuva
15:30 Vesti
16:05 Sportski vesti
16:10 Meteo
16:15 Kod
16:50 Galama šou, zabavna emisija, show
17:50 Skopje Ale,ale - prikazni za Skopje nova sezona
18:30 Vesti
19:05 Sportski vesti
19:10 Meteo
19:15 Dzvezda od 100 kila, igran film
21:30 Vesti
22:00 Sportski vesti
22:10 Meteo
22:15 Čelična pravda, igran film
00:00 Nešto konkretno so Sneže Velkov 3 sezona
00:55 Kod
01:30 Skopje Ale,ale - prikazni za Skopje nova sezona
02:00 Ferplej so Jana
02:40 Utrinska na Telma
04:15 Makedonska muzika
05:20 Zavrti na Telma, interaktiven kviz
05:55 Zavrti na Telma - prodolžuva

07:00 Makedonski narodni prikazni
08:00 Karambol
08:30 Makedonski narodni prikazni
11:00 Živa cel
11:40 Telešop
12:00 Kvadrat
12:30 Urban blok
13:00 Agro Balkan
13:40 Telešop
14:00 Na zdravje
14:50 Konak kod Hilmije
15:30 Vesti
15:50 Vezilka
18:30 Vesti
19:10 Paparazzo lov
20:00 DNK
21:15 Vesti
21:45 DNK
23:30 Šouto na Bogdan Ilievski
01:05 Film