Фокус - 21:28 19/01
Словенија најавува дека 70 отсто од населението би можело да биде вакцинирано до почетокот од летото, порача премиерот Јанез Јанша. -Според планираните испораки на вакцината, до почетокот на летото Словенија веќе може да постигне 70-процентно ...
А1 On: Вакцината на Фајзер имала слабости, но Брисел притискал да биде одобрена во ЕУ, откриваат хакирани документи
Телма: Западен Балкан ќе почека уште неколку недели за вакцините од ЕУ
Нетпрес: Јанша: Словенија може да вакцинира 70 отсто од популацијата до почетокот на летото
580 поврзани вести »

360 степени - 21:40 19/01
Шеесет и осумгодишниот Мирослав Мики Алексиќ, познат сценарист, режисер и сопственик на училиште по глума кој е осомничен за силување и сексуално вознемирување на најмалку шест ученички, се товари дека делата ги извршувал од 2008 до 2020 година.
Канал5: Притвор за српскиот професор по глума, кој силувал актерки
Мастило: Алексиќ негира сѐ, Милена пак се огласи: Нејзините зборови болат!
Точка: „Зошто дури сега проговорила?“ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја 'тресе' Србија
63 поврзани вести »

Фактор - 20:13 19/01
Од четврток, 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот. Предлогот бил усвоен на владина седница, информираше министерот Венко Филипче. Првиот човек на здравството најави и можно олабавување на мерките, за што ќе се анализира следната ...
24 Вести: Рестораните и кафулињата се враќаат на работно време до 21 часот
ТВ21: Угостителските објекти со работа до 21 часот – објектите на бензиските пумпи и хотелите со редовно работно време
Телма: Кафеаните од четврток ќе работат до 21 часот,наредната недела можно е уште 2 часа подолго
120 поврзани вести »

Курир - 21:11 19/01
Утре завршува зимскиот распуст на учениците, а средношколците од четврток 21 јануари најавуваат бојкот на наставата. Како што велат средношколците бојкотот на наставата ќе трае се додека Министерството за образование не ги прифати нивните барања во ...
Фокус: Средношколски сојуз повикува на бојкот, МОН не се повлекува: Матурантите веќе ги пријавија испитите
Алсат-М: Матурантите ќе го бојкотираат второто полугодие
Макфакс: Матурантите ќе го бојкотираат почетокот на второто полугодие
23 поврзани вести »

ТВ21 - 21:13 19/01
Новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе пристигне во Вашингтон во вторник на почетокот на инаугуративните церемонии во мрачен и свечен момент од американската историја, подготвувајќи се да ја положи својата заклетва кога САД се приближува до 400.000 ...
Независен: Бајден заплака при последниот говор пред инаугурацијата
Вечер Прес: Меланија Трамп на заминувањето од Белата куќа, прекрши 70 години долга традиција на првите дами
Канал5: Во американскиот Сенат почна сослушувањето на кандидатите за министри во кабинетот на Бајден
49 поврзани вести »

Сител - 21:40 19/01
За првпат по 30-тина години од возобновувањето изострана традиционалното спуштање на крстот во светите води на Вардар. Наместо тоа, се одржа само централна Златоуста литургија во црквата „Рожденство на пресвета Богородица“ со која богослужеше ...
Алсат-М: Водици одбележан без почитување на мерките против Ковид-19
Gostivarpress.mk: Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)
Слободен Печат: ВИДЕО | ВО ЦРНА ГОРА СЕПАК СЕ ФРЛАА ПО СВЕТИОТ КРСТ: 10-годишно момче најбрзо стигна до крстот во Беране!
149 поврзани вести »

Сител - 21:36 19/01
Во скратен состав ќе се одржи претстојната средба на историската македонско-бугарска комисија.. Онлајн состанокот кој е предвиден за в петок, двете земји ќе ги претставуваат по двајца членови..
ТВ21: Мицкоски и Николоски на средби во Унгарија – граѓаните премногу долго чекаат на забележителен напредок на патот кон ЕУ
360 степени: Втор ден престој на Мицкоски и на Николоски во Будимпешта: Се жалеле и на злоупотреби на европското знаменце
Р.С.Европа: Мицкоски и Николовски во Будимпешта на средби со колеги од сестрински партии
112 поврзани вести »