Спортски - 20:29 25/01
Сенегал ги совлада Зеленортските острови со 2-0, и се пласираше во четвртфиналето на Африканскиот куп на нации. Сенегалците беа очигледни фаворити во дуелот од осминафиналето против Зеленортските Острови, но се мачеа и победија спо помош на судиите.
Макфакс: Сенегал во полуфинале по контроверзната победа над Кабо Верде
24Фудбал: АФКОН: Сенегал се пласираше во четвртфиналето, Мане погоди со потрез на мозокот (ВИДЕО)
Sport 1: Сенегал со два играчи повеќе едвај до четвртфиналето (ВИДЕО)
13 поврзани вести »

Макфакс - 20:23 25/01
Русија се врати во второто полувреме, но повторно потфрли во финишот на мечот за да загуби со 30:29 (16:12) од Германија во меч за престиж на Европското првенство во Унгарија и Словачка, откако двете репрезентации одамна ги загубија шансите за ...
Дерби: Германија ја совлада Русија и обезбеди пласман меѓу најдобрите осум
Екипа: Германците ја совладаа Русија за збогување со ЕП
Gol.mk: ВИДЕО: Германија со два цепелини ја реши Русија за крај на ЕП
5 поврзани вести »

Спортманија - 20:07 25/01
Репрезентацијата на Германија ја победи Русија со 30:29 и триумфално се одјави од ова ракометно европско првенство. „Панцерите“ завршија на четврттото место во групата „2“ и немаа никакви шанси за да се пласирааат во елиминациите, бидејќи тие имаат ...
Gol.mk: Шпанија со пласманот во полуфиналето обезбеди директно место на СП 2023
24 Ракомет: Ако не обезбеди полуфинале, Шведска не сака да го игра мечот за петто место!
Сител: Шпанија и се приклучи на Данска во полуфиналето на ЕП
39 поврзани вести »

Sport 1 - 19:46 25/01
Историјата се повторува кога се во прашање најголемите ѕвезди на Фиорентина, кои секогаш завршуваат во редовите на Јувентус. Ако се прашуваат навивачите на „виолетовите“, тие никогаш не би дозволиле свој фудбалер да замине во омразениот ривал од ...
Sport M: Во Фиренца Влаховиќ брзо беше заборавен: Виолетовите тргнаа по напаѓачот
Макфакс: „Газета“ се прашува: Како Јуве може да си дозволи 125 милиони евра за Влаховиќ?
Дерби: Уште една потврда дека Влаховиќ заминува, Фиорентина пред ангажман на нов напаѓач
56 поврзани вести »

Sport 1 - 20:07 25/01
Интер и Аталанта се во напредни преговори за трансфер на Робин Госенс на „Џузепе Меаца“ во јануарскиот преоден рок. Германскиот репрезентативец има и богата понуда од Њукасл за трансфер во Премиерлигата, но тој не е заинтересиран.
Спортманија: Интер подготвува пеколен трансфер план и ќе ангажира две големи ѕвезди од Серија А
SportMedia: Германецот од Аталанта го засилува Интер за 22 милиони евра!
Sport M: Одбил побогата понуда од Њукасл, само да потпише за Интер
9 поврзани вести »

Sport 1 - 20:19 25/01
Навико Академија ФМП го совлада Балкан со 77-75 во последното 8.коло од групната фаза во Балканската БИБЛ-лига. Скопскиот тим до победата дојде во второто полувреме, бидејќи на паузата имаше негатива од 13 поени.
Gol.mk: Академија ФМП со пресврт-победа ја заврши деби сезоната во БИБЛ
Екипа: БИБЛ: Академија ФМП со голем пресврт до победа над Балкан
Сител: Академија ФМП со победа го заврши своето деби во БИБЛ лигата
13 поврзани вести »

Дерби - 19:51 25/01
Од таборот на Барселона работат на ангажман на двајца фудбалери на Челси чија иднина на „Стемфорд Бриџ“ е крајно неизвесна. Каталонскиот клуб му понудил договор на Цезар Аспиликуета кој би пристигнал на „Камп Ноу“ по крајот на оваа сезона, кога ...
24Фудбал: Барселона е близу до договор за ангажман на Аспиликуета
Sport M: Барселона најде ново засилување, потполно бесплатно, во Англија?
Спортски: Барселона преговара со капитенот на Челзи
15 поврзани вести »

Дриблинг - 20:19 25/01
Данскиот репрезентативец, Кристијан Ериксен деновиве се очекува да добие дозвола за да му се врати на фудбалот во целост. Ериксен тренира со вториот тим на Ајакс, а тоа медиумите од Англија го толкуваат како подготовка пред потписот со Бренфорд.
Дерби: Ериксен се врати на зелените терени: Среќен сум што сум овде (Фото)
Екипа: Ериксен се појави на тренинг во својот поранешен клуб
Спортклуб: Eриксен се врати, навистина се врати!
9 поврзани вести »

Слободен Печат - 19:46 25/01
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е пријавен за настап на турнирот во Дубаи, што ќе претставува негов прв настап на турнир во 2022 година. Првиот тенисер на АТП ранг листата требаше да ја брани титулата на Австралија Опен, но австралиската влада во два ...
Дриблинг: Ѓоковиќ донел одлука, познато е кaде ќе настапи по „отказот“ на Австралија Опен
Спортклуб: Ѓоковиќ се враќа на терен – веднаш тргнува во одбрана на првото место на АТП
Gol.mk: Познато каде и кога Ѓоковиќ ќе го одигра првиот меч во 2022
74 поврзани вести »

Телма - 16:30 25/01
Рафаел Надал – Матео Беретини е првата полуфинална двојка на првиот Гренд слем турнир во новата сезона. Светскиот рекет број пет по голема борба во меч што траеше четири часа и осум минути во пет сета со 6:3, 6:4, 4:6, 3:6 и 6:3 го совлада ...
Независен: Надал: По стапките на Роџер
Макфакс: Беретини избори полу-финале против Надал
Оff.net: Надалада - удар после кој нема враќање во игра
81 поврзани вести »