Скопје инфо - 21:09 25/01
Февруари е вториот месец од годината, кој го најавува крајот на студената зима. Овој месец е и љубовен месец, а носи многу изненадувања, убави промени и изобилиство енергија. Тој ќе донесе среќа за три знаци.
Скопје инфо: Млада Месечина на 1 февруари: Што им носи на хороскопските знаци?
Екран: Знаци на кои Јупитер во Риби им го менува животот од корен во првите шест месеци од 2022
Кајгана: Кој е најчестиот, а кој најреткиот хороскопски знак?
21 поврзани вести »

Скопје24 - 21:29 25/01
Пукањето на замрзнатите цевки може да ви направи огромна штета во домот, затоа делувајте превентивно. Македонија ја зафатија ниски температури, па цевките во домовите ги демне ризик од замрзнување, особено кај луѓето кои живеат во куќи.
Кајгана: Дали може да се замрзне јадење зготвено од замрзната храна?
Н.Македонија: Мит е дека оставањето на водата од чешма да капе ќе го спречи замрзнувањето

Слободен Печат - 18:02 25/01
Американката Колин Ли донирала бубрег за нејзиното момче, а веста стана вирална на социјалните мрежи откако таа откри дека тој ѝ прекинал само неколку месеци по операцијата, пренесува „ DailyMail “.
Точка: Донирала бубрег за да му го спаси животот на нејзиното момче: Како 'благодарам' тој 7 месеци подоцна...
Црнобело: „Му донирав бубрег на бившиот, ме откачи по 10 месеци - ви се верува ли?“
Кумановски м.: Му донирала бубрег на своето момче, а тој ја изневерил во Лас Вегас и ја оставил само 10 месеци подоцна (ВИДЕО)
5 поврзани вести »

Слободен Печат - 16:32 25/01
Ако сте биле во контакт со коронавирусот и сте се заразиле, раното откривање на симптомите е од клучно значење за да се спречи ширењето на вирусот и да почнете навреме да се лекувате. Иако ковид-19 е респираторна болест, може да предизвика и низа ...
Panacea.mk: Пет видови на осип што може да укажуваат дека сте заразени со коронавирус
Кајгана: Пет типа на осип што може да укажуваат дека сте заразени со коронавирус

Хаштаг - 17:32 25/01
Она што е интересно е тоа што манекенката евидентно била и остана една од најубавите жени на светот... Една од најпознатите манекенки Адриана Лима на својот Инстаграм профил сподели фотографија од минатото на која се гледа како изгледала на ...
Убавина и Здравје: Адријана Лима сподели спомени од младоста: Неверојатно е дека изгледала вака на 22 години! (фото)
Точка: Се сеќавате ли како изгледаше Адријана Лима на почетокот на кариерата? Повеќе од 20 години им е верна на овие три правила

Екран - 19:08 25/01
Селото Ојмјакон во далечниот источен дел на Сибир се смета за најстудено населено место на планетата – најниската измерена температура таму е -71,2 °C. Можете ли да замислите како изгледа секојдневието во ваква „санта мраз“? Ојмјакон е руско село во ...

Попара - 14:26 25/01
Освен што ниските зимски температури и загреаните простории ја сушат кожата, таа секојдневно е изложена на штетни надворешни влијанија. Загадувањето на воздухот е директно поврзано со видливи знаци на оштетување на кожата, а не е можно да се ...
Репортер: Диета која го забавува стареењето
Кафе пауза: Консумирајте ги овие намирници доколку сакате да имате блескава кожа!

Еспресо - 08:02 25/01
Соработувајте со другиот Овен бидејќи единствено тој може енергично да ве испрати. Вашиот партнер има преголеми барања или можеби сака да потроши повеќе отколку што очекувавте. Вие не сте некој што поддржува такво однесување.
Слободен Печат: Дневен хороскоп за 25 јануари: Среќата ќе биде вашиот најголем пријател денес
Попара: Дневен хороскоп за 25 јануари: Среќата ќе биде вашиот најголем пријател денес
Женски магазин: Дневен хороскоп за 25 Јануари: Пред еден знак период за голема љубов
15 поврзани вести »

Точка - 10:31 25/01
Топлиот напиток треба да го консумирате двапати дневно, пред оброк, а за неколку денови ќе почувствувате промена, повеќе енергија и елан. Сезоната на настинки и грипови е во тек, а покрај нив и омикрон сојот се шири со молскавична брзина, па од ...
Кајгана: Една грешка го прави чајот помалку здрав
ММС: Кафето го чува срцето, а чајот нервите

Канал5 - 11:44 25/01
Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез редовно ги покажува своите импресивни стомачни мускули на социјалните мрежи. Но, кога ќе ги споредите фотографиите на папараците со тие фотографии - можете да видите голема разлика.
Убавина и Здравје: Чизми и капут што никогаш нема да излезат од мода: Стајлинг на Џенифер Лопез што ќе посакате да го ископирате!
Женски магазин: Ваков добар стајлинг немала одамна: Чизми или капут-тешко е да одлучиме кое модно парче на Џеј Ло ѝ стои подобро
Бриф: Kaко навистина изгледа стомакот на Џенифер Лопез
4 поврзани вести »