СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(21) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ и ,,загрозување на безбедноста во сообраќајот“.

Се запали возило во сопственост на Министерството за култура

Се запали мотоцикл во Скопје

Семејно насилство во Аеродром: Син си ја претепал мајка си пред трговски центар

Кој ни ги вози децата - полицијата фати возачи без лиценци

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот констатирани во Специјалната болница „Св. Еразмо“ во Охрид.

Шофер со „нисан“ прегази жена

Падна млад дилер - полицијата му влезе дома, го пребара секој дел и најде дрога

128 санкции за брзо возење

Ја уценувал малолетната девојка со која бил во врска дека ќе ја објави гола – па таа го пријавила во полиција

Скопјанец нападнат од својот колега

Насилникот кој претепа ученик во Тетово ќе одговара кривично

Кичевчанец прво ја истепал другарката од Романија, а потоа и се заканувал и со пиштол

Вчера во 15.55 часот било пријавено дека Ѓ.С. (74) во Струмица управувајќи велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Вчера во 08.00 часот било пријавено дека С.Ѓ. од Кичево на локалниот пат за Крушино изгубила контрола врз мопед и паднала на коловозот.