04/21/2018 09:00 PM
Delije jednog šalju u reprezentaciju, a drugog hvale na sav glas! (TVITOVI)
Crvena zvezda je i danas izgledala odlično, Vladan Milojević je tempirao formu za završnicu prvenstva. Nakon pobede u derbiju, usledila je i, možemo slobodno reći, lagana pobeda u Nišu sa dva gola razlike, bilo je 1:3 u korist crveno-belih iz Beograda. Moglo je da bude mnogo više da je prvoplasirana ekipa na tabeli domaće Super lige uspela da iskoristi makar 50% svojih šansi, ali su se Ben, Adžić i ostali ispromašivali. Ipak, i pored toga smo gledali sjajne napade Crvene zvezde, nekoliko fantastičnih poteza lepih za oko, prevashodno od Luke Adžića i mladog Luke Ilića. Evo utisaka navijača nakon meča, videćete koga najviše hvale. Bravo momci! Realan rezultat ja 7:2 za Zvezdu. Idemo dalje! #fkcz — Aleksandar (@adragisic91) April 21, 2018 Колико леп фудбал играмо 😍😍😍 Браво Звездо!!! #fkcz — Угрувани пингвин 🐧 (@MarkoVozdovac) April 21, 2018 Ako neko od igraca #FKCZ zasluzuje da ode na SP, to je Rodic! Bolja zamena za Kolarova od njega ne postoji! — KyBaP 🇷🇸 (@KyBaP) April 21, 2018 Izlazi Ben u statistici 1 gol, 1 asist. Subjektivni osjećaj: dao 3—4 gola.#fkcz — ИШИЈАС (@Ramstajnovac) April 21, 2018 Luka Ilić is an absolute talent by the way. The longer he stays away from Man City the better. He needs to play regularly from next season. #fkcz — Dusan (@DusanMano) April 21, 2018 Adzic i Ilic su takva 2 doktora da je to neverovatno! #fkcz — Pravi Delija (@DelijaPravi) April 21, 2018 Никола Лепосавић, Бата Радуловић, Влада Јанковић, Милан Косановић, Владан Милојевић и остали из стручног штаба и из управе су људи заслужни за ово што гледамо. Хвала им. #fkcz — Боги (@Bogi__89) April 21, 2018 A da malo hvalimo Adžića? Odličan! #fkcz — Vujke (@Dr_Saw) April 21, 2018 Kako igra naša Zvezda #fkcz — Ajs pingvin (@DomSivi) April 21, 2018 Adza fintom vratio Subica u partizan hehe #skec #fkcz — veljkop22 (@VeljkoPreradovi) April 21, 2018
04/21/2018 08:49 PM
Zvezdin troskok u Nišu ka tituli! (video)
Sa tri gola u mreži Radničkog Crvena zvezda je završila misiju u Nišu i sada je na samo 6 bodova daleko od titule prvaka države. Radnički Niš - Crvena zvezda 1:3 (1:1). Crvena zvezda je odmah nametnula svoj ritam, već na startu je "gol visio u vazduhu", a nakon kornera Bena sam je ostao Krstičić koji pogađa sa nekoliko metara gol protivnika za 1:0. Ben je propustio kolosalnu šansu samo par minuta kasnije, u 11. minutu, a u 16. minutu priliku je ponovo imao Ben, Pešić mu je asistirao, ali je ovoga puta odbranio golman Živković. Tek nakon nekih 15 minuta Radnički se probudio, pretio je preko Milana Pavkova, fudbalera koji je pozajmljen upravo od Crvene zvezde, tada je Borjan uspeo da odbrani njegov udarac. Benje u 20. minutu ponovo bio u šansi, ali se ponovo nije dobro snašao nakon dodavanja Stojkovića. Na drugoj strani u 31. minutu Miladinović je mogao da postigne gol za Radnički, ali nije dobro zahvatio loptu i Crvena zvezda je mogla da odahne u tim trenucima. Još jednu dobru šansu propušta Crvena zvezda kada je Rodić izbegao ofsajd poziciju, četvorica fudbalera gostiju su bili sami, ali je usledio veoma loš centaršut levog beka Crvene zvezde. I onda kazna na drugoj strani, Pavkov koristi svoju šansu, 1:1. U drugo poluvreme Crvena zvezda je krenula još angažovanije, sa nešto više koncentracije u završnici i već u 55. minutu je bilo 1:2. Aleksandar Pešić je nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, povučen je sa leđa, sudija je dosudio penal a siguran izvođač je bio upravo Aleksandar Pešić. Samo četiri minuta kasnije nova velika šansa za crveno-bele, Ben je imao novu veliku šansu, ponovo mu je Živković odbranio. I kada su svi mislili da Ben nema dovoljno koncentracije večeras da postigne gol, usledila je dobra akcija u 60. minutu, dakle, samo minut nakon njegove propuštene šanse. Pešić je uposlio Bena koji nije imao težak zadatak ovoga puta, pogodio je mrežu Živkovića za 1:3. Mladi Adžić je danas pružio sjajnu partiju, bio je neuhvatljiv, posebno se izdvaja njegov fantastičan pas ka Krstičiću petom, nakon toga je imao još par fantastičnih poteza i jedne "makazice" koje nisu završile u golu. "Plesao" je sredinom drugog poluvremena. Saša Stojanović je imao kolosalnu šansu na drugoj strani da smanji rezultat u 82. minutu, ali je Milan Borjan dobro reagovao i ostavio Crvenu zvezdu da velikoj udaljenosti od Radničkog. Ako ste mislili da je Ben završio sa šansama za današnji meč, varate se, imao je još jednu priliku nakon centaršuta Milijaša, ali je ponovo promašio. Srećom po njega i po Crvenu zvezdu, današnji protivnik nije bio toliko raspoložen u napadu, inače bi Ben bio tragičar. Za kraj, beležimo još i ulazak Vujadina Savića na teren, vratio se štoper nakon duže od mesec dana odsustva. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 08:30 PM
Eh, da je Valverde ovako mogao i u Rimu, da li će se Montela pokajati? (foto)
Fudbaleri Barselone i Sevilje od 21.30 igraju veliko finale Kupa kralja na stadionu Vanda Metropolitanu u Madridu. Ernesto Valverde je izveo najjači sastav u ovom trenutku koji Barselona ima, a najavažnije je da su tu i Filipe Kutinjo, Andres Inijesta po bokovima, a Mesi i Suarez u napadu. Vinćenco Montela je u poslednjem trenutku odlučio da izostavi golmana Serhija Rika, a šansu pruži Davidu Soriji i to je potez koji je izazvao najveću pažnju ioči ovog meča. Pored toga, Murijel je dobio šansu u napadu, kao i Sandro Ramirez, bivši član Barselone. This is how the lineup may look like, a 4-4-2 formation. pic.twitter.com/zxFlqywjF7 — Barça Centre (@barcacentre) April 21, 2018 This is how Sevilla's lineup may look like. pic.twitter.com/lvOhCeTh7n — Barça Centre (@barcacentre) April 21, 2018
04/21/2018 08:20 PM
Dortmund rasturio Leverkuzen, 18-godišnjak briljirao!
Sjajan meč Borusije iz Dortmunda u meču koji je trebalo da bude derbi sa Leverkuzenom. Jeste okarakterisan kao derbi jer se radi o borbi za Ligu šampiona, a Dortmund je ovom pobedom uspeo da pretekne ekipu Leverkuzena na tabeli i sada je na trećem mestu. Samo 13. minuta je bilo potrebno Dortmundu da "načne" goste iz Leverkuzena, Pulišić je uspeo da pronađe Sanča, ovaj je postigao gol za 1:0. Mogao je Dortmund u 37. minutu da povisi na 2:0, ali je Rojs promašio penal, tačnije, golman Ozkan mu je uhvatio "živu" loptu. Ipak, uspeo je Rojs da postigne gol u 55. minutu nakon odlične akcije, asistent na kraju Gece, Rojs vara golmana i donosi 2:0 svom timu. Sjajni mladić Sančo je dokazao da se radi o neverovatnom potencijalu, upravo on je vodio loptu kod trećeg gola, uposlio Maksimilijana Filipa koji pogađa za veliku prednost domaćina. Marko Rojs je postavio konačan rezultat nakon nove asistencije Sanča koji je danas zamenio Batšuajia, Rojs je glavom savladao golmana Leverkuzena. Džejdon Sančo i Marko Rojs su danas igrali sjajnu utakmicu, posebno ističemo mladog Sanča koji ima samo 18 godina. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 08:10 PM
Dva lica Totenhema, Murinjo u svom stilu, ipak u finalu ove sezone!
Mančester junajted je prvi finalista FA kupa, pošto je danas posle preokreta pobedio Totenhem rezultatom 2:1 (1:1). Totenhem je poveo golom Dele Alija, ali je Junajted uspeo da preokrene preko Aleksisa Sančeza i Andera Erere. I Maurisio Poketino i Žoze Murinjo izveli su gotovo najjače sastave, ali stiče se utisak da je menadžer Totenhema napravio kobru grešku što je Mihaelu Vormu ostavio ulogu prvog golmana u kup utakmicama, pošto je kod drugog gola Junajteda morao mnogo bolje da reaguje. Totenhem je bolje otvorio meč i u vođstvo došao posle 11 minuta igre. Sančez je dubinskom loptom pronašao Eriksena, ovaj majstorski centrirao do Alija, koji sa druge stative rutinski pogađa za 1:0. Junajted je bio prilično bezopasan, ali je uspeo da dođe do izjednačenja iz prve velike šanse. U 24. minutu, Pogba je ukrao loptu na levom krilu, a potom uputio sjajan centaršut pravo u trepavicu Aleksisa Sančeza koji pogađa za 1:1. Drugo poluvreme počelo je prilično nezanimljivo, gotovo da se ništa nije dogodilo, a onda novi šok za domaće. Sančez je sa levog boka uputio poprečnu loptu, Lukaku nije uspeo da je prihvati, a Lingard samo ostavio za Ereru koji zateže po sredini gola za 2:1. Mihael Vorm je bio baš loše postavljen, mogao i morao mnogo bolje da odreaguje. Taj pogodak doneo je Junajtedu vetar u leđa, Lukaku i Pogba su u narednim minutima imali solidne pokušaje sa 18-20 metara, ali su bili za malo neprecizni. Poketino je bio primoran da napravi izmene, Lamela, Lukas Moura i Vanijama su ušli na teren, ali je Murinjo odgovorio sa Rašfordom i Darmijanom. Totenhem je imao samo jedan odličan pokušaj i to Kristijana Eriksena sa skoro 25 metara, lopta je prohujala za malo pored stative. Junajted je do kraja mogao iz kontri da postigne i treći pogodak, ali je Rašford loše reagovao u situaciji jedan na jedan, pa je Totenhem i ove godine ostao bez finala FA kupa i borbe za trofej.
04/21/2018 08:08 PM
Monte Karlo - Nišikori ide na megdan Nadalu
Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u finale mastersa u Monte Karlu pošto je danas u polufinalu pobedio Nemca Aleksandera Zvereva sa 3:6, 6:3, 6:4. Meč Nišikorija i Zvereva, 36. i četvrtog tenisera sveta, trajao je dva sata i 13 minuta. Protivnik Nišikorija u borbi za prvi trofej na turnirima iz masters serije biće najbolji teniser sveta, Španac Rafael Nadal koji je ranije danas u prvom polufinalu pobedio Bugarina Grigora Dimitrova. Japancu će to biti prvo finale na masters turnirima još od Montreala 2016. godine, dok će se Nadal boriti za svoju 11. titulu u Monte Karlu, ali i za rekordnu 31. masters titulu.  Sutrašnje finale će biti 12. medjusobni duel Nišikorija i Nadala, a Španac je do sada upisao devet pobeda.
04/21/2018 07:55 PM
Evrogol raspucanog Politana presudio "Violi" (video)
Sasuolo je savladao Fiorentinu sa 1:0 u 34. kolu Serije A. Jedini gol na utakmici postigao je Mateo Politano u finišu prvog poluvremena. Emilijanima je deset minuta sa igračem više u polju bilo dovoljno da materijalizuju brojčanu prednost, pošto su Toskanci posle pola sata igre ostali sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Daboa. Akcija zeleno-crnih je išla po desnom boku, lopta je došla do Politana koji je sa ivice šesnaesterca raspalio po lopti i postigao evrogol. Politano i Ragusa su nastavku mogli pobedu Sausola da učine i ubeljivijom ali je ostalo 1:0. Fiorentini je ovo drugi uzastopni poraz i izlaz u Evropu deluje kao teška misija, dok je Sasuolo ovom pobedom verovatno prebrinuo brige oko opstanka. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 07:47 PM
Poluvreme - Sjajan meč na "Čairu"!
Golom Nenada Krstičića Crvena zvezda je povela protiv Radničkog iz Niša sa 1:0 na "Čairu" u utakmici 32. kola domaćeg šampionata, ali je pred kraj poluvremena Pavkov uspeo da izjednači. Crvena zvezda je odmah nametnula svoj ritam, već na startu je "gol visio u vazduhu", a nakon kornera Bena sam je ostao Krstičić koji pogađa sa nekoliko metara gol protivnika za 1:0. Ben je propustio kolosalnu šansu samo par minuta kasnije, u 11. minutu, a u 16. minutu priliku je ponovo imao Ben, Pešić mu je asistirao, ali je ovoga puta odbranio golman Živković. Tek nakon nekih 15 minuta Radnički se probudio, pretio je preko Milana Pavkova, fudbalera koji je pozajmljen upravo od Crvene zvezde, tada je Borjan uspeo da odbrani njegov udarac. Benje u 20. minutu ponovo bio u šansi, ali se ponovo nije dobro snašao nakon dodavanja Stojkovića. Na drugoj strani u 31. minutu Miladinović je mogao da postigne gol za Radnički, ali nije dobro zahvatio loptu i Crvena zvezda je mogla da odahne u tim trenucima. Još jednu dobru šansu propušta Crvena zvezda kada je Rodić izbegao ofsajd poziciju, četvorica fudbalera gostiju su bili sami, ali je usledio veoma loš centaršut levog beka Crvene zvezde. I onda kazna na drugoj strani, Pavkov koristi svoju šansu, 1:1. Sve u svemu, otvorena utakmica, veoma lepa za gledanje. Mali Adžić će biti opasan igrač. #fkcz — Disident™ (@Dissidente__) April 21, 2018 Sta ovaj Ben promasuje gospode... #fkcz 🙈 — Marko Lazarevic (@MareRedStar) April 21, 2018 Полако људи, улази човек у шансе, почеће да погађа. Битно је да није теле које не зна шта ће са собом на терену. #fkcz — Угрувани пингвин 🐧 (@MarkoVozdovac) April 21, 2018
04/21/2018 07:40 PM
Vorm častio Junajted, preokret na Vembliju (video)
Posle 15 minuta bez ikakvih uzbuđenja u drugom poluvremenu, Mančester junajted je ni iz čega uspeo da preokrene rezultat. U 62. minutu, Aleksis Sančez je sa leve strane vratio poprečnu loptu, Lingard je samo propustio do Erere, koji zateže po sredini gola za 2:1. Ruku na srce, golman Vorm je bio očajno postavljen, iako mu je pogled bio zaklonjen, morao je bolje da reaguje, pogledajte OVDE.
04/21/2018 07:30 PM
Efes ubedljiv u gradskom derbiju
Anadolu Efes je nastavio da niže pobede u turskom šampionatu. Danas je zabeležena 19. protiv gradskog rivala Istanbula, rezultat je bio 86:67. Istanbul, u čijem sastavu nije bilo povređenog Stefana Birčevića, uspeo je da se nosi sa favoritom samo u prvom poluvremenu, Efes je posao završio u trećoj četvrtini koju je dobio sa 27:14 i rutinski priveo posao kraju. Krunoslav Simon je bio najbolji kod pobendika sa 22 poena (6/9 trojke), šest skokova i tri asistencije, pratili su ga Danston sa 14 i MekKolum i Braun sa po 11 poena. Vladimir Štimac nije bio u timu, od kako je Ergin Ataman preuzeo kormilo njegov status je sve gori. U odsustvu Birčevića najzapaženiji u poraženoj ekipi bili su Bukner sa 21 poenom i sedam skkova i Ivan Buva sa 17 poena i devet skokova.
04/21/2018 07:20 PM
Krstičić načeo Nišlije, ali kako je Ben ovo promašio? (video)
Crvena zvezda je nakon samo nekoliko minuta igre uspela da načne ekipu Radničkog iz Niša koja ima ambicije da se bori za Evropu. Ekipa koja je glavni konkurent za titulu nakon pobede u derbiju je stigla do prednosti u 7. minutu preko Krstičića, Ben je uputio sjajan centaršut iz kornera, a potpuno sam se našao potencijalni reprezentativac Srbije i pogodio je za 0:1. U nastavku neverovatna šansa za Bena. Luka Adžić je odlično prošao po levoj strani, ušao je u sredinu i pronašao samog Bena koji promašuje stopostotnu šansu. Pogledajte obe situacije.
04/21/2018 07:15 PM
Centurion Le Talek!
Retki su stranci koji su uspeli da pređu cifru od 100 odigranih utakmica u Crvenoj zvezdi, tačnije, svega ih je bilo dvojica pre današnje utakmice. Mičel Donald i Mendeš Kadu su do sada odigrali 105, odnosno 104 utakmice, a danas se njima dvojici pridružio i Damien Le Talek. Francuski internacionalac je danas u meču protiv Radničkog iz Niša zabeležio 100. meč u dresu Crvene zvezde. Još jedna napomena, ne računaju se stranci iz zemalja bivše SFRJ. Damjan Le Talek stigao je u Zvezdu krajem januara 2016. godine i bio je projektovan kao pojačanje u veznom redu ali se vremenom profilisao kao štoper i to je pozicija koju u tekućoj sezoni igra najčešće u tandemu sa Vujadinom Savićem. Inače, Le Taleku ističe ugovor na leto, a Zvezdan Terzić je najavio da postoji mogućnost produžetka ugovora.
04/21/2018 07:05 PM
Sanderlend ispao u treću ligu!
U novijoj istorij Sanderlend se godinama izvlačio na volšeban način u završnicama sezona i uspavao da sačuva status Premjerligaša, a kada je prošle sezone "potrošio devet života" i ispao u Čempionšip malo ko je mogao da pretpostavi da će posle samo jedne sezone ispasti i iz drugog po rangu takmičenja u Engleskoj. "Crne mačke" su danas na svom 'Stadionu svetlosti' imale poslednju priliku da uhvate slamku spasa, ali nisu uspele iako su bile veoma blizu, iskliznula im je u finišu. U goste im je došao direktan konkurent u borbi za opstanak Burton i odneo ceo plen zahvaljujući preokretu u finišu meča. Sanderlend je poveo u 34. minutu utakmice golom Pedija MekNera i imao prednost sve do 86. minuta kada je bivši napadač 'crnih mačaka' Daren Bent poravnao na 1:1. Svetlo je ugasio Bojs, koji je u nadoknadi pogodio za 1:2 i doneo nadu Burtonu da u preostala dva kola može da izbori opstanak. ⏰ FULL TIME: Despite taking an early lead in the game through Paddy McNair, #SAFC fall to defeat at the hands of Burton Albion, thanks to two late goals. pic.twitter.com/rLIegniWeN — Sunderland AFC 🔴⚪ (@SunderlandAFC) April 21, 2018 Sanderlend je ostao šest bodova daleko od sigurne zone, a pošto Bolton, koji je prvi iznad crte ima bolji međusobni skor,  "crne mačke" nemaju više ni teoretske šanse da opstanu u Čempionšipu. Ovog popodneva je odigran i najbolji meč sezone u Čempionšipu, više o tome čitajte OVDE. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 06:52 PM
Mrkaić čuva Ivanjičane u eliti, pobeda i Rada!
Borba za opstanak u domaćem prvenstvu će biti veoma zanimljiv sve do samog kraja, danas su slavili Rad i Javor i tako stigli do veoma bitnih bodova u toj borbi. Rad je pobedio sa 2:1 ekipu Radnika iz Surdulice i tako stigao do 15. boda, strelci su bili Mladenović (ag.) i Birmančević za Rad, odnosno Žakula za Radnik, a do 17. boda je stigla ekipa Javora. Ivanjičani su na svom terenu savladali Zemunce sa 1:0, jedini gol postigao je sjajni Mrkaić nakon asistencije Dolmagića u 59. minutu utakmice. Ovo je bio 6. gol Momčila Mrkaića u dresu Javora otkako je stigao u Ivanjicu preko zime. Do sada je odigrao deset utakmica i pokazao se kao kapitalno pojačanje. Dakle, Borac je zbog pobeda Rada i Javora danas najviše izgubio, oni su sada daleko od pretposlednje ekipe Super lige, ali tek treba da odigraju svoj meč 32. kola protiv Mladosti iz Lučana. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 06:51 PM
"Petarda" na "Velodromu", Olimpik se baš naoštrio za Salcburg
Olimpik Marselj je poregazio Lil sa ubedljivih 5:1 i u odličnom raspoloženju dočekuje prvi polufinalni duel Lige Evrope protiv Salcburga koji je na pragramu za pet dana 'Velodromu'. Goleadu je otvorio Florian Tovan u 12. minutu, posla pola sata isti igrač je duplirao prednost svog tima sa "bele tačke", a u narednih deset minuta Kostas Mitroglu postiže dva gola, pa je ekipa Rudija Garsiej odigrala "poker" pet minuta pre odlaska na odmor. Sve je bilo jasno posle prvih 45 minuta, a u nastavku je pao po gol na obee strane. Kapiten Lila Benzia je 54. minutu postigao počasni gol za goste, a Lukas Okampos se petnaestak minuta kasnije pobrinuo da "pukne petarda". Olimpik Marselj se ovom pobedom izjednačio po broju bodova sa imenjakom iz Liona, i jedni i drugi zaostaju bod za drugoplasiranim Monakom koji ima utakmicu manje. Lil ostaje pretposlednji i u poslednja četri kola će morati mnogo bolje ukoliko želi da ostane u Ligi 1. Lilu je ovo 11 utakmica u nizu bez pobede, poslednji trijumf je ostvaren krajem januara protiv Strazbura. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 06:43 PM
Navijači su čekali ovaj tandem Junajteda! (video)
Pol Pogba asistent, Aleksis Sančez pogađa za 1:1. Totenhem je poveo u 11. minutu, taj gol možete videti OVDE, ali se Junajted vratio u meč posle 13 minuta. U 24. minutu, Pogba je ukrao loptu na levom krilu, a potom uputio sjajan centaršut pravo u trepavicu Aleksisa Sančeza koji pogađa za 1:1 Gol Čileanca pogledajte OVDE.
04/21/2018 06:31 PM
Mat u tri poteza, Totenhem vodi (video)
Fudbaleri Totenhema i Mančester junajteda igraju prvi meč polufinala FA kupa, a Sparsi su poveli golom Dele Alija. U 11. minutu, usledila je akcija, odnosno mat u tri poteza, Sančez je dubinskom loptom pronašao Eriksena, ovaj majstorski centrirao do Alija na drugoj stativi za 1:0. Vodeći pogodak Totenhema pogledajte OVDE.
04/21/2018 06:28 PM
Utakmica sezone u Čempionšipu: Bristol - Hal 5:5!
Praznik fudbala na "Ešton Gejt" stadionu u Bristolu u okviru 44. kola Čempionpipa. "Crvendaći" su u nadoknadi iščupali bod, iako su na manje od dvadeset minuta pre kraja imali dva gola prednosti. Palo je čak deset golova, a osim goleade meč su obeležili preokreti. "Tigrovi" su poveli preko Vilsona u 16. minutu, ali je domaći sastav do odlaska na odmor preokrenuo rezultat u svoju korist. Pak je u 37. minutu poravnao, a tri minuta kasnije Didiu pogađa za 2:1. Posle sedam-osam minuta u nastavku Senegalac Didiu svojim drugim golom donosi dva gola prednosti Bristol sitiju, međutim, tri minuta kasnije Hal smanjuje na 3:2 zahvaljujući autogolu Fildinga. Sredinom drugog poluvremena "crvendaći" ponovo dolaze do dva gola prednosti, Rid je bio strelac, ali "tigrovi" sa tri gola u razmaku od 15 minuta dolaze na prag pobede. Vilson je u 72. minutu smanjio na 4:3, rezervista Abel Ernandez u 81' poravnao na 4:4, a Kembel na asistenciju Grosickog preokreće na 4:5. Ipak, Bristol u trećem minutu nadokande uspeva da izbegne poraz, Brajan je postigao deseti gol na utakmici na asistinciju Didiua i postavio konačnih 5:5. "Crvendaći" jesu uspeli da izbegnu poraz, ali ostaće veliki žal jer da su pobedili bili bi samo bod daleko od plej-of zone. Kada je reč o borbi za plej-of, Midlsboro je u direktnom duelu bio bolji od Derbija u gostima (1:2) i najverovatnije će se naći u doigravanju. Najubedljivije pobede ovog popodneva zabeležili su prvak Čempionšipa Vulverhemton i četvrtoplasirana Aston Vila. "Vukovi" su odigrali poker u Boltonu (0:4), a "Vilijani" u Ipsviču (0:4). Sanderelend je ispao iz Čempionšipa u treću ligu pošto je izgubio derbi začelja od Burtona na svom 'stadionu svetlosti'. 'Crne mačke' su u prvom poluvremenu povele preko MekNera, ali su iskusni Daren Bent i Bojs u poslednjih pet minuta preokrenuli na 1:2. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
04/21/2018 06:27 PM
Zašto je Novica želeo da bije "buckastog, nezgrapnog Jokića"? (video)
Nekadašnji reprezentativac Srbije, a sada kapiten Partizana, Novica Veličković, govorio je u emisiji "Veče sa Ivanom Ivanovićem" i o Nikoli Jokiću, košarkašu Denver Nagetsa. "Je l' tačno da ti je Nikola Jokić proturio kroz noge i posle si hteo da ga biješ?", bilo je pitanje Ivana Ivanovića. "Znaš šta, taj mali... Sad pričamo o Joki koji je NBA zvezda, ali tada – došlo dete, buckasto, nezgrapno... Trči, mišića nigde, skine se u svlačionici, ja ga gledam i mislim se u sebi 'sine, da li si ti nekad radio nešto'. Ali, prvu vežbu koju mu je Miloje pokaže, sa šest promena, on uhvati loptu i odradi to ko od šale. Nešto s čim bi igrači od 25, 26 godina imali problema i pitali, čekaj šta si mi rekao. A on, odsluša šta treba i bam – kao kap", rekao je Novica Veličković gostujući u emisiji "Veče sa Ivanom Ivanovićem". "I, sad, uzme Deki da mu pokazuje neke trikove. On je pun trikova i fora, a sve sa ciljem da mene nasamari. On mi je, iza leđa, probaci kroz noge, okrene se i ja uopšte ne vidim loptu. U momentu kada je probacio, ja se okrećem, a on loptu već polaže u koš. Cela ekipa mi se smeje, on u tom trenutku ima 17 godina, i ja krenem na njega, a on mi kaže – 'Šta ti je budalo'. Nisam mogao da verujem da me je neko tako ispalio, dobro mi nije bilo", rekao je Novica Veličković.
04/21/2018 06:13 PM
Jedno iznenađenje Milojevića u startnoj postavi
Crvena zvezda danas gostuje u Nišu, meč počinje od 19 časova, a ovaj derbi će, nadamo se, okupiti makar 10 hiljada gledalaca na "Čairu". Poznate su i startne postave, u Crvenoj zvezdi nema Srnića, na klupi je ostao jedan Nišlija Radonjić, dok su starteri ovoga puta Adžić i drugi Nišlija Luka Ilić. Treći Nišlija u Zvezdi, Aleksandar Pešić, je ponovo prvi izbor u napadu. Svakako da je najveće iznenađenje u startnoj postavi Crvene zvezde mladi Luka Ilić. Radnički: Živković, Stojanović, Mrkić, Aksentijević, Petrović, Subić, Mićić, Pavkov, Simunović, Babić, Miladinović. Na klupi su: Šaranov, Stanković, Stevanović, Stojanović Slaviša, Stanisavljević, Jovanović, Noma. Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, L. Ilić, Adžić, Ben, Pešić. Na klupi su: Supić, Gobeljić, Savić, Račić, Milijaš, Milić, Radonjić. .