Hrvatska je posljednjem kolu grupe F na Mundijalu u Kataru odigrala neriješeno protiv Belgije 0:0 i prošla u drugi krug takmičenja sa pet osvojenih bodova kao drugoplasirana ekipa.

Fudbalska reprezentacija Meksika je zbog lošije gol razlike od Poljske ispala sa Svetskog prvenstva u Kataru, a društvenim mrežama kruži snimak izrevoltiranog meksičkog navijača, koji je svoj bijes i ljutnju iskalio na televizoru.

Fudbaler Pari Sen Žermena i portugalski reprezentativac Nuno Mendes propustiće preostali dio Svjetskog prvenstva u Kataru zbog povrede, prenose portugalski mediji.

Rade Bogdanović, nekadašnji igrač Željezničara, Atletika iz Madrida i Verdera, definitivno se odlično snašao u novoj ulozi - ulozi fudbalskog analitičara na RTS-u.

Legendarna biciklistička trka "Tour de France" prvi put u svojoj 121-godišnjoj istoriji neće završiti u Parizu, jer će izdanje 2024. završi u Nici.

Posljednjih 90 minuta na stadionu "974" pokazaće da li fudbalska reprezentacija Srbije ima kapacitet i snagu da se plasira u nokat fazu Svjetskog prvenstva. Jedan bod iz prva dva kola svakako nisu zadovoljila navijače "orlova", a i podatak da fudbaleri ne drže sve u svojim rukama dodatno brine. Pobjedom protiv Švajcarske mogu do drugog mjesta i osmine finala, ali pod uslovom da Kamerun ne savlada Brazil.

Urugvajski fudbaler, ​Luis Suarez uporno se odbijao izviniti za svoje neslavno igranje rukom protiv Gane na Svjetskom prvenstvu 2010. jer mu je novinar iz Gane rekao da ga ljudi u toj afričkoj zemlji smatraju "samim đavolom".

Švajcarski mediji objavili su da je u kampu nacionalne selekcije u Kataru upaljen alarm.

Golman Poljske Vojčeh Ščesni je izrastao u junaka prvog poluvremena susreta protiv Argentine, kada je odbranio penal Lionelu Mesiju u 39. minutu na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Francuski fudbalski savez podnio je žalbu FIFA-i zbog poništenog pogotka Antoana Grizmana protiv Tunisa u posljednjoj minuti sudijske nadoknade u porazu 0:1 u susretu 3. kola grupe D na Svjetskom prvenstvu. Griezmann je postigao pogodak za 1:1 iz gužve pred tuniškim vratima, no glavni sudac utakmice je nakon pregleda snimke taj gol poništio.

Dan uoči odlučujuće utakmice protiv Srbije u taboru Švajcarske vlada optimizam.

Utakmicama u grupama E i F grupa, danas se nastavlja Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru, a u centru pažnje biće okršaj Hrvatske i Belgije koji će direktno odlučiti putnika u osminu finala. "Vatreni" drže sudbinu u svojim nogama.

Na kraju meča između Argentine i Poljske došlo je do razgovora između Lionela Mesija i Roberta Levandovskog. Svi žele znati o čemu su pričali. a navijači Barselone i dalje maštaju da bi mogli da ih vide zajedno, iako je to malo vjerovatno.

Strašni Nikola Jokić, lakoća sa kojom igra očarava. Srbin je noćas šutirao na koš dva puta u prvom poluvremenu, razigravao saigrače, 10 od 12 asistencija napravio je u prvom dijelu, u kome su Nagetsi napravili +27. Na kraju 17 poena, 12 asistencija i 9 skokova, nije ga bilo briga za tripl-dabl, proveo je na terenu samo 27 minuta.

Argentinski stručnjak, Mauricio Poketino izjavio je da namjerava da se vrati trenerskom poslu, rekavši da je zainteresovan za posao selektora.