06:10 Makedonski narodni prikazni
06:45 Makedonija nautro
09:40 7 minuti zdravje
09:50 Za Makedonskiot jazik
10:00 Vesti
10:20 Znaete li
10:25 Štrumfovi, animirana serija
10:35 Kocki so broevi
10:40 Kvisko, kviz za deca
11:15 Tehnološki centar
11:40 Okolu svetot
11:45 Najtajnite hoteli na svetot, dokumentaren serijal
12:35 15 - minutnite obroci na Džejmi
13:00 Dnevnik
13:35 Витраж
14:05 Prikazna
14:55 Crno bel svet, igrana serija
15:50 7 minuti zdravje
16:00 Razotkrieni zagovori, dokumentarna programa, Dokumentarni
16:50 Okolu svetot
17:00 Дневник 1
17:30 Sport
17:40 Meteo
17:45 90 - tite
18:30 Svetot na Bibi
18:50 Okolu svetot
18:55 Dajte muzika
19:30 Dnevnik 2
20:00 Sport
20:10 Meteo
20:15 360 stepeni, infomagazin
21:10 Kidnapiranjeto na Hajneken, igran film
22:45 Дневник 3
23:00 Sport
23:10 Meteo
23:15 Mladiot Papa, seriski film, serija
00:06 360 stepeni, infomagazin
00:56 Crno bel svet, igrana serija
01:48 Dnevnik 2
02:18 Sport
02:25 Meteo
02:28 Makedonija nautro
05:23 Muzičko intermeco
05:43 Витраж

07:00 ПОЧ, НАСЛОВ ВИД
07:18 Забавна топ листа-Top lista argëtuese
08:02 Narodna top lista-Top lista popullore
08:43 Muzički spotovi
09:00 Топ вести-Top lajme
09:18 Штрумфови-Smurfët, анимирана серија за деца, serija
09:41 Коцки со бројки-Blloqet me numra, детска
10:02 Правилно или погрешно-E drejtë apo e gabuar
10:21 Црнобрадестиот пират-Pirati mjekerrzi, детска
12:00 Топ вести-Top lajme
12:23 Европа во фокус, актуелна
12:52 Светот на технологијата, образовна
13:18 Albanski narodni prikazni, igrana serija, sport
13:55 Македонска прва лига, фудбал, sport
15:46 Muzički spotovi
16:00 Вести-Lajme
16:28 Степеници-Shkallët, играна серија, serija
17:02 Степеници-Shkallët, играна серија, serija
17:35 Степеници-Shkallët, играна серија, serija
18:14 Muzički spotovi
18:30 Дневник 1-Ditari 1, информативна, informativni
19:05 Meteo
19:08 Топ 5 ličnosti-Top 5 personazhe
20:01 Мотиви-Motiv, образовна
20:44 Muzički spotovi
21:05 The stage, забавна
21:39 Muzički spotovi
22:00 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
22:30 Meteo
22:32 Бегство-2, игран филм, film
00:00 Флеш вести-Flesh lajme
00:05 Македонска прва лига, фудбал, sport
01:43 Albanski narodni prikazni, igrana serija, sport
02:21 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
02:51 Meteo
02:56 Топ 5 ličnosti-Top 5 personazhe
03:51 Мотиви-Motiv, образовна
04:24 The stage, забавна
05:02 Упатствата на пророкот-Udhëzimet e profetit
05:28 Бегство-2, игран филм, film

07:00 Ja sakam Makedonija
07:45 ПРЕЧЕК НА МОШТИТЕ НА СВЕТИ ЃОРЃИ КРАТОВСКИ - ПРЕНОС ВО ЖИВО
10:00 КАЧАМАК
12:00 РОМАНТИЧНОТО МААЛО
13:00 ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД
16:00 Vesti
16:30 MERAK MEANA
18:00 Lista za 300
19:00 Dnevnik
19:45 РОМАНТИЧНОТО МААЛО
21:00 Vesti
21:15 ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД
00:20 ПЕЛИН И МЕД

07:00 Makedonski prikazni
08:15 Gotvete so Drakče, repriza
09:15 Makedonski prikazni
11:30 Heroi na našeto vreme, repriza
12:15 Igrana serija
15:00 Vesti
15:20 Igrana serija
17:00 Heroi na našeto vreme, premiera
18:00 Vesti
18:30 Zevzekmanija
19:15 Igrana serija
20:00 Loto - izvlekuvanje
20:15 Igrana serija
20:45 Večerni vesti
21:00 Igrana serija
23:00 Igrana serija

07:15 Meteo
07:20 OM+, emisija za deca i roditeli
08:10 Topšop
08:25 Utrinska na Telma
09:50 Topšop
10:05 Avanturite na Mark - nova sezona
11:00 Ferplej so Jana
12:00 Avto magazin
12:35 Zavrti na Telma, interaktiven kviz
13:10 Zavrti na Telma - prodolžuva
14:40 Armagedon, dokumentarna programa, Dokumentarni
15:30 Vesti
16:05 Sportski vesti
16:10 Meteo
16:15 Kod, informativen magazin, informativni
16:50 Galama šou, zabavna emisija, show
17:50 Skopje Ale,ale - prikazni za Skopje nova sezona
18:30 Vesti
19:05 Sportski vesti
19:10 Meteo
19:15 Svetot posle nas, igran film
21:00 Holivud odblizu, emisija za poznati ličnosti
21:30 Vesti
22:00 Sportski vesti
22:10 Meteo
22:15 Bez tragovi, igran film
00:00 Nešto konkretno so Sneže Velkov 3 sezona
00:55 Kod, informativen magazin, informativni
01:35 Skopje Ale,ale - prikazni za Skopje nova sezona
02:10 Ferplej so Jana
03:15 Utrinska na Telma
04:45 Makedonska muzika
05:20 Zavrti na Telma, interaktiven kviz
05:55 Zavrti na Telma - prodolžuva

06:00 Makedonski narodni prikazni
07:00 Karambol, edukativno zabavna emisija, show
07:30 Makedonski narodni prikazni
10:00 Živa cel
10:40 Telešop
11:00 Kvadrat
11:30 Urban blok
12:00 Agro Balkan
12:40 Telešop
13:00 Na zdravje
13:50 Konakot kaj Hilmija, humostična serija
14:30 Vesti
14:50 Vezilka
17:30 Vesti
18:10 Paparazzo lov
19:00 DNK
20:15 Vesti
20:45 DNK
22:30 Večernoto šou na Bogdan Ilievski, Lejt najt šou
00:05 Film