06:16 Makedonski narodni prikazni
06:45 Makedonija nautro
09:45 7 minuti zdravje
10:00 Vesti
10:25 Знаете ли
10:30 Ѕвон
11:00 Светот на Биби
11:20 Super Grover
11:45 Si bilo ednaš
11:55 5+ Familija
12:25 Zdrava i bezbedna hrana
13:00 Vesti
13:25 Vitraž
13:55 Квиз - 20 секунди
15:00 Vesti
15:20 EP Rakomet (m) 2022, rakomet, sport
17:00 Dnevnik 1
17:30 SPORT
17:40 Meteo
17:50 EP Rakomet (m) 2022, rakomet, sport
19:30 Dnevnik 2
20:00 SPORT
20:10 Meteo
20:20 EP Rakomet (m) 2022, rakomet, sport
22:00 Gilmorice
22:45 Дневник 3
23:00 SPORT
23:10 Meteo
23:15 Palmeto, igran film
01:05 Квиз - 20 секунди
01:52 Dnevnik 2
02:22 SPORT
02:29 Meteo
02:32 Makedonija nautro
05:32 Музичко интермецо
05:52 Vitraž

06:16 Gilmorice
07:00 ПОЧ, НАСЛОВ ВИД
07:17 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
08:44 7 минути-7 minuta, образовна
08:53 Музички спотови, забавна
09:15 Топ вести-Top lajme, информативна, informativni
09:32 Gormiti
09:58 Енциклопедија за деца
10:20 Правилно или погрешно-E drejtë apo e gabuar
10:30 Топ вести-Top lajme, информативна, informativni
10:48 Интермецо, интермецо
10:57 Про вита-Pro vita, здравство
12:00 Вести-Lajme, информативна, informativni
12:22 ЕУРО РАКОМЕТ 2022: Натпревар на главна рунда, ракомет, sport
13:34 Музички спотови, народна
13:51 7 минути-7 minuta, образовна
14:00 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
15:25 ЕУРО РАКОМЕТ 2022: Натпревар на главна рунда, ракомет, sport
17:00 Енциклопедија за деца
17:26 Правилно или погрешно-E drejtë apo e gabuar
17:38 Знаете ли-A e dini se, детска
17:43 Музички спотови, забавна
17:59 O sa mirë
18:30 Дневник 1-Ditari 1, информативна, informativni
19:05 Meteo
19:07 7 минути-7 minuta, образовна
19:14 Аргумент-Argument, дебатна
20:25 ЕУРО РАКОМЕТ 2022: Натпревар на главна рунда, ракомет, sport
22:00 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
22:30 Meteo
22:34 Gilmorice
23:18 O sa mirë
23:48 Мотиви-Motiv, образовна
00:00 Флеш вести-Flesh lajme, информативна, informativni
00:05 Мотиви-Motiv, образовна
00:37 Џез на екранот, џез
02:06 ЕУРО РАКОМЕТ 2022: Натпревар на главна рунда, ракомет, sport
03:18 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
03:48 Meteo
03:52 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
05:19 Музички спотови, забавна
05:46 O sa mirë

06:45 JA SAKAM MAKEDONIJA
10:00 Magazin
11:00 Top šop
11:30 ДОБРИОТ ДОКТОР
12:00 Vesti
12:20 ДОБРИОТ ДОКТОР
12:50 Top šop
13:20 ДИВА
14:40 Gorka zemlja
16:00 Vesti
16:50 Brza kujna
17:50 SE ILI NEŠTO
19:00 Dnevnik
19:45 ДИВА
21:00 Vesti
21:10 Gorka zemlja
22:30 ДОБРИОТ ДОКТОР
23:00 Vesti
00:30 Без граници

06:45 Zdravo Makedonijo, utrinska programa
10:00 Makedonski prikazni
11:00 Vesti
11:15 Meteo
11:40 Zakletva
13:30 makedonska prikazna
14:00 Aşk ve Mavi
15:00 Vesti
15:30 Aşk ve Mavi
16:00 Za semejstvoto, repriza
17:00 Amanet, premiera
18:00 Vesti vo 18
18:40 Samo vistina, premiera
19:40 Zakletva
20:45 Večerni vesti
21:00 Zakletva
21:30 Za semejstvoto, premiera
22:30 Aşk ve Mavi
23:45 Igrana serija, repriza, serija

06:10 Makedonska muzika
06:20 Vesti
06:55 Utrinska na Telma
08:30 Vesti
08:40 Utrinska na Telma, prodolžuva
11:40 Gotvime so Maja, emisija za gotvenje
12:05 RECEPT NA DENOT
12:30 Vesti
12:45 Meteo
12:50 Telma Ambulanta, emisija za zdravstvo nova sez.
13:30 Top Shop
14:00 Top tema, Informativna Programa, informativni
15:30 Vesti
16:05 Sportski vesti
16:10 Meteo
16:15 Bekstejdž, estraden magazin
16:40 Crvena Linija, interaktivna emisija
17:20 Gotvime so Maja, emisija za gotvenje
17:55 Planetata našiot dom, dokumentarna programa, Dokumentarni
18:30 Vesti
19:00 Sportski vesti
19:10 Meteo
19:15 Top tema, Informativna Programa, informativni
20:30 Sinot, igrana serija
21:30 Vesti
22:00 Sportski vesti
22:10 Meteo
22:15 Vavilon Berlin, igrana serija
23:10 Bekstejdž, estraden magazin
23:30 Edinstveniot vo Njujork, igran film
01:10 Sinot, igrana serija
02:00 Vikend izdanie so Utrincite na Telma
03:50 OM+, emisija za deca i roditeli
04:30 Crvena Linija, interaktivna emisija
05:10 Makedonska muzika
05:45 Vesti

06:30 Dobro utro, sekoe utro, Otvorena programa
08:30 Tisuću i jedna noć
09:30 Vijesti
10:00 Kad lišće pada
11:30 Provodadžija
12:28 Vijesti
12:50 Vkusot na tradicijata - recept na denot
13:10 Zbor po zbor, Kontaktna emisija
14:30 Vijesti
15:05 Zaspij ako možeš, informativno politička emisija, informativni
16:20 Kad lišće pada
17:30 Vijesti
18:15 Što ne e jasno, informativna emisija, informativni
19:05 Provodadžija
20:00 Tisuću i jedna noć
21:00 Igra sudbine
22:00 Vijesti
22:30 Zaspij ako možeš, informativno politička emisija, informativni
23:35 Istine i laži
00:15 Igran film