06:15 Makedonski narodni prikazni
06:45 Makedonija nautro
09:45 7 minuti zdravje
09:55 Za Makedonskiot jazik
10:00 Vesti
10:20 Знаете ли
10:25 Ѕвон
11:05 Kuki recepti
11:15 Elmov svijet
11:20 Дајте музика
11:50 5+ Familija
12:25 Мостовите на Вардар
13:00 Vesti
13:25 Agrar, agromagazin
14:25 Турлитава
15:00 Vesti
15:25 TRETA DOBA
16:15 Muzikata mojot život
17:00 Дневник 1
17:30 Sport
17:40 Метео
17:45 Едноставно заводливо
18:15 Praistoriski park, dokumentaren serijal
19:10 Знаете ли
19:15 7 minuti zdravje
19:25 Za Makedonskiot jazik
19:30 Dnevnik 2
20:00 Sport
20:10 Метео
20:15 Agenda 35
20:45 Džentlmen magazin
21:30 Prepolna kuća, seriski film, serija
21:55 Gilmorice
22:40 Дневник 3
22:55 Sport
23:05 Метео
23:10 Skršen čovek, igran film
01:00 Едноставно заводливо
01:28 Dnevnik 2
01:58 Sport
02:05 Метео
02:08 Makedonija nautro
05:08 Музичко интермецо
05:28 Agrar, agromagazin

06:27 Голема врата-Dera e madhe, играна серија, serija
07:00 ПОЧ, НАСЛОВ ВИД
07:17 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
09:03 Музички спотови, забавна
09:15 Топ вести-Top lajme, информативна, informativni
09:32 Лалалупси
09:58 Дојди во нашата приказна-Eja në përrallën tonë
10:16 Правилно или погрешно-E drejtë apo e gabuar
10:30 Топ вести-Top lajme, информативна, informativni
10:46 Преспа-Prespa, документарна серија, Dokumentarni
11:15 The stage, забавна
12:00 Вести-Lajme, информативна, informativni
12:23 Аргумент-Argument, дебатна
13:51 Интермецо, документарна, Dokumentarni
14:00 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
15:50 7 минути-7 minuta, образовна
16:00 Вести-Lajme, информативна, informativni
16:28 Лалалупси
16:54 Дојди во нашата приказна-Eja në përrallën tonë
17:12 Правилно или погрешно-E drejtë apo e gabuar
17:30 Знаете ли-A e dini se, детска
17:38 Музички спотови, емисија за филмови, film
18:00 O sa mirë
18:30 Дневник 1-Ditari 1, информативна, informativni
19:05 Метео, информативна, informativni
19:10 7 минути-7 minuta, образовна
19:20 Светот на технологијата, образовна
19:52 Музички спотови, забавна
20:11 Чирак-Çirak, образовна
20:49 Во студио-Nstuido, играна серија, serija
21:30 Факти-Fakte, образовна
22:00 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
22:30 Метео, информативна, informativni
22:34 Голема врата-Dera e madhe, играна серија, serija
23:04 O sa mirë
23:33 Про вита-Pro vita, образовна
00:00 Флеш вести-Flesh lajme, информативна, informativni
00:05 Про вита-Pro vita, образовна
00:20 Чирак-Çirak, образовна
00:58 Факти-Fakte, образовна
01:27 Дневник 2-Ditari 2, информативна, informativni
01:57 Метео, информативна, informativni
02:02 Ритамот на денот-Ritmi i ditës, информативен магазин, informativni
03:49 7 минути-7 minuta, образовна
03:59 Народна топ листа-Top lista popullore
04:49 Светот на технологијата, образовна
05:20 Во студио-Nstuido, играна серија, serija
06:00 O sa mirë

06:45 JA SAKAM MAKEDONIJA
10:00 Magazin
11:00 Top šop
11:30 МОЈОТ ДОМ
12:00 Vesti
12:20 МОЈОТ ДОМ
12:50 Top šop
13:20 БОРБАТА НА МАЈКАТА
14:40 ЉУБОВ И СЕ Е МОЖНО
16:00 Vesti
16:50 Brza kujna
17:50 SE ILI NEŠTO
19:00 Dnevnik
19:45 БОРБАТА НА МАЈКАТА
21:00 Vesti
21:10 ЉУБОВ И СЕ Е МОЖНО
22:30 МОЈОТ ДОМ
23:20 Vesti
00:30 19-2

06:45 Zdravo Makedonijo, utrinska programa
10:30 Makedonski prikazni
11:00 Vesti
11:15 Meteo
11:25 Makedonski prikazni
13:00 Igrana serija, repriza, serija
13:45 Bez majka, repriza
15:00 Vesti
15:30 Bez majka, repriza
15:45 Amanet, repriza
17:00 Luda kuća, premiera
18:00 Vesti vo 18
18:40 Samo vistina, premiera
19:40 Beden život, premiera
20:00 Loto izvlekuvanje
20:15 Beden život, premiera
20:45 Večerni vesti
21:00 Beden život, premiera
21:15 Amanet, premiera
22:45 Bez majka, premiera

06:25 Vesti
06:55 Utrinska na Telma
08:30 Vesti
08:50 Zavrti na Telma, interaktiven kviz
09:10 Utrinska na Telma, prodolžuva
11:35 Vo svetot na ribolovot, emisija za lov i ribolov
12:10 Razdeleni zaedno, igrana serija
12:30 Vesti i Meteo
12:50 Telma ambulanta, emisija za zdravstvo
13:30 Top Shop
14:00 Top tema, Informativna Programa, informativni
15:30 Vesti
16:05 Sportski vesti
16:10 Meteo, Vremenska prognoza, informativni
16:15 Crvena Linija, interaktivna emisija
17:00 Bekstejdž, estraden magazin
17:20 Bez Aranžman - Stariot Mediteran, reportaža
17:55 Razdeleni zaedno, igrana serija
18:30 Vesti
19:00 Sportski vesti
19:10 Meteo, Vremenska prognoza, informativni
19:15 Vin Vin, informativna programa, informativni
20:30 Slatki mali lažlivki perfekcionistki, igrana serija
21:30 Vesti
22:00 Sportski vesti i meteo
22:10 Klan, igrana serija
23:05 Mentalist
23:55 Bekstejdž, estraden magazin
00:15 Slatki mali lažlivki perfekcionistki, igrana serija
01:00 VOA
01:15 Vikend izdanie so Utrincite na Telma
03:15 Telma Ambulanta, emisija za deca i roditeli
04:10 Crvena Linija, interaktivna emisija
05:00 Razdeleni zaedno, igrana serija

06:25 Dobro utro, sekoe utro - utrinska programa, Informativni
09:30 Vijesti
10:00 Veličestveniot - turska igrana serija, Serii, serija
11:00 Provodadžija
12:00 Telesop
12:30 Vijesti
12:50 Vkusot na tradicijata - recept na denot, Informativni
13:10 Zbor po zbor - kontaktna emisija, Informativni
13:40 Telesop
14:05 Zbor po zbor, Informativni
14:30 Vijesti
15:05 Zaspij ako možeš - informativno politička emisija, Informativni
16:15 Veličestveniot - turska igrana serija, Serii, serija
17:30 Vijesti
18:10 Što ne e jasno - informativna emisija, Informativni
19:15 Provodadžija
21:00 DNK - igrano dokumentarna programa, Informativni, Dokumentarni
22:00 Vijesti
22:30 Zaspij ako možeš - političko informativna emisija, Informativni
23:30 Igran film