Policija u svom izveštaju tvrdi da je 27-godišnji Vilijam Singalar iz Vakatana na severu Novog Zelanda, bacio ježa na 15-godišnjeg dečaka, i zbog toga ga je uhapsila nedugo posle incidenta i optužila ga za napad izvršen oružjem - ježom. Po rečima policije on je: 'Pogodio je žrtvu u nogu, prouzrokujući veliku, crvenu masnicu i nekoliko uboda. Ipak, dečaku nije bila potrebna lekarska pomoć'. Ako bude osuđen, Singalar bi mogao da provede pet godina u zatvoru, rekao je Dženkins. Ne zna se još da li će li Vilijam Singalar biti optužen i za surovo postupanje prema životinjama. Novine pišu da je jež bio uginuo kada je uzet kao dokaz, ali nije poznato da li je takav bio i kada je upotrebljen kao oružje !!!
Gradske vlasti Torina odlučile su da, umesto standardnih kosilica, koriste ovce za uređivanje javnih zelenih površina. Dva stada ovaca koji su angažovani za ovu radnju će uštedeti novac poreskih obveznika, jer će ovce jednostavno popasti travu u lokalnim parkovima. Ovo je već druga godina da Torino sređuju ovaj problem sa svojim 'alternativnim kosilicama'. Prošli put, 3 stada ovaca i krave marljivo su popasle višak trave u 3 parka. Ovaj put, jedno stado biće pušteno u park Meisino, a drugo u Sangone. Gradske vlasti ipak neće ponovo koristiti krave, jer proizvode više đubriva tokom 'posla', pa prave problem oko skupljanja. Ova metoda uštedeće čak 30.000 evra iz gradskog budžeta !!!