11/18/2019 10:50 PM
I o Džikićevom tajm-autu se priča ovih dana... (video)
Ekipa španskog Estudijantesa proteklog vikenda je upisala i treći uzastopni poraz u ''Endesa'' ligi, ukupno šesti u prvih devet kola. Bolja od ekipe Aleksandra Džikića bila je Pešićeva Barselona, koja je slavila sa ubedljivih 94:72. Na jednom od tajm-auta u drugom poluvremenu kamere su zabeležile Džikićeve motivacione reči svojim igračima. ''Morate da igrate 40 minuta. Šta, sada ćemo da igramo za statistiku? Ko želi da igra za statistiku? Vi mislite da je statistika važna kada gubite 30 razlike? Hajde, uozbiljite se momci. Uozbiljite se'', rekao je Džikić. - "Who wants to play for stats? So you think that stats matter when you are losing by 30?" - Aleksandar Dzikic.pic.twitter.com/ALL2FpLdRZ — Eurohoops.net (@Eurohoopsnet) November 17, 2019
11/18/2019 10:32 PM
Počeo Dejvis kup - Ubedljiv poraz Hrvata, nemoćni i Italijani
Ukupno 18 nacionalnih timova bore se tokom ove sedmice za trofej Dejvis kupa. Podeljeni su u šest grupa po tri selekcije, a u ponedeljak su odigrani prvi mečevi u grupama B, D i G. U Grupi B, Rusija je sa maksimalnih 3:0 savladala selekciju Hrvatske. U singlu, Rubljev je savladao mladog Goja, a Hačanov je u tri seta bio bolji od Borne Ćorića. Trijumf Rusaamo je potvrđen u dublu, gde su Hačanov i Rubljev bili bolji od Dodiga i Mektića. Sigurna je bila i Belgija, koja je sa 2:1 u pobedama savladala Kolumbiju, u prvom kolu Grupe D. Gofan i Darsis su svojim pobedama u singlu završili posao, a Kolumbijci su do utešne pobede stigli u dublu. Na sličan način u Grupi G, Kanada je bila bolja od Italije. Mečevi u singlu su presudili, Pospišil je savladao Fonjinija sa 2:0, a prava drama viđena je u duelu Šapovalova i Beretinija, gde je na kraju Kanađanin slavio sa 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 7:6 (7:5).
11/18/2019 10:14 PM
Bravo, majstore! Teodosićev ''het trik''! (video)
Srpski reprezentativni plejmejker ponovo je izabran za MVP-a kola u italijanskom šampionatu. On je najkorisniji igrač devetog kola, što mu je od početka sezone već treće priznanje za MVP-a. Proteklog vikenda Virtus iz Bolonje je u uzbudljivoj utakmici, tek posle produžetka, kao gost slavio u Trstu sa 89:85, a Teodosić je bio najzaslužniji za trijumf sa 24 postignuta poena, od kojih su neki postignuti u ključnim trenucima utakmice. -
11/18/2019 09:59 PM
''Kej Si'' Rivers u Evroligi!? I to baš pred duel sa Zvezdom... (foto)
Poznati litvanski košarkaški novinar Donatas Urbonas večeras je lansirao zanimljivu informaciju, koju su potom preneli i brojni portali širom Evrope. Prema njegovim saznanjima, doskorašnji bek Crvene zvezde ''Kej Si'' Rivers mogao bi narednih dana da se preseli u redove litvanskog evroligaša Žalgirisa. Rivers je letos iz Zvezde prešao u španski Betis, ali teško je odoleti zovu Evrolige. Naime, Urbonas otkriva da je Žalgiris blizu razlaza sa aktuelnim plejmejkerom Aleksom Perezom, a da je Rivers jedan od kandidata da ga nasledi u ekipi iz Kaunasa. Rivers ima 32 godine i bogatu karijeru širom Evrope, gde je pre Zvezde branio boje Reala, Bajerna, Himkija, Virtusa, Lokomotive Kubanj, Panatinaikosa... Sa Realom je 2015. osvojio i titulu prvaka Evrope. Podsetimo, Žalgiris već 21. novembra dočekuje Crvenu zvezdu, ali teško da bi do tada ovaj transfer mogao dabuderealizovan. - Zalgiris Kaunas most likely will part ways with PG Alex Perez, according to sources. I'm hearing KC Rivers is one of the candidates to replace him. — Donatas Urbonas (@Urbodo) November 18, 2019
Stigle loše vesti za Zidana...
Fudbaler Real Madrida Hames Rodrigez odsustvovaće sa terena do kraja godine zbog povrede kolena, preneli su danas španski mediji. Rodrigez se povredio igrajući za reprezentaciju Kolumbije u prijateljskoj utakmici protiv Perua. "Posle testova koje su obavili klupski lekari, utvrđeno je da je Hames istegao ligament levog kolena", navodi se u saopštenju Reala. Španski klub nije naveo koliko će Rodrigez odsustvovati, a španski mediji preneli su da će fudbaler pauzirati šest nedelja, odnosno do kraja godine. On će propustiti duel sa Barselonom, koji je zakazan za 18. decembar na "Kamp Nou". Kolumbijac je ove sezone odigrao sedam prvenstvenih utakmica, ali nije igrao od oktobra i utakmice sa Galatasarajem u Ligi šampiona.
11/18/2019 09:43 PM
Euro 2020 (kval.) - Drama u Irskoj, Danci na EP, Italijani brojali do devet, Švajcarci do šest!
Grupa D Gibraltar - Švajcarska 1:6 (0:1) Irska - Danska 1:1 (0:0) Ključan meč za ovu grupu odigran je u Irskoj, gde je Danska uspela da obezbedi plasman na Euro. Gol odluke postigao je Brajtvajt u 73. minutu i to jeku napada Iraca. Uspeo je Doerti da prvencem u dresu reprezentacije zadrži nade Iraca, bio je strelac u 85. minutu, ali je ekipi Mika Mekartija samo pobeda igrala. Do nje nisu uspeli da dođu u poslednjih par minuta, te je Danska otišla na Evropsko prvenstvo. Švajcarska je imala stvari u svojim rukama, pobeda protiv Gibraltara im je garantovala plasman na EP, uradili su to sa stilom. Poveli su u 10. minut preko Itena i sa 0:1 se otišlo na odmor. Onda su u rasponu od 50. do 57. minuta postigli još dva pogotka, strelci su bili Ruben Vargas i Fašnaht. Usledio je utešni gol za domaći sastav, koji je postigao Stjše, da bi potom Benito i Iten overili pobedu "Sajdžija". Konačan rezultat je u 86. minutu postavio Granit Džaka. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо // Grupa F Malta - Norveška 1:2 (1:1) Španija - Rumunija 5:0 (4:0) Švedska - Farska ostrva 3:0 (1:0) Selekcija Norveške, sa kojom će se Srbija susresti u baražu za plasman na Euro, slavila je na Malti ubedljivije nego što rezultat pokazuje. Dominirali su Skandinavci, poveli su u sedmom minutu preko Džošue Kinga, da bi Malta iz retke prilike u 40. minutu stigla do izjednačenja, strelac je bio Feneh. Sa 1:1 se otišlo na odmor, prednost je Norvežanima vratio Serlot u 62. minutu, da bi pet minuta kasnije King dobio idealnu priliku da uveća prednost, ali je promašio jedanaesterac. Španija je još ranije obezbedila plasman, pa je nekako rutinski dobila Rumuniju kod kuće za kraj kvalifikacija. Povela je "Furija" u osmom preko Fabijana Ruiza, u 33. minutu je Đerar Moreno duplirao prednost, da bi 10 minuta kasnije napadač Viljareala postigao i drugi gol na utakmici za 3:0. Rus postiže autogol u 45. minutu za 4:0, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena postavio Ojarzabal. Švedska je takođe ranije obezbedila plasman, koji su proslavili rutinskom pobedom nad Farskim ostrvima. Poveli su u 29. minutu preko Andersona, u drugom poluvremenu je prednost duplirao Svanberg, da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Guideti. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо // Grupa J Grčka - Finska 2:1 (0:1) Italija - Jermenija 9:1 (4:0) Lihtenštajn - BiH 0:3 (0:0) I ovde je od ranije poznata situacija, na Euro idu Italija i Finska. "Azuri" su kvalifikacije okončali na impresivan način, sa devet golova u mreži Jermenije na "Renco Barberi". Već u 33. minutu je bilo 4:0, u strelce su se upisivali Imobile dvaput, Zaniolo i Barela. Nisu usporavali ni u nastavku, u 64. minutu Zaniolo ponovo strelac, Romanjoli je osam minuta kasnije povisio na 6:0, da bi tri minuta kasnije Italijani dobili penal, koji je u gol pretvorio Žoržinjo. Već u 77. minutu se u strelce upisuje i Orsolini, da bi dva minuta kasnije Babajan postigao počasni pogodak za Jermene. Konačan rezultat je u 81. minutu postavio Federiko Kjeza. Grčka je posle preokreta slavila protiv Finske u Atini, gosti su poveli preko Pukija u 27. minutu, da bi na startu drugog poluvremena rezultat poravnao Mantalos. Pirovu pobedu Grcima doneo je Galanopulos u 70. minutu. Bosanci su neuspešne kvalifikacija završili pobedom, slavili su protiv nemoćnog Lihtenštajna kao gosti sa 0:3. U prvom delu je domaćin nekako odoleo, da bi u nastavku golove postizali Ćivić i dva puta Hodžić. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
11/18/2019 09:31 PM
Novi detalji oko Pavlovićevog transfera, koliko će Partizan zaraditi sa bonusima?
Tokom večeri pojavile su se nove informacije u vezi transfera 18-godišnjeg štopera Partizana Strahinje Pavlovića u francuski Monako. Prva informacija bila je da će Partizan zaraditi 12 miliona evra plus odeđene bonuse, a ''Kurir'' je potom došao do novih, detaljnijih saznanja. Ako do transfera dođe, Partizan bi, prema saznanjima pomenutog lista, zaradio sigurnih 10 miliona evra, dok bi još tri miliona mogao da dobije na ime bonusa. Uz to, bonusi bi bili podeljeni na dva dela. Ukoliko Pavlović odigra 20 ili više utakmica za Monako u sezoni, Partizanu će pripasti dva miliona, a ako se ''Kneževi'' sa Pavlovićem u timu plasiraju u Ligu šampiona ili Ligu Evrope, onda će u Humskoj moći da računaju i na još milion evra. Dakle, ovo je računica: 10+2+1 = 13 miliona evra, što je, po svemu sudeći, maksimum koji bi crno-beli mogli da dobiju ako do dogovora dođe. Ugovor bi bio potpisan na pet godina, a Pavlović bi u Partizanu ostao do januara. Zanimljivo je da je na završne pregovore u Pariz, prema saznanjima ''Kurira'', otputovao i Partizanov klupski lekar Sead Malićević, što i ne čudi posle neprijatnog letošnjeg iskustva iz Rima, kada Lacio nije želeo da potpiše ugovor sa Pavlovićem zbog navodnih zdravstvenih problema uočenih na medicinskom pregledu. -
11/18/2019 09:21 PM
Remi Argentine i Urugvaja u Tel Avivu, Mesi poništio Suareza sa kreča (video)
Tri dana nakon minimalne pobede protiv Brazila, selekcija Argentine je odigrala prijateljski meč i sa Urugvajem, utakmica odigrana na "Blumfild" stadionu u Tel Avivu okončana je rezultatom 2:2 (0:1). Igrao se 34. minut kada je Edinson Kavani doneo prednost Urusima, Toreira je poslao dobru loptu na bok ka Suarezu, ovaj je na prvu ubacio pred gol rivala, odakle je "El Matador" sproveo u mrežu "Gaučosa". Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Argentinci poravnali u 63. minutu. Mesi je centrirao iz slobodnjaka, dobro je skočio Aguero i glavom izjednačio rezultat. Samo pet minuta kasnije, Urugvajci stižu do nove prednosti, odlično je Luis Suarez izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora, Andrada je bio nemoćan. A onda, u drugom minutu nadoknade, Kaseres igra rukom u svom kaznenom prostoru, Argentina dobija penal, koji u gol pretvara Lionel Mesi za konačnih 2:2.
11/18/2019 09:00 PM
Zvezda - Vreme je za ''srpskog Modrića''?
Dugo se u ovdašnjoj fudbalskoj javnosti najavljuje veliki potencijal Zvezdinog talentovanog veziste Veljka Nikolića, ali nikako da debituje u takmičarskim mečevima za prvi tim. Izgleda da je došao i taj trenutak, pošto se očekuje da mu trener Vladan Milojević ukaže poverenje u sredu, u meču sa Mačvom, u osmini finala Kupa Srbije. Da nije bilo problema sa povredama, taj debi bi se sigurno dogodio mnogo ranije, a o kakvom se talentu radi, svojevremeno je generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić ilustrovao poređenjem sa Lukom Modrićem. ''Čitao sam šta je direktor govorio, mogu da kažem jedino da ću se potruditi da opravdam velika očekivanja'', istakao je Nikolić u izjavi za ''Žurnal''. ''Iskreno se nadam da se približio dan zvaničnog debija. Pričao sam i sa trenerom o tome, mislim da ću da igram. Da li ću da počnem ili uđem sa klupe, ne mogu sada da znam. Važno je da se osećam dobro i da sam spreman'', poručuje Nikolić.
11/18/2019 08:59 PM
Drejk i "vatreni navijač" dobili šampionsko prstenje, neće i igrači koji su branili boje Toronta!
Toronto Reptorsi su minule sezone iznenadili čitav košarkaški svet, predvođeni Kavajem Lenardom došli su do prvog šampionskog prstena u svojoj istoriji. Dobili su u finalu velikog favorita Golden Stejt Voriorse sa 4:2, iskoristili su činjenicu da su "Ratnici" imali veliki broj povreda i zasluženo došli do titule. Poznato je da su šampionsko prstenje podelili osim igračima i članovima stručnog štaba i velikom navijaču i tzv. "globalnom ambasadoru" kluba, hip-hop zvezdi Drejku, ali i "vatrenom navijaču" Navu Batiji. Utoliko više je začuđujuća informacija da su odlučili da ne dodele prstenje igračima koji su veći deo regularne sezone, u kojoj je i osvojena titula, proveli u klubu. U pitanju su Si Džej Majls, Delon Rajt i Jonas Valančijunas, koji su klub napustili sredinom februara, poslednjeg dana za trejdove. "Nije to bila laka odluka, ali da budem iskren, mislim da je prema svim standardima. Odradili smo domaći, razgovarali sa timovima i mislim, ne sećam se tačno, ali da je u samo jednom scenariju tim ponudio prsten. Mislim da je to bio slučaj sa Andersonom Varežaom i Golden Stejtom, ali mislim da su to bile jedinstvene okolnosti. Jasno je da ova situacija ne ostavlja dobar utisak, ali mislim da je liga jednostavno takva", izjavio je GM Toronta Bobi Vebster. Dakle, Rajt, Majls i Valančijunas će ostati uskraćeni za šampionsko prstenje. Dodajmo samo da je Majls u šampionskoj sezoni odigrao 40 mečeva u regularnom delu sezone za Reptorse, Valančijunas 30, dok je Delon Rajt odigrao čak 49.