09/21/2019 06:21 PM
Najveća pobeda u istoriji Sitija i rekord neponovljivog Aguera!
Poraz od Noriča razljutio je Gvardioline pulene, koji su u šestom kolu Premijer lige dočekali Votford. Slavili su sa 8:0 protiv "Stršljenova", pet golova postigli su u prvih 18 minuta utakmice, što je rekord Premijer lige. Do kraja su još tri puta tresli mrežu rivala, mogli su da slave i daleko ubedljivije, Foster je u par navrata dobro intervenisao, a u nekoliko navrata se i tresao okvir gola gostiju. Kun Aguero je jednim golom doprineo ovoj istorijskoj pobedu "Građana", koja je najubedljivija u istoriji kluba, jedan gol im je falio da to bude i najubedljivija pobeda u istoriji PL. Sa tim golom, Argentinac je postavio rekord elitnog engleskog ranga. Naime, on je postao prvi fudbaler u istoriji Premijer lige, koji je postigao makar po gol u prvih šest utakmica jedne sezone.
09/21/2019 06:06 PM
Primera - Radoja i Dmitrović podelili plen u Valensiji!
Na meču petog kola španske Primere između Levantea i Eibara u Valensiji nije bilo pogodaka. Fudbaleri obe ekipe imale su svoje šanse da stignu do vođstva, ali niko nije bio dovoljno precizan da napravi razliku, pa se čini da je remi po meri obe ekipe. Reprezentativac Srbije Marko Dmitrović branio je gol gostiju iz Baskije i zaradio žuti karton, dok je Nemanja Radoja odigrao poslednjih dvadesetak minuta u dresu Levantea. Ekipa iz Valensije se nalazi na osmom mestu španske Primere sa sedam bodova, dok je Eibar pretposlednji sa svega dva osvojena boda.
09/21/2019 05:55 PM
Rapsodija šampiona, Sitiju jedan gol nedostajao za najubedljiviji trijumf u istoriji PL! (video)
Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su jedan od najubedljivih trijumfa u istoriji Premijer lige. Oni su na svom stadionu savladali ekipu Votforda sa neverovatnih 8:0 (5:0). Već u 18. minutu bilo je 5:0 za "Građane", što je pet najbrže postignutih golova u istoriji Premijer lige. U strelce su se upisali David Silva, Aguero, Marez, Bernardo Silva i Otamendi, a njihove golove pogledajte OVDE. Nisu se tu zaustavljali Gvardiolini puleni, pogađali su do kraja poluvremena i okvir gola, Foster je konstantno bio na mukama, ali promene rezultata nije bilo. U drugom delu je domaćin nastavio u istom ritmu, igrali su praktično kao da je 0:0 na semaforu. Već u 49. minutu bilo je 6:0, novi gol za Bernarda Silvu. Pretili su sa svih strana, igrači Votforda su bili potpuno pogubljeni, da bi na isteku jednog časa igre Portugalac Silva došao do het trika. "Viktorije" pred golom "Stršljenova" su se nastavile, ponovo su pogađali okvir gola "Građani", da bi najlepši gol na susretu u 85. minutu postigao Kevin De Brujne, 8:0! Imao je Belgijanac još jednu šansu do kraja, nakon solo prodora je tukao pored gola rivala, bili su "Građani" veoma blizu tome da izjednače rekord svog gradskog rivala, koji je 1995. godine savladao Ipsvič sa 9:0. U preostala dva susreta u ovom terminu, Everton je doživeo novi poraz, na "Gudisonu" je slavio Šefild junajted sa 0:2 (0:1). Poveli su gosti autogolom Mine u 40. minutu, konačan rezultat postavio je Muze u 79. minutu susreta. Barnli je kod kuće slavio protiv Noriča sa 2:0 (2:0). Poveli su preko Vuda u 10. minutu, da bi isti fudbaler bio strelac i četiri minuta kasnije. Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Dajčovih pulena na "Tarf Muru". Mančester siti - Votford 8:0 Everton - Šefild junajted 0:2 Barnli - Norič 2:0 Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
09/21/2019 05:51 PM
LSL - Nišlijama bodovi iz Inđije, Haskić presudio sa kreča!
U devetom kolu Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Radničkog ostvarili su pobedu protiv Inđije rezultatom 1:0. Domaćin je pokazao znatno bolju igru u prvom delu meča kada nije uspeo da iskoristi nekoliko izglednih prilika, ali Nišlije su bile te koje su uspele da postignu pogotak. Razliku je napravio Nermin Haskić golom sa penala u 12. minutu susreta, bio je to njegov treći gol u sezoni. Pokušavala je Inđija da izbegne poraz, međutim izabranici Milorada Kosanovića su zadržali nalete rivala i odneli tri boda sa gostovanja u Inđiji. "Real sa Nišave" se nalazi na petom mestu Linglong Superlige Srbije sa 16 bodova, dok je novajlija u ligi 12. sa sedam poena.
09/21/2019 05:39 PM
Ovo su novi dresovi Barselone! (foto)
Barselona je iznenadila ove sezone svoje navijače sa kockastim dizajnom na dresovima, koji ipak nije dobro prihvaćen. Ipak, dres za narednu sezonu navijačima katalonskog kluba će se sasvim sigurno više dopasti. Kompanija "Najki" je pripremila dresove za takmičarsku godinu 2020/21, vratili su se na pruge, ali su dodali novi detalj, u pitanju su žute linije. Dres podseća na onaj koji su fudbaleri Barselone nosili 1920. godine, ideja je da se obeleži 100 godina od početka prve zlatne ere kluba. [EDIT] 🎨 FC Barcelona Jersey 2020/21 Do you Like it? 🤔 pic.twitter.com/w1FptEOr1D — + Barça (@plusbarca_) September 21, 2019
09/21/2019 05:26 PM
Bundesliga - Keln u Minhenu prošao još gore od Zvezde, Grujić slavio u Berlinu! (video)
U terminu od 15.30 danas su odigrane četiri utakmice petog kola nemačke Bundeslige. Bajern Minhen je nakon trijumfa nad Crvenom zvezdom ostvario ubedljivu pobedu i u domaćem šampionatu protiv Kelna rezultatom 4:0. Bavarci su opravdali ulogu favorita, a poveli su već u trećem minutu preko Roberta Levandovskog. Poljak je duplirao prednost svoje ekipe u 48. minutu, da bi na 3:0 povisio Filipe Kutinjo sa penala u 62. Tom prilikom je isključen Ehizibue koji je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru. Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić u 73. minutu susreta. Pobedu je ostvario i Bajer koji je u Leverkuzenu lako savladao Union sa 2:0. "Farmaceuti" su pitanje pobednika rešili praktično već u prvom delu susreta kada su Kevin Folan i Lukas Alario tresli mrežu gosta iz Berlina u 20, odnosno 25. minutu. Union je potom ostao sa igračem manje pošto je rezervista Polter zaradio isključenje. Herta je savladala Paderborn sa 2:1, a reprezentativac Srbije Marko Grujić odigrao je čitav meč u pobedi svog tima. Na susretu između Frajburga i Augsburga nije bilo pobednika, meč se završio 1:1.
09/21/2019 05:13 PM
Serija A - Breša slavila u Udinama (video)
Fudbaleri Breše slavili su na gostovanju ekipi Udinezea, bilo je 0:1 (0:0). U prvom poluvremenu nije bilo golova, Breša je bila nešto konkretnija, dve dobre prilike imao je odlični Alfredo Donaruma, ali je Muso uspeo da sačuva mrežu. Joronen u nastavku uspeva da odbrani dobar pokušaj Jajala, da bi u 57. minutu gosti stigli do prednosti preko Romula. Oprobao je svoj udarac iz velike daljine, lopte je na putu ka golu zakačila nekog i prevarila Musoa, 0:1 na "Dačija areni".  Udineze nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu do kraja susreta, te je Breša upisala tri boda. Povratnik na devetom mestu sa šest bodova, Udineze je ostao na tri boda i u zoni je ispadanja nakon četiri kola. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
09/21/2019 04:58 PM
F1 - Lekleru pol pozicija u Singapuru
Lekler je bio najbrži u kvalifikacijama vremenom minut i 36,217 sekundi. Njemu je to šesta pol pozicija u karijeri. Sa drugog mesta će trku početi Luis Hamilton, a slede Sebastijan Fetel, Maks Ferstapen, Valteri Botas i ostali. Trka za Veliku nagradu Singapura počeće sutra u 14.10. Luis Hamilton vodi u generalnom plasmanu sa 284 boda, sledi njegov timski kolega Valteri Botas sa 221, a potom idu Maks Ferstapen, Šarl Lekler i Sebastijan Fetel. Mercedes ima 505 i ubedljivo je prvi u plasmanu konstruktora, sa 154 boda više od drugoplasiranog Ferarija.
09/21/2019 04:41 PM
Sparsi u problemima, navijačima prekipelo, prilika za Murinja!? (foto)
Fudbaleri Totenhema doživeli su poraz u Lesteru, vodili su sa 1:0, da bi "Lisice" u finišu došle do preokreta i pobede. U minulom kolu su ubedljivo savladali Kristal Palas i činilo se da se bude nakon slabog starta sezone, ali nakon remija sa Olimpijakosom u Ligi šampiona, ovo je novi težak udarac za četu Maurisija Poketina. Sparsi igraju katastrofalno u gostima, poslednji put su van svog stadiona slavili još u januaru. Navijači gube strpljenje, traže smenu trenera, na "Tviteru" je u trendingu hešteg #Pochout, pojedini predlažu i Murinja kao novog trenera, dok neki veruju da bi Masimilijano Alegri bio najbolje rešenje. Poketino je napravio odličan posao u Totenhemu, minule sezone ih je mimo svih očekivanja odveo i do finala Lige šampiona, ali navijače boli to što "Pevci" nikako ne mogu da dođu do trofeja. Ove sezone su se pojavili brojni problemi, navijači smatraju da je Argentinac izgubio kontrolu nad svlačionicom i smatraju da je došlo vreme za promene. This is the worst football I’ve ever seen from Tottenham in the past 6 years. #POCHOUT — MVP 🇯🇵X🇺🇸 (@ViciousVela) September 21, 2019 can’t help but wonder if it’s time for #pochout we r at a stalemate and need a manager who plays more attractive football n consistent for 38 games full 90 min. Yes he brought us very far but u have to think abt whether he can bring us further — kxshan23 (@kxshan23) September 21, 2019 Worst I’ve ever seen Tottenham play ever ...... absolutely shocking #TOT #pochout — Lewis Mckenzie (@Lmacca720) September 18, 2019 #PochOut enough is enough — nath❄️ (@nxthEU) September 21, 2019 So many terrible decisions. The interviews he gives are a disgrace. "I don't make the decisions" "this isn't my best squad" what manager says that!? Blows leads twice a week. He is NOT a winner. By any definition. Get him OUT! #pochout — John Box (@JohnRBox) September 21, 2019 So many terrible decisions. The interviews he gives are a disgrace. "I don't make the decisions" "this isn't my best squad" what manager says that!? Blows leads twice a week. He is NOT a winner. By any definition. Get him OUT! #pochout — John Box (@JohnRBox) September 21, 2019 I am now full #PochOut this is ridiculous. Go get Mourinho. Poch has lost the plot. Bringing on Wanyama cost us the game. Get him out of there ASAP. — Stuart Wilson (@StuStu95) September 21, 2019 #POCHOUT I'm totally done with him now. He cannot take this club to the next level. He's reached his limit. Time to go. Get Allegri or Mourinho in. — Darryl Cullip #PochOUT #MourinhoIN (@D_Cullip32) September 18, 2019
09/21/2019 04:36 PM