02/20/2019 09:58 PM
Ne pomaže VAR, ni igrač više - Siti "iskopao" pobedu u Gelzenkirhenu!
Prvi meč osmine finala Lige šampiona između Šalkea i Mančester sitija završen trijumfom gostujućeg tima 2:3 (2:1) koji aktuelnog šampiona Engleske stavlja u odličan položaj pred revanš na "Etihadu". Uvodnih petnaest minuta duela na "Šalke Areni" protekli su u znaku totalne inicijative gostujućeg tima. Siti je svojom prepoznatljivom igrom potpisnuo rivala, a na prvu šansu čekali smo svega sedam minuta. Centaršut sa leve strane uputio je David Silva, Argentinac Serhio Aguero bio je najviši u skoku i dosta dobro zahvatio loptu ali je Ferman uspeo da je izvuče ispod prečke i sačuva mrežu. U trenutku kada je Šalke konačno počeo da se oslobađa pritiska i da prenosi pritisak na protivničku polovinu usledio je "hladan tuš" za domaće. Dok je jedan od igrača Šalkea ležao na protivničkoj polovini Ferman je razmišljao šta da radi, podizao ruke u vis i signalizirao da bi igra trebalo da bude prekinuta, a kada je na njega izvršen pritisak stavio je Salifa Sanea u tešku poziciju nakon čega je usledila kazna. David Silva i Serhio Aguero obavili su sav posao, izvršili presing, oduzeli loptu, a egzekutor je bio Argentinac kojem je vodeći gol u Gelzenkirhenu bio 34. u Ligi šampiona. Time je Kun izjednačio učinak Edinsona Kavanija i stigao do trećeg mesta najboljih strelaca Lige šampiona van teritorije Evrope. Ispred Aguera i Kavanija nalaze se Lionel Mesi (106) i Didije Drogba (44). Nedugo nakon vodećeg gola Siti je mogao da dotuče domaćina. David Silva i Rahim Sterling krenuli su ka golu "2 na 1", ali su nekako uspeli da zakomplikuju poziciju u kojoj su se našli, pa je traljavi udarac engleskog reprezentativca izblokiran. Način na koji je Šalke primio gol uticao bi na samopouzdanje mnogih ekipa, ali je nemački sastav pokazao karakter i za to bio nagrađen u drugom delu prvog poluvremena. Deset minuta pre odlaska na odmor Kaliđuri šutira ka golu Sitija, a lopta na putu ka Edersonu pogađa u ruku Otamendija. Dugo je trebalo sudiji Karlosu del seru da donese odluku, ali je posle konsultacije sa sudijama u VAR sobi odlučio da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne za Šalke bio je Nabil Bentaleb. Alžirac je loptu poslao u donji levi ugao, Ederson je otišao na drugu stranu! Do odlaska na odmor videli smo još jedan gol, ponovo u mreži Mančester sitija i ponovo nakon penala. Fernandinjo je posle prekida u 44. minutu napravio suviše jeftin prekršaj, pa je Bentaleb još jednim preciznim udarcem savladao Edersona i doneo potpuni preokret! Drugi deo meča doneo je dosta uzbuđenja, a na terenu se moglo videti ono što su ljubitelji fudbala i očekivali posle preokreta. Šalke je u većem delu nastavka bio u podređenom položaju, bio je prisiljen da se brani, ali se posle crvenog kartona Otamendija u 68. minutu činilo da će "Rudari" uspeti da odnesu pobedu u Englesku. Siti je i pored činjenice da je imao igrača manje na terenu nastavio sa napadima, a Pep Gavardiola je u 78. minutu povukao potez koji mu se vrlo brzo isplatio. Rezervista Liroj Sane izveo je prekid sedam minuta nakon ulaska u igru i majstorijom srušio nade svog bivšeg kluba - 2:2! Već u tim trenucima potonuli su brodovi domaćeg tima, pa je u poslednjem minutu nakon greške Očipke i Rahim Sterling uspeo da pogodi i donese trijumf Mančester sitiju koji će, po svoj prilici, biti dovoljan za plasman u četvrtfinale. Naš Matija Nastasić odigrao je jako dobar meč, ali će njegov tim 12. marta ići na revanš sa jako nepovoljnim rezultatom.
02/20/2019 09:56 PM
Atletiko kao u bajci, VAR spasio Juventus katastrofe! (video)
Atletiko Madrid je u prvom meču osmine finala Lige šampiona na svom "Vanda Matropolitanu" slavio protiv Juventusa koji je bio blagi favorit pred ovaj dvomeč. "Jorgandžije" su slavile sa 2:0 (0:0) nakon fantastičnog drugog poluvremena. Žestoko je bilo od samog starta, a glupost je napravio Dijego Košta koji će morati da propusti naredni meč ova dva rivala zbog prigovora. Kristijano Ronaldo je opalio iz slobodnog udarca, Oblak je odbranio, a sledeća bitna stvar na ovoj utakmici se desila u 25. minutu kada je Dijego Košta prošao, De Šiljo ga je oborio, a sudija Cvajer je pokazao na belu tačku. Ipak, nakon VAR tehnologije, morao je da promeni svoju odluku, faul je bio van kaznenog prostora, a iz slobodnog udarca Grizman nije uspeo da postigne gol pošto je Ščešnji odbranio. I Parti je dobio karton zbog kog će propustiti naredni meč, tako se i završilo prvo poluvreme. Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Atletiko Madridu. Usledila je nova situacija pred golom Juventusa, Dijego Košta je upošljen od strane Grizmana koji ga je spojio sa golom, izašao je 1 na 1, ali je promašio šansu utakmice. Samo četiri minuta kasnije, nova šansa, Grizman pokušava da lobuje Ščešnjeg, ali bezuspešno, fantastično je Poljak odbranio, skinuo je novi zicer. Obe šanse pogledajte OVDE. Igrao se 70. minut kada je nakon lopte upućene sa leve strane napada Alvaro Morata uspeo da postigne gol glavom, a Cvajer je pokazao na centar. Ipak, ponovo je nakon konsultovanja video tehnologije morao da preinači odluku, Morata je napravio faul. Nije ni to sputalo Atletiko Madrid, krenuli su sa još jačim napadima ka danas nezainteresovanom Juventusu u drugom poluvremenu. Minut 78, korner sa leve strane napada Atletiko Madrida, Morata pokušava glavom, lopta se odbija do Himeneza koji iz uklizavanja pogađa - 1:0! Minut 83, novi prekid. Antoan Grizman ga izvodi, ponovo loša intervencija odbrane Juventusa, lopta se odbila do drugog štopera Atletiko Madrida Godina koji uz pomoć Ronalda uspeva da pogodi mrežu za 2:0! Juventus je silno želeo gol, značio bi mu mnogo, a imali su i sjajnu šansu do kraja utakmice. Ronaldo je izveo slobodan udarac, Bernardeski je skočio i šutirao, ali je Oblak bio na visini zadatka.
02/20/2019 09:37 PM
VAR drugi put spasio Juventus! Poništen gol Morate! (video)
Srećom postoji VAR, inače bi sudija Cvajer bio na žestokom udaru Juventusa. Dva puta je morao da promeni svoju odluku usred VAR tehnologije, a drugi put je poništen gol Alvara Morate. Nekadašnji fudbaler Juventusa je napravio faul prilikom šuta glavom, pa je nemački sudija morao da promeni odluku koju je prethodno doneo. Pogledajte i ovu situaciju OVDE.
02/20/2019 09:30 PM
Ferari "izgleda jako", Hamilton nije zabrinut
Mercedes ne juri rezultat na testiranjima, a bolidi Ferarija su bili najbrži u sva tri sektora i odvezli su više od 300 krugova na testiranjima u Barseloni. "Ferari je trenutno vrlo, vrlo jak. Oni su prešli veliku kilometražu i čini se da imaju bolji bolid nego prošle godine, što će za nas biti još veći izazov. Ferari je uvek izgledao jak, posebno u poslednjih nekoliko godina, izgledaju jako na početku, to je i očekivano. To je normalno", rekao je Hamilton. On je rekao da se ekipa drži svog procesa rada i da svi rade neverovatno, preneli su britanski mediji. "U ovom trenutku nisam zabrinut ni zbog čega. Pokušavam da se koncentrišem na naš posao, ne znam šta drugi rade. Dugo sam u ovom poslu da znam kako ide i šta se dešava prve i druge nedelje", dodao je petostruki svetski prvak. Hamilton je rekao da ove sezone očekuje jaču konkurenciju. "Ludo je pomisliti da sam šest godina sa ekipom, to je uzbudljivo, ali ovo će biti godina sa najviše izazova otkako smo zajedno. To je super uzbudljivo. Još volim da se trkam, ništa se nije promenilo", dodao je on. Hamilton je rekao da se ekipa koncentriše na pobede, uprkos promeni pravila kojima je omogućeno da se poboljša trkanje među vozačima. "Ja se takmičim sa svima. Ne znam ko će biti najbrži. Ne možete da kažete da je samo Ferari. Ne znate gde je Red Bul. Ko zna šta će ljudi da pripreme za prvu trku. U ovom trenutku takmičimo se protiv nas samih iz prošlih sezona. Svi inžinjeri su podigli lestvicu. Vrlo je impresivno videti da je glad i dalje tu i posle svih uspeha koje smo napravili", rekao je on. Šampion je dodao da je zima bila teška za sve u fabrici. "Ali, ako neko može to da uradi, to su moji momci. Čak iako ne počnemo kako treba, uveren sam da možemo ponovo da budemo najbolji", dodao je on. Britanski vozač rekao je da ne dozvoljava sebi da razmišlja o osvajanju nove titule. "Ovo je nova sezona, nova godina, novo poglavlje i moramo joj prići kao da nam je prva. Idemo na prvo mesto, tako ću da pristupim novoj sezoni. Zaradio sam pravo da budem ovde, još donosim pobede, prošla godina je bila najbolja od svih. Volim izazov povratka svake godine, novi bolid, to je kao kada upoznajte nekog novog i ne znate dobre i loše stvari, putovanje na koje krećete sa novim vozilom je privilegija", rekao je Hamilton. On je rekao da voli da se bori za titulu, ali i da voli stvari koje raadi sa skoro 2.000 ljudi u timu. "Voziti je lepo, ali videti rad na novim tehnologijama i biti jedan od dvojice koji mogu da upravljaju time je najbolji posao na svetu. Šta drugo da radim posle toga? Mogu da radim mnogo stvari, ali ovo mi je u srži i to je ono što volim da radim", rekao je Hamilton.
02/20/2019 09:18 PM
Košta i Grizman propustili šanse utakmice! (video)
Igrao se 50. minut utakmice kada je Antoan Grizman uspeo da pošalje loptu Dijegu Košti koji je izašao 1 na 1 sa golmanom Juventusa, Ščešnji je praktično bio već savladan, ali je Košta očajno šutirao. Samo par minuta kasnije, velika šansa za Atletiko Madrid, Antoan Grizman je pokušao da lobuje Poljaka, ali nije uspeo, dokačio je Ščešnji loptu i ostavio Juventus na 0:0. Juve je imao dosta sreće, Atletiko je bolji početkom drugog poluvremena.
02/20/2019 09:11 PM
Rejes i Kampaco kažnjeni zbog vređanja sudija
U Španiji se još uvek nije stišala bura nakon finala Kupa Kralja i haosa koji su sudije napravile svojim odlukama. Trofej je završio u vitrinama Barselone, a Real Madrid preti da će napustiti ACB ligu zbog svega što se dešavalo u završnici produžetka. Danas je na red došlo izricanje kazni igračima koji su posle finalnog meča vređali arbitre. Kazne su izrečene igračima Real Madrida Felipeu Rejesu i Fakundu Kampacu. "Lopovi, lopovi, lopovi...", uzvikivao je Kampaco posle finalne utakmice. Kamere su zabeležile kako Felipe Rejes uzvikuje "Ovo je jeb**a sramota, jeb**a krađa!" Za verbalni delikt Rejesu i Kampacu su izrečene novčane kazne u iznosu od 1.000 evra. "Mundo Deportivo" prenosi da neće biti suspenzija, premda se spekulisalo sa takvom vrstom sankcija.
02/20/2019 08:59 PM
Šta je to Ronaldo pokazao navijačima Atletika? (foto)
Kristijano Ronaldo je uvek bio u centru pažnje, tako je i večeras. Atletiko Madrid je dočekao Juventus, Kristijano Ronaldo je neko ko je veoma poznat po dobrim igrama protiv Atletiko Madrida, a i večeras igra solidno. Ipak, isprovociran od strane navijača Atletika odlučio je da im nešto gestikulira. Pokazao je pet prstiju kao pet trofeja Lige šampiona. Pogledajte. Cristiano Ronaldo recordándole a los colchoneros cuantas Champions ha ganado. Ríndanse ante el Rey del fútbol. King of kings. 🏆🤚🏻 pic.twitter.com/9O7ss36zXd — FAN10 ⚽️ (@SoyFan10) February 20, 2019
02/20/2019 08:51 PM
VAR radi punom parom, dva penala za Šalke! (video)
Odluka UEFA da već ove sezone VAR počne da se koristi u Ligi šampiona za sada se pokazuje ispravnom. Svi smo bili svedoci kako je VAR uticao na konačan ishod meča u Amsterdamu, a tehnologija je i večeras korišćena na mečevima u Madridu i Gelzenkirhenu. U duelu Šalkea i Mančester sitija domaćin vodi sa 2:1 posle prvih 45 minuta, a oba gola domaćin je postigao iz penala. Prvi jedanaesterac dosuđen je nakon što je arbitar Karlos Del Sero konsultovao sudije u VAR sobi. Lopta je na putu ka golu pogodila Otamendija u ruku i tu nema spora, ali će neki reći da je Argentinac pokušavao da skloni ruku. Kod drugog penala sudiji nije trebala pomoć VAR tehnologije, bar ne u smislu prekršaja koji je napravio Fernandinjo. Pre nego što je Bentaleb postigao drugi gol sa bele tačke provereno je da li je prekršaju prethodila ofsajd pozicija, ali je sve bilo regularno. Vodeći gol za Siti postigao je Serhio Aguero posle velike greške odbrane Šalkea.
02/20/2019 08:38 PM
VAR spasio Juve!
Juventus se spasio zahvaljujući tehnologiji. Dijego Košta je bio u opasnom napadu, ulazio je u kazneni prostor, De Šiljo ga je oborio a sudija Cvajer je pokazao na belu tačku. VAR je stupio na scenu, u Juventusu su se bunili, tražili da se "izvuče" lopta iz kaznenog prostora i bili su u pravu. Na kraju je Juventus spašen, VAR je dokazao da je bilo van kaznenog prostora. OVDE pogledajte situaciju, a napomenimo da je Grizman pokušao iz slobodnog udarca i Ščešnji je odbranio njegov šut.
02/20/2019 08:29 PM
Sjajna uvertira za Glazgov, Ivana najbolja na "Srbija openu"
Ivana Španović je pobedila rezultatom 6,92 metra, skokom iz treće serije i izjednačila rekord mitinga. Ona je u prve dve serije prestupila, u četvrtoj je skočila 6,90, u petoj 6,84 metara, a u poslednjoj seriji ponovo 6,90 metara. "Planirali smo da ovaj takmičarsko-pripremni period pred Evropsko prvenstvo završimo upravo takmičenjem u Beogradu, pred domaćom publikom. Zahvaljujem  svima koji su došli da isprate atletiku, čestitam svim učesnicima, a što se tiče mog nastupa i više sam nego zadovoljna svim skokovima koje sam izvela. Bez obzira na ozbiljnost povrede koju sam imala prošle godine drago mi je da sam ponovo na stazi i na nivou na kome treba da budem pred Evropsko prvenstvo", rekla je Španović. Miting u Beogradu je poslednja provera Ivane Španović pred početak Evropskog dvoranskog prvenstva, koje će se od 1. do 3. marta održati u Glazgovu. "Mnogo se radujem pre svega sto ću biti u prilici da se takmičim na Evropskom šampionatu i naravno da se borim za treće uzastopno zlato", dodala je srpska atletičarka, koja je osvajala titule 2015. godine u Pragu i dve godine kasnije u Beogradu.
02/20/2019 08:16 PM
Košta već napravio glupost!
Već nakon osam minuta Dijego Košta je dobio žuti karton zbog nesportskog ponašanja. Ne samo da će morati da se pazi u nastavku duela, već će morati i da propusti naredni duel Lige šampiona koji bude igrala njegova ekipa. To je revanš meč protiv Juventusa gde bi bio od velike važnosti Dijegu Simeoneu. Alvaro Morata će dobiti šansu, sada je i više nego izvesno...
02/20/2019 08:04 PM
Budimpešta - Aleks Krunić stala u drugom kolu
Četvrta nositeljka na turniru u Budimpešti poražena je u drugom kolu. Aleksandru Krunić eliminisala je Rumunka Sorana Kirstea koja je slavila rezultatom 2:0 (6:3, 6:3) za sat i 24 minuta igre. Rumunka je u prvom setu napravila brejk više od Aleksandre, dok je u drugom tri puta oduzela servis srpskoj teniserki. Krunić je u oba seta napravila po jedan brejk, ali to nije bilo dovoljno da se suprotstavi raspoloženoj Rumunki koja će u sledećem kolu igrati protiv Anastasije Potapove.
02/20/2019 07:52 PM
Benfika odbila Real!
Real Madrid nije uspeo u novoj nameri da dovede fudbalera Benfike. U pitanju je 19-godišnji Žota za kog su ponudili 18 miliona evra, ali nije bilo dovoljno, moraće više da se potrude kako bi klub iz Lisabona prihvatio ponudu. Nije mladi napadač Žota jedini koji je na meti Real Madrida. Pored njega, Real želi i supertalentovanog Žoaa Feliksa, ali on je daleko skuplji, navodno oko 30 miliona evra, pa je samim tim i teže dostižan. Sa druge strane, upravo se Real pominjao kao najverovatnija naredna opcija za Feliksa.
02/20/2019 07:39 PM
Kraj Kalinićevih muka, Kalinić došao na tviter
Velike probleme napravilo je srpskom košarkašu Nikoli Kaliniću to što ima isto ime i prezime kao hrvatski fudbaler. Kada je prošlog leta Nikola Kalinić izbačen iz državnog tima Hrvatske na startu Mundijala u Rusiji, srpski košarkaš morao je da objašnjava razjarenim ljubiteljima fudbala da vređaju pogrešnog čoveka. Nedavno je u blogu na sajtu Evrolige košarkaš Fenera objasnio šta mu se sve dešavalo u pomenutom periodu, a stvari bi od sada trebalo da budu mnogo jednostavnije. Fudbaler Atletiko Madrida Nikola Kalinić priključio se tviteru 18. februara, a danas je dobio retvit srpskog košarkaša kako bi ljudi konačno napravili distinkciju između Srbina i Hrvata. Ako u buduće i bude problema, Kalina će uvek moći da uputi zbunjene na pravu adresu. Welcome to my official @Twitter account. Thanks to her, i will be closer to all of you🔴⚪️Bienvenidos a mi cuenta de @Twitter oficial. Gracias a ella, estaré más cerca de todos vosotros #NK9️⃣ pic.twitter.com/wAiRt30EjP — Nikola Kalinic (@nikolakalinic) 18. фебруар 2019.
02/20/2019 07:28 PM
Emeri govorio, evo šta je potrebno da bi Ozil bio starter
Trener Arsenala Unaj Emeri rekao je danas da fudbaler te ekipe Mesut Ozil sam odlučuje o svojoj sudbini u klubu, nakon što je počeo samo 13 prvenstvenih utakmica ove sezone. Ozil je najplaćeniji igrač Arsenala uz platu od 350.000 funti nedeljno, posle ugovora koji je potpisao prošle godine. On se bori za mesto u prvom timu, a ove sezone je u 26 prvenstvenih utakmica samo 13 puta bio u prvom timu. "Mora da bude konstantan na treninzima i za utakmice, bez povreda ili bolesti. Kada je takav, možemo videti najboljeg Mesuta u timu", rekao je Emeri, preneo je Bi-Bi-Si (BBC). Ozil je 2013. godine iz Real Madrida prešao u Arsenal, za koji je odigrao 216 utakmica. On je počeo samo jedan meč od boksing deja, zbog povreda i taktike, a Emeri je tada rekao da nemački fudbaler ima budućnost u klubu. "Ključ je u njegovim rukama, a ove nedelje radio je veoma dobro", naveo je Emeri. Arsenal u četvrtak u Londonu igra protiv BATE Borisova, revanš utakmicu šesnaestine finala Lige Evropa. U prvoj utakmici BATE je pobedio sa 1:0.
02/20/2019 07:13 PM
Oprez! Gledanje u Ronaldove patike može da ošteti vid! (foto)
Fudbaleri Juventusa pojavili su se oko 19 časova na terenu stadiona "Vanda Metropolitano" kako bi "ispitali" travnatu podlogu pre početka zagrevanja. Ekipa je bila "uniformisana", a samo se razlikovala obuća u kojoj su fudbaleri Juvea izašli na teren. Svima su u "oči upale" patike Kristijana Ronalda. Prva zvezda Juventusa pojavila se u "Air Max 97" patikama. Radi se o posebnom modelu, onom koji sadrži "Svarovski" kristale na sebi i presijava se u metalik zlatnoj boji. Neki su oduševljeni, drugi se zgražavaju Ronaldovim izborom. Niko nije ravnodušan. 👟 @cristiano at Wanda Metropolitano wearing his Swarovski Nike Air Max 97 “Metallic Gold”. 😎 Sauce, anyone? 🔥 pic.twitter.com/rSqEK8sFEl — Dugout (@Dugout) 20. фебруар 2019.
02/20/2019 07:02 PM
LŠ (SASTAVI) - Dijego Košta od starta, Pep izrazito ofanzivno na Nastasića!
Poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona igraju se večeras, nakon njih slede revanši, a u Madridu se sastaju Atletiko i Juventus, dok se u Gelzenkirhenu sastaju Šalke i Mančester siti. Poznati su i sastavi za večeras, evo za koga su se odlučili treneri. Zanimljivo da za Moratu nije bilo mesta, dok Pjanić igra iako je bolestan. Atletiko Madrid - Juventus Atletiko Madrid: Oblak - Huanfran, Himenez, Godin, Felipe - Saul, Koke, Rodri, Tomas Parti - Grizman, Košta. Juventus: Ščešnji - De Šiljo, Bonući, Kjelini, Aleks Sandro - Bentankur, Pjanić, Matuidi - Dibala, Mandžukić, Kristijano. Šalke - Mančester siti Šalke: Farman, Nastasić, Bruma, Sane, Očipka, Bentaleb, MekKeni, Kaliđuri, Mendil, Serdar, Ut. Mančester siti: Ederson - Voker, Laport, Otamendi - Fernandinjo, Gundogan, De Brujne, David Silva - Bernardo Silva, Sterling, Aguero.
02/20/2019 06:50 PM
LE - Sergej pogrešio, Sevilja u osmini finala!
Sevilja je prvi učesnik osmine finala Lige Evrope. To smo saznali večeras nakon što je Sevilja na svom terenu uspela da savlada Lacio rezultatom 2:0, pa se ukupnim rezultatom 3:0 plasirala u narednu fazu. Prvi gol na ovom meču smo videli nakon greške Sergeja Milinković-Savića, srpski fudbaler je dodao loptu Ben Jederu koji je krenuo ka golu protivnika, dodao do Sarabije koji je šutirao, golman Lacija Strakoša je odbio loptu do Ben Jedera koji pogađa za 1:0. Lacio je bio i više nego ravnopravan rival do tog gola, mogao je i da postigne gol preko Lulića i Kataldija, ali promene rezultata nije bilo. U nastavku je Lacio krenuo šansom preko Aćerbija, potom je imao i igrača više (drugi žuti Vaskeza) što je bio tračak nade koji je donekle ugašen kada je Marušić dobio direktan crveni karton u 71. minutu. Kada je Sarabia postigao gol (maestralna asistencija Navasa i rutinska egzekucija Sarabije), sve nade Lacija su i definitivno bile ugašene, morali su postići tri gola za deset minuta što nije bilo moguće protiv sasvim solidne Sevilje koja je zasluženo u osmini finala ovog takmičenja.
02/20/2019 06:41 PM
Spremni su - "Delija" Vučević obukao naslednika u crno-belo! (foto)
Sredinom decembra prošle godine crnogorski reprezentativac Nikola Vučević dobio je naslednika. Supruga crnogorskog centra Nikoleta na svet je donela malog Filipa koji će večeras imati vatreno krštenje kada je Liga šampiona u pitanju. Navijačka strast prenosi se sa kolena na koleno, što potvrđuje i fotografija koju je Nikola Vučević postavio na Tviteru dva sata pre početka meča Atletiko Madrid - Juventus. Košarkaš Orlanda poznat je kao veliki Juventino, a sada znamo i ko mu je omiljeni igrač šampiona Italije. Videćemo da li će Kristijano Ronaldo i "Bjankoneri" večeras obradovati Vučeviće. We are ready for #AtletiJuve 😊! @juventusfcen #ForzaJuve #FinoAllaFine #SIIIUUUU pic.twitter.com/ynwmRH93Q1 — Nikola Vucevic (@NikolaVucevic) 20. фебруар 2019.
02/20/2019 06:30 PM
Van Persi ne mora na teren, oduševio potezom u tunelu! (video)
Potez prekaljenog napadača Fejenorda obišao je svet. Ovoga puta Van Persi nije uradio ništa spektakularno na terenu, već je jedan ljudski gest zadivio ljubitelje fudbala. Bivši fudbaler Arsenala, Mančester junajteda i Fenerbahčea došao je u tunel pred početak meča sa Groningenom i pozdravio svako dete koje su njegovi saigrači kasnije izveli na teren. Tu se Van Persijev performans nije završio. Priliku da se rukuju ili zagrle sa "Letećim Holanđaninom" dobila su i dečica koju su izvodili igrači Groningena. Gest za svako poštovanje, a treba znati da nije prvi put da Robin van Persi radi ovakve stvari. Početkom oktobra prošle godine zastao je ispred jedne od osnovnih škola u Roterdamu i priredio klincima koji su se tu zatekli nezaboravno iskustvo. Not sure who was happier to see who! These guys brought a huge smile to my face though. 😁 pic.twitter.com/55Bm3XQdSo — Robin van Persie (@Persie_Official) February 20, 2019 Spotted close to a school in Rotterdam.👀 Thought to give a quick high 🖐🏻😂 🙈 #totalchaos #sorryteachers 🤨😂 #dejeugd #feyenoordfans 👏🏻🤝 pic.twitter.com/s3UH4Ral8s — Robin van Persie (@Persie_Official) October 8, 2018