Sportske.net Najnovije Vesti
08/20/2018 11:57 PM
Muniain za pobedu u nadoknadi!
Pobeda Bilbaa na startu Primere, danas su na svom terenu dočekali Leganes i slavili susa 2:1 (1:1). Nakon centaršuta Susaete najviši u skoku je bio Nolaskoain koji je u 26. minutu pogodio za 1:0 u korist Atletika. Samo šest minuta je bilo potrebno gostima da stignu do izjednačenja. Gledali smo napad na suprotnoj strani, loptu domaći nisu uspeli da izbace iz svog kaznenog prostora, a nakon odbijene lopte ona stiže do Silve koji pogađa za 1:1. Mučili su se domaći da stignu do gola, ali su uspeli u tome u nadoknadi vremena. Akcija je tekla po desnoj strani, Susaeta je centrirao, zabeležio drugu asistenciju, ovoga puta je Muniain pogodio za konačnih 2:1.
08/20/2018 11:48 PM
Ovako je Alison "skinuo" sjajan Lukin slobodnjak (video)
Pravi potez je Liverpul napravio kada je doveo Alisona u svoje redove. Radi se o jednom od najboljih golmana na svetu, dokazao je golman Liverpula to i danas protiv Kristal Palasa. Imao je nekoliko sjajnih intervencija, a jedna od najboljih je viđena nakon slobodnog udarca Luke Milivojevića. Pogledajte u nastavku kako je to izgledalo, svaka čast golmanu iz Brazila... The pure confidence in Allison from Virgil here. Didnt even bother to look. 🤣 pic.twitter.com/tLLPPIJMTm — Kev H 1977 #YNWA 77-78-81-84-05 (@gumpy77) August 20, 2018
08/20/2018 11:35 PM
DFB Pokal - Borusija se spasila u poslednjim sekundama
Herta je uspela da kao gost savlada ekipu Braunšvajga sa 1:2, Platenhart je doveo goste u prednost u 38. minutu utakmice, da bi Fejzulahu izjednačio u 81. minutu. Pobedu gostima donosi Vedad Ibišević u 83. minutu. Frajburg je tek nakon penala savladao Energi Kotbus, bilo je 1:1 posle 90 minuta, 2:2 posle produžetaka, a nakon penala 3:5 za goste. Frajtas i Viteriti su bili strelci za domaće, Franc i Petersen za goste. Paderborn je golovina Hunemajera slavio sa 2:1 protiv Ingolštat, Kitel je bio strelac jedinog gola za goste. Malo je falilo da Borusija bude arhivirana u ovom izdanju DFB pokala, Ernst je doveo Grojter Firt u prednost u 77. minutu, a onda je u 5. minutu nadoknade Aksel Vitsel uspeo da izjednači na 1:1. Pobedu gostima donosi Marko Rojs u 5. minutu prvog produžetka. Braunšvajg - Herta 1:2 Kotbus - Frajburg 2:2, posle penala 3:5 Paderborn - Ingolštat 2:1 Grojter Firt - Borusija Dortmund 1:1, posle produžetaka 1:2
08/20/2018 11:23 PM
Gudelj se vraća u Evropu
Srpski vezista i povremeni reprezentativac naše zemlje, Nemanja Gudelj, uskoro bi mogao da se vrati iz Kine u Evropu. Portugalski mediji prenose da je on na pragu Sportinga iz Lisabona i da bi uskoro mogao da zaigra za zeleno-bele. Gvanžu je navodno prihvatio ponudu od 3 miliona evra za pozajmicu srpskog fudbalera, a najveći problem je bila plata našeg fudbalera koji zarađuje oko 5 miliona evra godišnje. Sporting je navodno dogovorio da plati "samo" 1,5 miliona evra, a da ostatak plate Kinezi.
08/20/2018 11:06 PM
Zvanično je, Baloteli doneo odluku!
Kako je Nica večeras objavila na svom zvaničnom sajtu, Mario Baloteli je doneo konačnu odluku da ostane u Nici. Imao je nekoliko ponuda od klubova iz Italije, ali je na kraju odlučio da je za njega najbolje da ostane na Azurnoj obali. Pored Italijana, i Marsej je izražavao interesovanje za Balotelija. Sve je dogovoreno u ponedeljak uveče, svi su zadovoljni napustili sastanak i Nica je sa velikim oduševljenjem objavila da će Super Mario ostati makar još jednu sezonu u francuskom prvoligašu. Baloteli je do sada postigao 43 gola za Nicu u svim takmičenjima, tamo je od 2016. godine.
08/20/2018 10:52 PM
PL - Kad je teško - Milner, Milivojevića zaustavio nestvarni Alison! (video)
Fudbaleri Liverpula su u poslednjoj utakmici drugog kola Premijer lige slavili u Londonu protiv Kristal Palasa rezultatom 2:0. Krenuli su igrači oba tima napadački od samog početka starta, pa smo videli priliku Salaha i na drugoj strani prečku Taunsenda. Ipak, ključni momenat utakmice desio se u 45. minutu kada je napravljen penal nad Mohamedom Salahom. Odmah nakon toga, Džejms Milner je uzeo loptu u svoje ruke i smireno savladao golmana "Orlova". U drugom delu videli smo još otvoreniju borbu dva tima. Keita je šutirao pored stative u 49. minutu, a sjajnu šansu za svoj tim imao je Luka Milivojević. Sjajno je Srbin šutirao iz slobodnog udarca, ali je njegovu loptu u gornjem desnom uglu "skinuo" Alison. U 76. minutu desio se veliki peh za izabranike Roja Hodžsona koji su ostali sa igračem manje jer je Van-Bisaka dobio crveni karton nakon vrlo sporne situacije. "Redsi" su imali olakšan posao nakon toga, pa su relativno mirno priveli posao kraju i uspeli da još jednom zatresu mrežu. Strelac je bio Sadio Mane u trećem minutu nadoknade vremena pošto je uspeo da se oslobodi čuvara. KRISTAL PALAS: Henesi - Van-Bisaka, Tomkins, Sako, Van Anholt - Taunsend (od 79. Vard), Milivojević, MekArtur, Šlup (od 83. Mejer) - Benteke (od 71. Sorlot), Zaha. LIVERPUL: Alison - Robertson, Van Dajk, Gomez, Aleksander-Arnold - Milner (od 67. Henderson), Vajnaldum, Keita (od 86. Lalana) - Mane, Firmino, Salah.
08/20/2018 10:38 PM
Zbog gluposti De Rosiju i Romi preti kazna
Da li ste znali da u Italiji možete biti kažnjeni zbog - kapitenske trake? Postoji pravilo u italijanskom fudbalu prema kom igrač koji je kapiten mora nositi traku na kojoj to i piše, a ne bilo kakav povez oko ruke. To pravilo nije sprečilo Danijelea De Rosija da nosi crvenu običnu traku protiv Torina. Dakle, sada ih očekuje kazna, i De Rosija i Romu, videćemo i kolika. Inače, Roma je savladala Torino golom Edina Džeka.
08/20/2018 10:25 PM
Serija A - "Boginja" igrala "poker" sa Frosinoneom (video)
U prvom kolu italijanske Serije A, fudbaleri Atalante ubedljivo su savladali Frosinone rezultatom 4:0. Od samog početka meča puleni Đanpjera Gasperinija su gostima stavili do znanja da nemaju šta da traže u Bergamu. Atalanta je povela golom Alehandra Gomeza u 14. minutu kada je promešao odbranu Frosinonea i rezantnim udarcem savladao Sportijela. U drugom poluvremenu videli smo još tri pogotka koja su overila tri boda za "Boginju" na početku šampionata. Prvo je Hans Hateboer zatresao mrežu gostiju u 48. minutu, a na 3:0 povisio je Mario Pašalić trinaest minuta kasnije. Konačnih 4:0 postavio je Papu Gomez svojim drugim golom na meču u trećem minutu nadoknade vremena. ATALANTA: Golini - Toloi, Djimsiti, Masijelo - Hateboer, De Roon, Frojler, Gosens (od 75. Kastanje), Pašalić, Gomez - Barou (od 55. Zapata). FROSINONE: Sportijelo - Molinaro, Krajnc, Salamon, Goldaniga, Zampano - Halfredson, Majelo - Čibsa - Perica, Sijano.
08/20/2018 10:17 PM
Efekat prodaje Ronalda, nikad slabija poseta u deset godina!
Real Madrid je juče uspeo da savlada Hetafe sa 2:0, mnogi su jedva čekali da vide novi Real Madrid na Santjago Bernabeu, ali izgleda da ih ima daleko manje nego prošlih godina. Slaba poseta od samo 48 446 ljudi je najslabija u poslednjih deset godina na prvoj utakmici Real Madrida na ovom stadionu. Šta je razlog? Jednostavno je, Kristijano Ronaldo. Portugalski fudbaler nije više tu, otišao je u Juventus, što je smanjilo interesovanje publike za Real Madrid.
08/20/2018 10:05 PM
Golman Mančester sitija završio sezonu?!
Mančester siti na čelu sa Pepom Gvardiolom ima velikih problema sa povredama. Nakon povrede najboljeg igrača tima prošle sezone Kevina De Brujnea, sada se desila nova povreda koja bi takođe mogla da utiče na rezultate ovog tima. Radi se o povredi golmana Klaudija Brava, čileanski golman se povredio na treningu i postoji mogućnost da propusti ostatak sezone, kako su naveli pojedini novinari bliski Mančester sitiju. Navodno se radi o povredi kolena. Bravo nije prvi golman, ali bi svakako dobijao šansu u novoj sezoni i ukoliko je zaista otpisan do kraja sezone prvi golman Ederson će morati daleko više da se troši nego što je planirano. Čekamo informacije iz Mančester sitija...
08/20/2018 09:54 PM
Primera - Remi u derbiju kola na Mestalji! (video)
U pretposlednjoj utakmici prvog kola španske Primere, fudbaleri Valensije i Atletika iz Madrida odigrali su nerešeno 1:1. Povela je ekipa Dijega Simeona u gostima u 26. minutu kada je Anhel Korea primio pas Grizmana u kaznenom prostoru Valensije i rutinski matirao Neta poslavši loptu u donji desni ugao. Mogle su "Jorgandžije" da dupliraju prednost već na startu drugog dela kada je Saul šutirao tik pored desne stative. Usledila je kazna "Slepih miševa" u 56. minutu. Rodrigo je primio loptu Vajsa i na sjajan način pogodio mrežu nemoćnog Oblaka koji je mogao samo da posmatra kako lopta ide tik pod prečku. Usledila je ravnopravna borba dva tima, a osim pokušaja Gabrijela glavom u 67. minutu nismo videli puno prilika, pa su oba tima zaslužila po bod. VALENSIJA: Neto - Pićini, Garaj (od 67. Dijakabi), Gabrijel, Gaja - Soler (od 76. Bačuaji), Pareho, Kondogbija, Vas - Rodrigo, Mina (od 67. Gameiro). ATLETIKO MADRID: Oblak - Filipe Luis, Godin, Savić, Huanfran - Lemar (od 63. Vitolo), Saul, Koke, Korea (od 81. Tomas) - Grizman (od 72. Martins), Kosta.
08/20/2018 09:41 PM
E, ovo se zove zlatna izmena!
U drugom kolu Azijskih igara za žene, fudbalerke Kine su deklalisarale koleginice iz Tadžikistana rezultatom 16:0. Ovako visoki rezultati i velika razlika nisu tako neuobičajeni u svetu ženskog fudbala, ali ova utakmica ostaće upamćena po neverovatno individualnom učinku jedne Kineskinje. Igračica Šanšan Vang ušla je u igru u 60. minutu meča kada je praktično sve bilo rešeno pošto je njen tim vodio sa 6:0, ali to je nije zaustavilo da za 30 minuta na terenu psotigne čak devet pogodaka! Redom je Vang pogađala u 64, 73, 81, 83, 87, 88, 90, 91, 92. i 93. minutu meča! Curo, svaka tebi čast!
08/20/2018 09:32 PM
PL Rusije - Dinamo konačno probio led
Prva pobeda Dinama iz Moskve u ovom šampionatu Rusije u okviru četvrtog kola, nakon tri remija u prva tri kola. Dinamo je danas uspeo da savlada ekipu Ufe sa 3:0 (0:0) nakon što su u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor gostiju. Domaćin je dosta bolji bio danas, od samog starta su nametnuli svoj ritam, ali u prvom poluvremenu nisu uspeli da "načnu" protivnika. Ipak, od 63. minuta kreće rasturanje gostiju, prvo je Pančenko uspeo da pogodi, da bi u 84. minutu Lutsenko pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavlja Žoaozinjo u 4. minutu nadoknade.
08/20/2018 09:17 PM
Novi problem za Murinja, Sančez navukao gnev navijača
Posle neubedljive igre u prva dva kola Premijer lige i poraza od Brajtona u nedelju, navijači Junajteda gube strpljenje. Njihova najnovija meta jeste "sedmica" kluba iz crvenog dela Mančestera. Pošto nije nastupio protiv Brajtona zbog "malog problema" sudeći po Murinju, Aleksis Sančez nije gubio vreme i dan posle neprijatnog poraza lansirao novi spot za svoju modnu liniju. Spot u kome se Sančez vidi kako reklamira svoju kolekciju nastupajući u raznim pozama, zavodeći devojku iz spota,  Čileanac je promovisao na svom Tviter nalogu već u ponedeljak. Poruka sa brendom pod nazivom ’Alexis by JJO’ je posle samo sat vremena obrisana ali šteta je već načinjena jer navijači besne. PIŠE: Stefan Matić
08/20/2018 09:04 PM
Ivanović novi trener Bešiktaša
Duško Ivanović je novi trener Bešiktaša. Ufuk Saridža je raskinuo saradnju sa istanbulskim crno-belima, nije mogao da izdrži pritisak obavljanja dva posla (u reprezentaciji Turske i Bešiktašu), pa je na njegovo mesto izabran čovek sa reputacijom, Duško Ivanović. Ovaj crnogorski stručnjak je dva puta osvajao špansko prvenstvo sa Baskonijom, 4 puta španski kup (3 puta sa Baskonijom i jednom sa Barselonom), a osvojio je i grčki kup sa Panatinaikosom i francusku ligu i kup sa Limožom. Poslednji tim koji je vodio jeste Himki.
08/20/2018 08:51 PM
Ronaldo dobio poznatog komšiju u Torinu, "progovorio" i italijanski (foto)
Federiko Bernandeski je opravdao poverenje Alegrija pošto je po ulasku umesto Kvadrada bio glavna figura u preokretu svog tima protiv Kjeva. Asistencijom iz kornera i golom u zadnjim minutima meča na Bentegodiju je doneo bitna tri boda na početku sezone. Po informacijama Tutosporta, odnos između Kristijana Ronalda i Italijana je odličan, perfektno sarađuju i na terenu, a ubuduće će biti i komšije. Ovakav sled događaja se slučajno poklopio pošto je Bernadeski planirao selidbu i pre dolaska Ronalda. Kada smo već kod Portugalca, izgleda da je već "naučio" italijanski. Naime, internet je "poludeo" zbog ove slike na kojoj Ronaldo ima skupljene prste, kao da nešto prigovara. Poznato je da je to "globalni znak" raspoznavanja prosečnog fudbalera iz Italije, pa mnogi u šali tvrde da je već naučio italijanski jezik PIŠE: Stefan Matić
08/20/2018 08:39 PM
Karijusa niko neće - Partizane, sad je šansa!
Loris Karijus je neko ko se bori sa velikim brojem navijača Liverpula koji su ogorčeni na njega zbog golova koje je primio u finalu Lige šampiona i nema sumnje da je psihički razbijen nakon toga. Dokazao je to i u prijateljskoj utakmici protiv Tranmerea kada je primio još jedan kiks gol, a dovođenje Alisona u Liverpul je samo pogoršalo stvari na njegovom psihičkom planu. Setimo se te utakmice protiv Tranmerea, tada ga je opsovao jedan fudbaler tog tima jer je bio najslabiji pojedinac finala Lige šampiona. Potrebna mu je promena, ali nema sumnje da se i dalje suočava sa velikim pritiskom, i navijači Bešiktaša najnovijim objavama na društvenim mrežama svima stavljaju do znanja da nisu baš oduševljeni novim pojačanjem. Sve ovo bi mogao da iskoristi Partizan ukoliko Karijus dobije šansu protiv našeg vicešampiona, nadamo se da će u slučaju da bude među stativama praviti one katastrofalne greške iz finala protiv Real Madrida. Bešiktaš nije mnogo pokazao ove sezone u mečevima protiv Linca, videćemo kako će sve to izgledati protiv Partizana. Karijus je pred potpisivanjem ugovora sa Bešiktašom, uskoro bi trebalo sve da bude ozvaničeno.
08/20/2018 08:25 PM
Klopova teška artiljerija na Luku kapitena! (SASTAVI) (foto)
Večeras od 21 sat nas očekuje poslednja utakmica drugog kola Premijer lige Engleske u kojoj se sastaju Kristal Palas i Liverpul. Ono što će posebno obradovati sve ljubitelje engleskog fudbala u Srbiji jeste da će reprezentativac "Orlova" ponovo predvoditi svoj tim kao kapiten. Here's the #CPFC 🦅 line-up for tonight's game against Liverpool! #CRYLIV pic.twitter.com/tH1gnGQkm6 — Crystal Palace F.C. (@CPFC) 20. август 2018. Sa druge strane ga očekuje, slobodno možemo reći, strašan Liverpul koji je Jirgen Klop postrojio pred meč u Londonu. Nemac se odlučio za sve najbolje igrače koje ima na raspolaganju, osim Fabinja kojeg nema ni na klupi, pa će Palasu biti jako teško da odoli velikom izazovu. The Reds are unchanged from the side that started our #PL opener. Tonight's #CRYLIV team news.... pic.twitter.com/jBHXzIo43c — Liverpool FC (@LFC) 20. август 2018.
08/20/2018 08:12 PM
"Svetac" pred potpisom! (foto)
Fudbaler Pari Sen Žermena Anhel Di Marija uskoro bi trebalo da potpiše nov ugovor sa francuskim timom, tvrdi L'Ekip. PSG : Di Maria devrait prolonger jusqu’en 2021 https://t.co/tP8zhum6CW — Le Parisien - PSG (@le_Parisien_PSG) 20. август 2018. Poznati list javlja da će Argentinac tako na Parku prinčeva ostati barem do 2021. godine, zvaničnih potvrda nije bilo, ali se očekuje jer su pregovori pri kraju. Argentincu se dopada klub i grad u kojem mu se rodila druga ćerka, a odgovara mu i saradnja sa novim trenerom Tomasom Tuhelom pod kojim je već osvojio trofej Superkupa Francuske. Žena takođe insistira da krilni fudbaler ne menja sredinu, pa su to vrlo bitni faktori koji čine njegovu odluku da ne napušta "Grad svetlosti" i pored brojnih interesovanja. Spominjali su se Apenini, tačnije Inter, ali od toga neće biti ništa.
08/20/2018 08:00 PM
Zvezda odradila poseban trening, ovako je bilo pored "Marakane"! (video)
Crvena zvezda sutra od 21 čas dočekuje austrijski Salcburg, najorganizovaniju ekipu iz Austrije i ekipu koja je prethodne sezone stigla do polufinala Lige Evrope. Boriće se naš šampion za ulazak u Ligu šampiona, ali pred praznim tribinama što je veliki hendikep. Navijači Crvene zvezde su na kakav-takav način pokušali da nadoknade izostanak sa sutrašnje utakmice današnjim navijanjem na treningu, a u narednom prilogu pogledajte kako je sve to izgledalo. Fudbaleri Crvene zvezde su odradili klasičan trening pred utakmicu, bez prevelikih napora i uz sjajnu atmosferu između njih, kao i uvek otkako je trener Milojević preuzeo tim. Pogledajte u nastavku detalje sa treninga koji je bio otvoren za javnost. foto/video: Sportske.net/Pavle Knežević