06/23/2018 12:10 AM
Matić ne gubi nadu, a ocena sudije je jasna i sažima se rečju - katastrofa
Nemanja Matić bio je razočaran, ali smiren posle poraza od Švajcarske 1:2 na Svetskom prvenstvu. Kaže da tim ima šanse, a onda je usledilo pitanje za Briha i opširan i oštar odgovor našeg "veziste". "Svima nam je krivo što je ovako ispalo, što smo izgubili utakmicu. Da kažem da smo dali sve od sebe - mislim da ne treba, to ste i sami videli. Primili smo dva naivna gola, imali smo utakmicu u svojim rukama. Trebalo je to da privedemo kraju na drugi način, ali nismo uspeli. To je sada za neku dublju analizu zašto nismo. Jedino što mogu da kažem utisak iz svlačionice - svima nam je teško palo", rekao je Matić. Sledeća utakmica je za pet dana i jedino nas pobeda vodi dalje, ali protivnik... "Igramo protiv Brazila, svakako da ćemo dati sve od sebe. Znamo kakav je protivnik, veoma atraktivan. Mislim da tu nemamo šta da izgubimo, da možemo dosta toga da dobijemo ako odigramo dobru utakmicu. Najbitnije da se što pre oporavimo, jer smo se dosta emotivno istrošili nakon ove utakmice. Treba fizički i psihički spremno da dočekamo Brazil", rekao je Matić. Neizbežno je bilo pitanje u sudiji Brihu, a potpitanja nije bilo potrebno postavljati. "Sudija je katastrofalno sudio: svaku 50:50 loptu davao je njima, dva-tri auta na polovini, penal nije sudio čist...Bar da je pogledao VAR. Ne znam da li su mu nešto javili. Ali, tako sitni detalji. Dao je odmah meni, Luki, Sergeju žute kartone u prvom poluvremenu bezveze, za neki prvi start, običan faul u mom slučaju. U drugom poluvremenu zato nismo uspeli da budemo tako agresivni. I u drugom poluvremenu mi je naglasio da imam jednu šansu da napravim faul i da će mi dati crveni. Mislim da je ovo bilo katastrofalno, ali dobro. Njega će FIFA ja mislim da analizira i da će ga oceniti kako zaslužuje", rekao je Nemanja Matić.
06/23/2018 12:03 AM
FSS se ne odriče bodova, uložena žalba!
Srbija je poražena sa 2:1 od Švajcarske, ali u našem savezu smatraju da nije sve gotovo što se tiče tog meča. Šta su spremili? Žalba je upućena, u subotu će biti i zvanična. Jovan Šurbatović, generalni sekretar FSS, rekao je kako Srbija neće sedeti skrštenih ruku. "Žalbu smo uložili, stručni tim priprema celu analizu utakmice, nije u pitanju samo penal, već u subotu ćemo objaviti žalbu javno. Pre početka utakmice smo se žalili na nastup Šaćirija koji je na kopačkama imao zastavu takozvane države Kosovo, tražili smo da promeni kopačke, međutim, zvaničnici su nam govorili da po propisima on ima pravo. Uočili smo zastave kojima nije mesto. Kažnjeni smo za Kostariku sa 10.000 franaka zbog male zastave pola sa pola metra koja se pojavila 45 minuta pre početka utakmice, na minut se pojavila. Sad čekamo kako će da raeguju na dvoglavog orla. FIFA nema isti tretman. Nije realno da FIFA izbaci švajcarsku, ali moramo da zaštitimo naš integritet. Šta nas očekuje protiv Brazila ako imamo ovakav tretman već sada", rekao je Šurbatović, prenosi "Alo.rs". U Srbiji se čeka naredna reakcija FIFA...
06/22/2018 11:58 PM
Stojke veruje u čudo: "Idemo da 'poginemo' protiv Brazila"
Reprezentacija Srbije je danas poražena od Švajcarske sa 1:2, nismo imali ni sreće, Švajcarci su došli do veoma bitne pobede. Posle duela oglasio se Vladimir Stojković, golman naše reprezentacije, koji je takođe bio vidno razočaran. "Da mi je neko pričao, ne bih mogao da verujem... Koliko je sad teško, to je neopisivo. Ne znam šta da vam kažem, majke mi, sem da ćemo protiv Brazila ići da 'poginemo', ako treba – za Srbiju. Da probamo da napravimo čudo", rekao je on. Misli da naša ekipa nije imala dovoljno snage i da smo poklekli u ključnim trenucima. "Ne znam šta se dogodilo. Da li je u pitanju velika odgovornost jer smo vodili ili to što nam je delovalo da je daleko kraj meča... Jednostavno, nismo izdržali, poklekli smo, a sve je bilo toliko blizu. Ne mogu da kažem da sam u bilo koga razočaran, dok nije na meni da komentarišem sudije. To je vaš posao, ja to ne želim da komentarišem. Ne možemo iz ove kože, ne znam čime smo ovo zaslužili, da nam se ovakve stvari događaju. Dobra stvar je što će već od narednog dana krenuti priča o duelu sa Brazilcima i što će to početi polako početi da ulazi u našu podsvest, odnosno nadam se da ćemo tako najlakše zaboraviti sve što se desilo. A, živećemo u nadi da možemo da napravimo čudo", rekao je on. Srbija protiv Brazila igra 27. juna u Moskvi.
06/22/2018 11:55 PM
Kako Roma može do "Vikinga"?
Sportski direktor "Vučice" Monći radi punom parom ovog leta. Već su na "Olimpiko" stigli Ivan Markano, Brajan Kristante, Ante Ćorić, Džastin Klajvert i Antonio Mirante, a na putu je i Havijer Pastore iz PSŽ. Tu se španski "transfer guru" neće zaustaviti, njegova naredna meta je Emil Forsberg iz Lajpciga. Levo krilo ekipe iz Saskonije i reprezencije Švedske je naredna Monćijeva želja, on je trenutno u Rusiji sa svojim nacionalnim timom, a da bi ga angažovali, Rimljani će prvo morati da pogledaju u svoje dvorište. Naime, najbolji asistent Bundeslige za sezonu 2016/17 (19 asistencija) u Romu može da stigne samo ako "Vučica" pronađe način da proda jednog krilnog fudbalera. Ekipu bi morali da napuste Stefan El Šaravi ili Dijego Peroti. Ostaje da se vidi da li će Monći uspeti da "utopi" jednog od pomenute dvojice, a ako to učini, Lajpcig će morati da traži novo levo krilo, kako će sportski direktor Rome krenuti po Šveđanina svim silama.
Milivojević ljut posle poraza, ali veruje u pobedu nad Brazilom
Kipteo je Luka Milivojević od besa posle poraza od Švajcarske na Svetskom prvenstvu, ali novinarima nije hteo mnogo da objašnjava jer je bio "vruć". Jedino što je rekao je da se iznervirao zbog gola iz kontre u završnici utakmice. U svlačionici nije bilio teških reči. "Jako sam razočaran što smo primili gol u 90. minutu iz kontre, mislim da je to mnogo naivno. Ali, ne možemo nikom da zamerimo, to je fudbal", rekao je Milivojević novinarima u miks zoni posle utakmice u Kalinjingradu. Hoćete li imati snage da pobedite Brazil, to je jedino što nas vodi dalje? "Imaćemo snage sigurno, ne možemo da odustanemo. Imamo pet dana do nove utakmice, idemo da da se maksimalno odmorimo i spremimo. Brazil nije neranjiv, pobeda protiv Brazila nas vodi dalje. Moramo da idemo da ih dobijemo i koliko god to sad zvučalo teško, moramo da verujemo u to", rekao je Milivojević. Deluješ jako ljuto i besno. Na koga su ljut? "Ne mogu da kažem na koga sam ljut. Jednostavno sam ljut što smo izgubili, ali ne bih sada da pričam. Vruć sam i ne bih da se zloupotrebe moje reči. Najbitnije je da mi timski preuzmemo stvari. Da vam kažem ovako, ja bih bio prezadovoljan bodom posle svega što se desilo. Mi smo mogli da povedemo 2:0. U prvom poluvremenu smo igrali nisko, kontrolisali igru, ugrožavali ih iz kontranapada, imali smo centaršuteve, imali smo 10 šuteva. Oni su bili bolji od nas u drugom poluvremenu, možda su bili fizički spremiji od nas, možda je tako delovalo. Nama je bod jako lepo igrao jer bi onda oni u poslednjoj utakmici imali imperativ pobede. Jako sam ljut jer smo primili gol iz kontre u 91. minutu", objašnjava reprezentativac Srbije. Da li si razočaran što te selektor izveo? "Nisam razočaran jer je možda odlučio da rizikuje i da ide na pobedu. On je hteo najbolje za reprezentaciju, nemojte da ga krivite, svi mi koji smo ovde želimo najbolje za reprezentaciju. Desi se, šta bi bilo da je Radonjić dao gol za pobedu? Svi bi onda likovali", rekao je Milivojević. Je l' bilo teških reči u svlačionici? "Nije bilo teških reči. Bilo je reči podrške. Nije smak sveta, idemo da dobijemo Brazil. Biće teško, ali mi verujemo u to", rekao je Milivojević.
06/22/2018 11:46 PM
Selektor Švajcarske primeren za razliku od svojih fudbalera!
Selektor fudbalske reprezentacije Švajcarske Vladimir Petković rekao je da je njegova ekipa izgradila pobednički mentalitet, posle večerašnje pobede nad Srbijom posle preokreta na Svetskom prvenstvu. "Ono što je važno je da smo izgradili pobednički mentalitet. Čak i kada gubimo pokušavamo da ostanemo pozitivni i da pobedjujemo u svakoj utakmici. To smo pokazali u prethodnim mečevima, a čak i protiv Brazila. Mi uvek pronadjemo najbolji način da reagujemo i to je pozitivna karakteristika našeg tima", rekao je Petković posle utakmice. Švajcarska je večeras u Kalinjingradu pobedila Srbiju sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu. Srbija je povela u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Granit Džaka u 52. minutu. Pobedonosni gol postigao je Džerdan Šaćiri u 90. minutu. "Utakmica je bila zanimljiva. Bio sam euforičan posle našeg gola, postigli smo ga na sjajan način. Bilo je negativnih i pozitivnih stvari. Čak i kada smo gubili u prvom poluvremenu, održali smo visok nivo", naveo je selektor.Petković je tokom poluvremena rekao svojim igračima da neće biti zadovoljan remijem. "Morali smo da imamo pozitivan pristup. To smo i uradili, reakcija ekipe je bila moguća i sproveli su je u drugom poluvremenu. Rekao sam im da neću biti zadovoljan remijem i da moramo da radimo na strategiji", naveo je Petković.
06/22/2018 11:37 PM
Džaka provocirao Srbe na Instagramu, a ovo je odgovor Kolarova!
Kazna očekuje fudbalere Švajcarske Granita Džaku i Đerdana Šaćirija koji su rešili današnji meč protiv Srbije, razlog su proslave golova na neuobičajen način. Prikazivali su simbol Albanije, FIFA bi ovo mogla da shvati kao vezu sa politikom koja nije dozvoljena na Mundijalu. Nije to sve što su uradili. Granit Džaka je nakon meča potrčao ka Instagramu, tamo se pohvalio pobedom, ali i provocirao je Srbe. "Evo ti, Srbijo! Zbog ovoga me zovu Granit Kosovo", napisao je na Instagramu. Granite, svaka čast na pobedi, ali ovo je bilo totalno neprimereno i nesportski. Povodom provokacija nakon golova oglasio se Aleksandar Kolarov. "Mi smo Srbi, mi smo iznad tog primitivnog nivoa. Mi smo deset godina ispred tih koji tako proslavljaju", istakao je kapiten Srbije.
06/22/2018 11:28 PM
Javila se i francuska teniserka: "Kako nije penal za Srbiju?"
Feliks Brih nije dosudio penal za Srbiju kada se Aleksandar Mitrović našao između dvojice fudbalera Švajcarske, iako je itekako imalo materijala za to. Nije želeo ni da gleda VAR, čak je i sudio kontra faul. O tome šta misle o penalu javili su se mnogi, velika većina smatra da je Srbija itekako oštećena, a javila se i Kristina Mladenović, francuska teniserka poreklom iz Srbije. "To je bio očigledan penal za Srbiju, zar ne?" Pogledajte i kako su na zanimljiv način iz BBC-a prokomentarisali penal koji nije dosuđen nakon faula nad Mitrovićem. That was clearly a penalty for Serbia no? #SRBSUI #WorldCup — Kristina Mladenovic (@KikiMladenovic) June 22, 2018 #SUI's Schar and Lichtsteiner on #SRB's Mitrovic in the box... No penalty!! 📻📲 https://t.co/v1yJBWPqww #worldcup #bbcworldcup #SRBSUI pic.twitter.com/Y7AGQ2oa3j — BBC 5 live Sport (@5liveSport) June 22, 2018
06/22/2018 11:26 PM
Evo zašto Srbiji nije sviran penal (video)
Srbija je poražena od Švajcarske rezultatom 2:1, a situacija koja je privukla puno pažnje na svim krajevima sveta je duel Mitrovića i dvojice švajcarskih defanzivaca Šara i Lihštajnera. Naime, u 72. minutu su pomenuta dvojica Švajcaraca oberučke zagrlila Mitrovića, kako bi ga onemogućili da dođe do lopte posle centaršuta sa desne strane. On je pokušao da se izvije i zakači loptu, nije uspeo, završio je na zemlji, zajedno sa Šarom i Lihštajnerom, a sudija Brih je umesto penala svirao kontra faul i dodelio loptu Švajcarcima. Puno komentara izazvala je ova odluka, više o tome OVDE. Mnogi se pitaju kako sudije iz studija u okviru VAR programa nisu intervenisale, a sada je stigao i odgovor zašto je to tako. Izgleda da su "video asistenti" bili zauzeti igranjem popularne video igre "Fortnajt". La cabine VAR pendant #SUI #SRB #SERSUI #CM2018 pic.twitter.com/klsjwZvCaP — Sergio Abdel-Kader™ 🇫🇷 (@QuentinMgd) 22. јун 2018. Naravno, reč je o šali, jasno je da bi nam sada svima dobro došlo malo smeha, a više o svim dešavanjima iz Rusije OVDE.
06/22/2018 11:12 PM
Kolarov besan na Briha! Ovo je njegova izjava nakon meča! (video)
Daleko od toga da je Srbija večeras poražena zbog sudija. O tome je govorio i Aleksandar Kolarov, kapiten naše reprezentacije. "Njemu je odgovaralo da bude 1:1, to mogu da kažem kao kapiten. Na 1:0 u 30. minutu naša tri vezna igrača dobijaju žute kartone na polufaul. Prvi start nadamnom, Lihtštajner direktno uđe u mene, on ne svira faul. Taman posla da se vadimo na suđenje, pričamo o SP, ekipa Švajcarske je vrhunska ekipa, ako su pobedili zasluženo je, svojom greškom smo primali golove. Ali suđenje na SP, mislim... Ja sam razočaran", istakao je Aleksandar Kolarov nakon utakmice. Kolarov je istakao da je ovo bilo isto kao da je nama sudio Crnogorac. "Ljudi iz FIFA moraju da budu nezadovoljni onim što su danas videli. Kao da su stavili da nama sudi Crnogorac. Ne mogu da verujem da Nemac sudi Švajcarskoj. Sve vreme su pričali na nemačkom, ja sam ih sve vreme molio da pričaju na engleskom, jer nismo u Nemačkoj. Bio je penal kao kuća nad Mitrom, ne znam šta onda VAR radi. Šta radi njih 15 tamo? On mi je rekao u 90. da je spasao Matića drugog žutog kartona", istakao je Kolarov.
06/22/2018 10:59 PM
Tadić ljut na ceo tim: "Mislio sam da smo dovoljno zreli da ovakve utakmice rešimo" (video)
"Krivo mi je što smo izgubili utakmicu. Prvo poluvreme smo se više branili, imali smo nekoliko dobrih kontranapada, mogli smo da ih ugrozimo. U drugom poluvremenu kao da smo krenuli grlom u jagode. U drugom kao da smo krenuli grlom u jagode, neiskusno smo izgubili ovu utakmicu", rekao je Tadić novinarima u miks zoni. Dušan Tadić nije bio zadovoljan izdanjem tima u drugom poluvremenu, rekavši da tim može svakog da pobedi ako se svi zajedno brane, kao protiv Kostarike. "Ako ne budemo igrali tako, kao što nismo večeras u drugom poluvremenu, onda ne možemo da dobijemo nikoga. Neću nikoga da ističem, nikada nikoga ne ističem. Ljut sam na sve zato što smo pali. Jednostavno su nas nadtrčali. Pobedili su nas samo na to. Zbog toga mi je mnogo krivo. Mislio sam da smo dovoljno zreli, da ovakve utakmice znamo pametno da rešimo. To nismo uradili u drugom poluvremenu", rekao je Tadić. Strelci za Švajcarsku bili su Granit Džaka i Džerdan Šaćiri, koji su rođeni na Kosovu i koji su golove proslavili pokazujući šakama albanskog orla. Tadić nije želeo da priča o tome. "To me ne interesuje, trebalo je to da sprečimo, da ne dođe do toga. Ovo je bio ozbiljan fudbal, sa mnogo trčanja. Bez trčanja ne može da se pobedi", rekao je on. Utisak izveštača i publike jeste da je sudija oštećena za penal. "Nismo zato danas izgubili", kratko je rekao Tadić. Još nije sve izgubljeno. 💪🇷🇸 Ostala je još jedna utakmica! 🇷🇸🇧🇷⚽️🤔 Ajde da sad podržimo naše momke jače nego ikad⚽️⚽️🦅🦅🇷🇸🇷🇸💪💪 A post shared by planetwin365 Srbija (@planetwin365rs) on Jun 22, 2018 at 1:25pm PDT
06/22/2018 10:58 PM
Poznati italijanski novinar: "Može li Srbija jednom da ne uprska sve?" (foto)
Srbija je poražena od Švajcarske rezultatom 2:1, poveli su naši još u petom minutu, u uvodnim minutima drugog dela je Džaka izjednačio, da bi Šačiri nakon kontre u nadoknadi vremena doneo preokret i pobedu Švajcarcima. Najviše pažnje je nakon susreta privukla sudijska odluka iz sredine drugog dela igre, kada je Feliks Brih, čini se, oštetio Srbiju, više o tome OVDE. Nakon susreta je italijanski novinar Tankredi Palmeri konstatovao da je Srbija još jednom uspela da uprska sve. "Može li Srbija ikada, ikada, ma makar jednom, da ne uprska sve?", napisao je Palmeri. Will Serbia ever, ever, at least once, not screw everything? — Tancredi Palmeri (@tancredipalmeri) 22. јун 2018.
06/22/2018 10:56 PM
Nema sumnje, kazne čekaju Džaku i Šaćirija, hoće li igrati protiv Kostarike?
Pred Disciplinskom komisijom FIFA je veliki posao. Njihova pravila jasno nalažu da politici nije mesto u sportu, pravila nalažu da će svaki igrač biti kažnjen ukoliko tokom svojih proslava golova budu gestovima pokazivali političke simbole. Upravo to se desilo danas u pobedi Švajcarske nad Srbijom. Granit Džaka i Đerdan Šaćiri bi mogli da se suoče sa velikom kaznom od strane FIFA. Svetska kuća fudbala je na potezu.
06/22/2018 10:47 PM
Srbija - Kratki rezovi na fudbalskoj duši
Desilo se. Način nije bitan, znate kad se takve stvari odvijaju naizgled haotično, sklope se kao u Altmanovim "Kratkim rezovima" u savršeno logičnu celinu. Delići koji upadnu u svoje mesto. Na našu nesreću, ovo nije pokretna, izmišljena slika, već nešto poput životnog tetrisa, rezultat se računa u stvarnosti. Utakmice koje nešto odlučuju obično dobiju bolje ekipe, ne jer je fudbal egzaktan, već jer je to uvek odvajalo solidne od onih koji bi to hteli da budu. Ovi prvi, dosadni i pristojni, znaju šta mogu i uvek se pridržavaju recepta, od prvog do poslednjeg slova. Nekada davno, naučili su da je dovoljno da ti jednom pogrešno promućkana epruveta eksplodira u lice i da se te posledice teško leče. I, pričao sam o tome mnogo puta, i posle žreba, kada mi je ova grupa izgledala kao soba sa krivim ogledalima, stravična, a opet obećavajuće zabavna, Švajcarska je to, solidna, drži se načina na koji mrmot zavija onu Milku, kuva uspeh u strogo kontrolisanim uslovima. Mi nismo, mi smo tim zasnovan na pretpostavci da racio nije najbitnija stvar, da su emocije jače nego stotine pancer divizija, da su velike reči nešto više od buke. A nisu, i nikako da naučimo. Nije ovo nikakva kritika igračima, oni su bolji od nas, nema im se šta ni zameriti, bačeni su začarani krug što su oni brkati glupaci u uniformama (vi stariji se sećate) govorili "vojnik si, snađi se". E, odatle se logika odšunja što dalje i što reče Mitar u ovom prvom rantu, još vruće glave i srušene iluzije, kao muve u tegli. I to je prejaka reč, mi smo pobacali adute u dvadeset minuta, Švajcarska je tim, to znaju svi, koja obično svoje karte čuva za kasnije, štedljivi su, škrti na pokazivanju onoga po džepovima. Naime, u sistemu je odlična stvar što te trn u nozi ne sprečava da koračaš tamo gde si naumio, to su ovi Švajcarci, potpomognuti sa nekoliko bednika, igrački dobrih bednika, ne velikih igrača, za veličinu je potrebna vrlina. Ali, nemojte se, drugari, jednačiti u sramoti, o fudbalu pričamo, to kako će neko slaviti je uvreda za domovinu koja ga je prihvatila kao svoga, izvukla ga iz materijalne, nikako duhovne bede, to sa geografijom nema veze. No, dosta o njima, zablude da se može čarobnim štapićem, platili smo i tek ćemo plaćati, broj pokušaja te ne čini pametnijim, pa, gde ćeš veći dokaz od Srba u svemu, fudbal je tu zrno peska... Šta možemo? Možemo da pokušamo, da se borimo protiv Brazila, da odigramo utakmicu života, da poverujemo da će se jednom pasijans neočekivano sklopiti. To nas ništa ne košta. I znate šta, nemamo čega da se stidimo, a kada budete prespavali shvatićete i da nemamo za čim da žalimo, surovost ove divne igre je što te postavi na mesto kojem pripadaš. I ne možeš da se ljutiš na fudbal, bednika sa druge strane što provocira, zlehudu sudbinu ili mitsku sreću. U dubini duše, znate da sam u pravu. Desilo se, kao i obično nama. I to ne slučajno, i ne bez predistorije...
06/22/2018 10:42 PM
Naslovi medija u okruženju, šta kažu na poraz Srbije?
Srbija je poražena od Švajcarske sa 1:2, nismo imali ni sreće, primili smo naivne golove, ali pokušaćemo da podignemo glavu pred odlučujuću utakmicu sa Brazilom za pet dana. Šta o našem porazu pišu mediji u okruženju? Evo nekih reakcija... sportsport.ba Vijesti.me Jutarnji list Index.hr
06/22/2018 10:33 PM
Pitali Krstajića da prokomentariše provokacije Džake i Šaćirija, ovo je odgovor!
Na konferenciji za novinare pojavio se Mladen Krstajić koji je odgovarao na pitanja novinara, a jedno od pitanja bilo je i u vezi slavlja fudbalera Švajcarske. Granit Džaka i Đerdan Šaćiri, momci koji su rođeni na teritoriji Srbije, proslavili su gol na način koji nije primeren fudbalskim terenima, pokušali su da daju svemu političku konotaciju. Krstajić je upitan da prokomentariše tu proslavu gola. "Nisam čovek koji se bavi tim stvarima. Ja sam čovek iz sporta, tako će biti i ostati", rekao je Mladen Krstajić. Naš tim se sada okreće narednoj utakmici protiv Brazila koji je na programu 27. juna, a za par minuta očekujte i čitavu konferenciju za novinare našeg selektora Krstajića.
06/22/2018 10:26 PM
Stranci znaju, Nemac je napravio večeras SKANDAL! (TVITOVI)
Srbijaje poražena, a moglo je da bude drugačije. Daleko od toga da krivimo sudiju, ali iznosimo činjenice da je Srbija oštećena i da je Feliks Brih napravio veliku grešku kada nije sudio penal nad Aleksandrom Mitrovićem. Videli su to i stranci. Felix Brych needs to be sent home, this man can no longer be allowed to officiate a game at this World Cup. Unacceptable with VAR available to him to miss such a clear penalty. Ruined an otherwise fabulous game of football. — Kaan Bayazit (@Razzerian) June 22, 2018 "Feliks Brih mora da se pošalje kući, ne sme više da sudi na Mundijalu. Neprihvatljivo je da uz VAR tehnologiju propusti da sudi penal. Uništio odličnu utakmicu. Felix Brych just robbed Serbia of a win; at minimum a draw. — Drunken Conqueror (@davidafkham) June 22, 2018 "Feliks Brih je pokrao Srbiju. Zaslužili su minimum nerešeno" Felix Brych seeing mitrovic get tackled by two swiss defenders but remembering all the money he has in swiss banks from madrid pic.twitter.com/3tlzocgUCX — El Makeдоњеro (@fico_gus) June 22, 2018 Scandalous from Felix Brych.  #SERSUI — sarek_united (@sarek_united) June 22, 2018 "Skandalozno od Feliksa Briha." "Ostaje na vama da vi procenite kako je sudio, ne bih o gospodinu", rekao je Mladen Krstajić nakon utakmice.
06/22/2018 10:19 PM
Šta kaže selektor nakon poraza?
Reprezentacija Srbije je poražena od Švajcarske sa 1:2, sada našoj reprezentaciji predstoji odmor od 4 dana, pa meč sa Brazilom koji odlučuje o prolasku dalje. Šta je nakon meča rekao Mladen Krstajić? "Dobro smo otvorili utakmicu, znali smo da nas čeka teška utakmica. Bilo je dosta dobrih napada na obe strane. Prvo poluvreme je bilo onako kako smo želeli. U drugom smo primili naivno gol, pokušali smo izmenom i pokušali smo da dobijemo utakmicu jer znamo da zadnju igramo sa Brazilom", rekao je Krstajić za RTS nakon meča. "Kod rezultata 1:1 pokušali smo da postignemo drugi gol koji bi nas vodio u drugu rundu, ali smo primili gol iz kontre i ostaje nam da čestitamo Švajcarcima", rekao je Krstajić. Srbiji je sada jedina nada za plasman pobeda nad velikim Brazilom. "Imaju oni svoje mane. Oni su glavni favoriti, ali vidite i sami da velike ekipe i favoriti ne dobijaju tako lako. Nama je najbolje da se vratimo u svoj ritam i da napravimo rezultat koji nama odgovara", rekao je Krstajić. Oglasio se i kapiten Kolarov nakon utakmice. "Znali smo da je Švajcarska jako dobra reprezentacija. Imali smo utakmicu u našim rukama i našom krivicom smo izgubili utakmicu. Ne bi trebalo ove stvari da se dešavaju. Teško je najviše nama igračima i ostaje zadnja utakmica da probamo nešto da uradimo. "Nemamo vremena sad za razmišljanja, treba se psihološki vratiti na pravi put, imamo četiri dana da se spremimo i dok postoje šanse borićemo se da prođemo dalje", rekao je Kolarov. Brazil? "Znali smo da može i ovo da se desi, protiv Brazila moramo ići na tri boda", rekao je Kolarov.
06/22/2018 10:08 PM
Jedan detalj u centru pažnje, Srbija je debelo oštećena! (TVITOVI) (foto)
Poveli su naši reprezentativci već u petom minutu susreta, ali je Švajcarska do kraja utakmice uspela da preokrene rezultat i stigne do trijumfa. Bilo je 2:1 za selekciju Švajcarske nakon 90 minuta u Kalinjingradu, više o samom susretu u nastavku. Detalj koji je privukao dosta pažnje dogodio se u 72. minutu susreta, kada je Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švajcarske, nakon jednog centaršuta sa desne strane. Dvojica fudbalera Švajcarske selekcije držala su našeg napadača, nisu ni gledali gde je lopta, bilo im je bitno samo da Mitrović ne skoči. On je pokušao da se izvije i dođe do lopte, nije uspeo, pao je na zemlju, zajedno sa njim su na travi završili i njegovi "bliski čuvari", a glavni arbitar Feliks Brih je odlučio da dosudi kontra faul i loptu prepusti selekciji Švajcarske. Taj detalj pogledajte OVDE. Na društvenim mrežama je to ostavilo ubedljivo najveći utisak, veliki broj ljudi veruje da smo u tom trenutku žestoko oštećeni. #SRBSUI this wasn’t a penalty. What the actual. Corruption? pic.twitter.com/fJO3t7NUfI — alison gray (@alisong97705035) 22. јун 2018. Not a penalty apparently. Staggering #SRBSUI pic.twitter.com/ZtfoDeGTkE — Jack Organ (@jack_organ) 22. јун 2018. how was that not a penalty? #SRBSUI pic.twitter.com/BMp9ANVpMV — 《Tiana》 (@ticaeliii) 22. јун 2018. I mean sure why not totally acceptable..  #SRBSUI @FIFAWorldCup yup. pic.twitter.com/kDRKQZwA5s — 🌐 (@not__kristina) 22. јун 2018. #SRBSUI #WorldCup #TVJRussia Hate criticising refs but fact that the German referee in charge of a Swiss game wrongly refused to even consult VAR is going to be a huge talking point after this game. — 🇦🇷Nico Negra (@Jcanguy) 22. јун 2018. #SUI's Schar and Lichtsteiner on #SRB's Mitrovic in the box... No penalty!! 📻📲 https://t.co/v1yJBWPqww #worldcup #bbcworldcup #SRBSUI pic.twitter.com/Y7AGQ2oa3j — BBC 5 live Sport (@5liveSport) 22. јун 2018.
06/22/2018 10:06 PM
Mitar i Tadić najbolji, vezni red ispod očekivanja...
Vladimir Stojković 6.5 Osporavan, prošao sve i svašta, odbacivan, čak i životno ugrožavan, i uvek najbolji, već više od deceniju. Pokazao je to i večeras, spasio dva sigurna gola, ništa kod golova nije mogao, tim pre što je bio zaklonjen kod šuta Džake. Bane Ivanović 6 Imao dosta problema u prvom delu, često mu je Rodrigez dolazio po boku, nisu naši dobro preuzimali, pa je i Bane često bio na ničijoj zemlji. Nismo naučili lekciju u nastavku, povukli smo se, Ivanović nije na onom nivou od pre nekoliko godina, kod gola Džake morao da uđe u blok. Nikola Milenković 7 Dobar, dobili smo štopera za sledeću deceniju. Izuzetno zrelo, bez rizičnih poteza, uspevao da reši situacije pred golom. Duško Tošić 6.5 Ono što važi za Stojkovića važi i za "Disko Sosidža". Pokazao na ovom prvenstvu da je napravio strašnu karijeru iako su ga mnogi osporavali. Ipak, kasno izašao kod drugog gola, kada ga je Šaćiri pretrčao. Aleksandar Kolarov 6.5 Više smo se bojali desnog boka, makar u analizama, ali je kapiten predobar za Lihštajnera, zaključak je bok, ništa nisu mogli rivali da naprave po toj strani u prvom poluvremenu. Ali, mnogo nam je nedostajao u završnici. Nemanja Matić 6 I on je imao problema u prvom poluvremenu pre svega jer mu je Džemaili mnogo puta ušao u prostor šuta, pravio višak, Švajcarci su tako i napravili šanse. Bespotreban karton u finišu prvog dela. Jedan od naslabijih večeras. Luka Milivojević 6 Luka je odradio manje od onoga što se očekivalo, ali može mnogo bolje. Švajcarska je iskusan tim, očekivali smo ovu bitku, nije bilo prostora da se puno ubaci, izgubio dosta duela, kasnio, jednostavno Švajcarska je ovaj meč dobila baš na sredini. Sergej Milinković Savić 6 Često je ispadao u prvom delu, posledica neuigranosti sa ostatkom ekipe, ovde se vidi problem, to što nije prošao kvalifikacije sa timom. I on je imao problema sa igračima koji su pravili višak na švajcarskom levom boku. On je igrao oko koga ćemo se okupiti u budućnosti, ali jasno se vidi da nije bio sa ekipom. Filip Kostić 6 Defanzivno odličan u prvom delzu, ali to je i bila Krstajićeva namera, da podeblja bok, da spreči da Švajcarci koriste jedno od glavnih oružja. U napadu nije učinio ništa, pre svega jer se Srbija branila nakon rano postignutog gola. Dušan Tadić 7 Majstor fudbala. To je Duća iz prvog dela kvalifikacija koji nas je i odveo na Mundijal. Noćna mora za Švajcarsku u prvom poluvremenu, ali je Mundijal takmičenje na kome ne može da prevagne jedan igrač. Aleksandar Mitrović 7 Ono što smo znali i pre prvenstva, mi boljeg napadača nemamo. Mitar je uradio sve, ne samo zbog gola, uspeo da smogne snage da se vrati, da zatvori štopere koji su iznosili loptu kada je to očigledno postajao ogroman problem za "Orlove" tokom prvog dela. Ipak, ušao u sukob sa sudijom Brihom, nije mu svirano nekoliko faulova, zaista šteta što nije iskoristio neku od šansi. Rezerve: Ljajić 6 - Ništa nije uspeo da promeni ulaskom na teren. Radonjić - Kasno ušao na teren.https://twitter.com/FIFAWorldCupSRB/status/1010214592847470592