12/15/2017 10:53 PM
Liga 1: Monako se razgoropadio, pomogao im golman Sent Etjena
Na premijeri 18. kola francuskog šampionata, Monako je kao gost savladao Sent Etjen sa 0:4 (0:2). Već u trećem minutu su izabranici Leonarda Žardima poveli, strelac je bio Đibril Sidibe. Nekih pola sata kasnije Toma Lemar je povisio prednost, na asistenciju Baldea Keite. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a onda je već nakon osam minuta igre u nastavku Fabinjo povisio prednost "Kneževa" na 0:3. Ključna stvar dogodila se odmah nakon što je Monako dao gol, čuvar mreže Sent Etjena je smatrao da je Fabinjo bio u ofsajdu prilikom postizanja pogotka, a svoje mišljenje je rešio da iznese linijskom sudiji. Uneo mu se u lici, reagovao je glavni arbitar, koji ga je počastio crvenim kartonom. Monako je samo par minuta kasnije došao do novog gola, ovoga puta Fabinjo u ulozi asistenta, strelac je bio bivši napadač Lacija Balde Keita. To je bio i konačan rezultat, Monako je pobedom prišao na šest bodova prvoplasiranom PSŽ, ali ima i utakmicu više, dok je Sent Etjen 15. sa 20 bodova, 18 manje od večerašnjeg rivala. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
12/15/2017 10:41 PM
SP - Francuskinje izlaze na crtu Norvežankama u finalu!
Ženska rukometna reprezentacija Francuske plasirala se u finale Svetskog prvenstva, pošto je večeras u polufinalu pobedila Švedsku sa 24:22 (11:12). Francuskinje je do pobede predvodila Aleksandra Lakraber sa pet golova, dok su četiri postigle Blandin Danset i Alison Pino. U selekciji Švedske najefikasnija je bila Natali Hagman sa osam golova, a pet je postigla Jamina Roberts. Francuskinje će u finalu igrati protiv Norveške, dok će Švedjanke u borbi za treće mesto igrati protiv Holandjanki koje su u prvom polufinalu poražene sa 23:32.
12/15/2017 10:36 PM
Za primer - Bravo za "Večite"!
Fudbalskim klubovima Crvenoj zvezdi i Partizanu uručena su danas priznanja za humanost na novogodišnjem prijemu Instituta za transfuziju krvi u sali Skupštine Beograda. Zvezda je od Instituta za transfuziju dobila specijalno priznanje za humanost, dok je crno-belima pripala plaketa za najuspešniju akciju davanja krvi u 2017. godini. Priznanje je u ime Zvezde primio predsednik kluba Svetozar Mijailović, a u ime Partizana to je učinio prvi čovek crno-belih Milorad Vučelić. Fudbaleri, kao i rukovodstvo i stručni štab oba kluba ove godine u posebnim akcijama donirali su veliki broj jedinica krvi u kojima su u najvećoj meri učestvovali navijači.
12/15/2017 10:30 PM
Alimpijević: "Izgleda da nam odgovaraju španski timovi"
"Veoma teška utakmica za nas, Valensija je imala niz poraza, znali smo da će gledati to da prekinu, što je nama bio dodatni razlog da budemo bolji. Igrali smo dobro prvih 18 minuta, ali je onda došlo do neshvatljivog pada. Nakon lošeg perioda, podigli smo odbranu na viši nivo, a u četvrtoj četvrtini igrali smo jako pametno i koncentrisano, kada se odlučivalo. Veoma sam srećan zbog pobede", rekao je Alimpijević posle utakmice. Zvezda je večeras ostvarila treću uzastopnu pobedu u Evroligi, pošto je na gostovanju trijumfovala protiv Valensije sa 86:82. "Ovo je timska pobeda, kao i svaka do sada", dodao je Alimpijević. Na konstataciju novinara da su crveno-beli pre dve nedelje u Madridu pobedili Real, a večeras slavili u Valensiji, Alimpijević je uz osmeh rekao: "Očigledno nam odgovaraju španski timovi". Najefikasniji igrač utakmice, košarkaš Zvezde Džejms Feldin kazao je da ekipi mnogo znači pobeda nad Valensijom. "Ovo je ekipa boraca, a i trener je jedan od nas. Verovao je sve vreme. Borili smo se do kraja i kada smo gubili, ovo je velika pobeda za nas. Nije me služio šut za tri poena, pa sam pre svega zato išao na prodore", kazao je Feldin uz osmeh. Zvezda je 11. na tabeli Evrolige sa pet pobeda i sedam poraza, a u narednom kolu u utorak gostuje Fenerbahčeu.
12/15/2017 10:18 PM
LaLiga: Prštalo u Sevilji, izostali golovi, debi Lukića, povratak Berisa
Meč u Andaluziji između domaće Sevilje i ekipe Levantea završen je najnepopularnijim rezultatom, 0:0. Prvi su pripretili domaći fudbalera, ali je odličan bio golman Levantea Ojer. Najpre je odbranio šut Gansu u 30. minutu, a potom i Sarabiji tri minuta kasnije. Na drugoj strani je potom pripretio Džejson, odlično je izveo slobodnjak, ali je pogodio stativu, igrao se 36. minut. Do kraja poluvremena dobra prilika za Merkada, ali defanzivac Seilje pogađa samo stativu. U nastavku, prvi prete gosti preko Džejsona, da bi nakon toga u samo par minuta dve prilike propustili Korea i Ben Jeder. Prvi je bio neprecizan, dok je bivšem napadaču Tuluza šut skinuo raspoloženi Ojer. Nakon toga prilika za goste iz Valensije, Kampanja je pripretio, ali je Riko bio na visini zadatka. Usledio je nešto mirniji period, a onda je u samom finišu dobru priliku propustio Banega. Argentinac je bio neprecizan iz izgledne pozicije, ostalo je 0:0. Treba napomenuti da je od prvog do 70. minuta na terenu u dresu Levantea bio Saša Lukić, dok se na klupu Sevilje vratio Eduardo Beriso, nakon operacije raka prostate. Na kraju nije bilo golova, Sevilja ostaje peta sa 29 bodova, dok je Leante 15. sa 12 bodova manje. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
12/15/2017 10:05 PM
Novi trend na društvenim mrežama navijača Zvezde, ko je "the chosen one"?
Novi trend među navijačima Crvene zvezde kada su u pitanju društvene mreže. Sečate se kako je bilo prethodnih godina, veoma popularan haštag na društvenim mrežama je bio "Radonjizam". Sada je to "Alimpizam", postaje sve popularnije. Pogledajte u nastavku. Možda nema profil na društvenim mrežama ali zato ima već 5 pobeda u EL. I ne planira tu da se zaustavi. 😉#kkcz #alimpizam pic.twitter.com/T3MwIRNygV — Dragan (@Dragance22) December 15, 2017 3 vezane pobede, IDEMO ALIMPIJE MAČKO, IDEMOOOO!!! #Alimpizam #DušanSilni pic.twitter.com/vYVHrVDLuY — Tamo neki lik... (@L2T92) December 15, 2017 Samo jednu dilemu imam. Ko je trenutno veća faca Alimpije trener #kkcz  ili Alimpije Mirić #SenkeNadBalkanom ? — Milan Keserovic (@Lanmika44) December 15, 2017 Ulazimo u tu neku seriju pobjeda u Evroligi kao i prosle godine! Imenjak Alimpije gazi po Evroligi! #kkcz#EuroLeague — Dušan Doderović (@Dule_Doderovic) December 15, 2017 Jebote, ubediće me Alimpije da je on the chosen one! #kkcz — ♯Брутално васпитан (@Egochetnik) December 15, 2017 Lesort je ozbiljno nesmotren Alimpije ozbiljan posao radi Feldin je u ozbiljan igrac Pero je ozbiljan doktor ove igre Ozbiljan sam. — Milos Jovanovic (@milosns1982) December 15, 2017 Alimpije kaže da igramo naš nju ofens, da vidimo šta je to 😂 #KKCZ — Disident™ (@Dissidente__) December 15, 2017
12/15/2017 09:57 PM
BL: Sjajni Rafael vodio Borusiju do trijumfa protiv Hamburgera
Gladbah je slavio na svom terenu protiv HSV rezultatom 3:1 (1:0). Poveli su u devetom minutu, strelac je bio Torgan Azar na asistenciju Rafaela. Do kraja prvog dela nije bilo golova, a onda su gosti poravnali posle osam minuta igre u nastavku, strelac je na asistenciju Hunta bio Andre Han. Ipak, 20ak minuta kasnije Gladbah ponovo vodio, Rafael ovoga puta u ulozi strelca, asistenciju je upisao Grifo. Samo pet minuta kasnije, Brazilca postiže svoj drugi gol na meču, ovoga puta uslugu mu je uzvratio mlađi brat Edena Azara, Torgan. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultat, Borusija je zasluženo slavila na svom terenu. Treba napomenuti da je u postavi Hamburgera svih 90 minuta na terenu proveo Filip Kostić. Gladbah nakon ovog trijumfa četvrti sa 28 bodova, HSV je u zoni ispadanja, trenutno su 16. sa 15 osvojenih bodova. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
12/15/2017 09:44 PM
Obožavanje 'njegovog veličanstva' se nastavlja! (TVITOVI)
Crvena zvezda je i ovoga puta pokazala da ume da igra protiv ekipa iz ACB lige. Naš šampion je slavio protiv španskog šampiona na gostujućem terenu sa 82:86 nakon neverovatne serije u poslednjoj deonici od 17:0. Crvena zvezda je imala 11 poena prednosti tokom druge deonice, Valensija je imala +13 u poslednjem kvartalu, ali je onda usledila neverovatna gore pomunuta serija koju je pokrenuo Pero Antić ukradenom loptom, zakucavanjem, kasnije je nastavio novim ukradenim loptama, iznuđenom nesportskom greškom, poenom sa linije za slobodna bacanja i trojkom. Naravno, on je glavni večeras kada se radi o košarkašima koje navijači hvale, uprkos 26 poena Džejmsa Feldina. Evo nekih tvitova nakon utakmice.  Volim Peru vise nego ćaleta i kevu#kkcz — Disident™ (@Dissidente__) December 15, 2017 davidovac preokrenuo trojkom #kkcz  winner — Dusan Zivkovic ® (@zivdus) December 15, 2017 Ekskurzija po Španiji se nastavlja... #KKCZ #VBCCZV — Bojan Grujic (@BojanG1982) December 15, 2017 Alimpije teroriše u nikad goroj EL... na pobjedu od plej ofa 👌💪💪 #kkcz — Popovic Marko (@1986_marko) December 15, 2017 A u ušima Džejmsa Feldina talasi okeana lagano udaraju o obalu dok šutira slobodna bacanja... Bravo #kkcz, bravo momci — Ivo Colovic (@tovoloc) December 15, 2017 Mnogo mi je drago što Feldin igra sjajno u ovom delu sezone #kkcz — Heroj ulice (@_enebarn) December 15, 2017 E ovo je sad vec karakter #kkcz Bravo momci! Sjajna pobeda! Nastavimo da se molimo za Perino zdravlje! i sto manje Lesora 😁 — Lucky #13 (@MrLizli13) December 15, 2017 Igramo kao jebeni Golden Stejt, puče Valensija na svom terenu! #kkcz — shadow dancer (@DuleCZ) December 15, 2017 Realno, Milkov skok u napadu posle promašene trojke nam donela pobedu😁 #kkcz — Marko Mađarev (@DjarmaCZBG) December 15, 2017 Alimpijevic je veceras maestralno vodio ekipu. Nasao je petorku koja je sposobna da se vrati. Ostavio je Lesora sve vreme na klupi i Rocestija do poslednjeg minuta, a onda ga vratio i ovaj pogodio kljucni flouter. Peru kralja cuvao celu 3/4. #kkcz — Sale (@SaleVieDub) December 15, 2017 Fascinantno kako odbranimo svaki napad kada Pero iskoci dok svaki put primimo kos iz pika kada Lesor to radi! Bravo Zvezdooo #kkcz — Novica Marjanovic (@Newicaa) December 15, 2017 Valja se raspitati gde ce biti navijacka tribina na f4 #kkcz — Dejan Danilovic (@Dejan_Danilovic) December 15, 2017
12/15/2017 09:30 PM
EL - Magični preokret Zvezde, na kolenima šampion Španije!
Neverovatna neizvesnost u Valensiji, igralo se u serijama, Zvezda je vodila sa 11 poena prednosti u drugoj deonici, Valensija sa 13 poena u poslednjoj deonici, ali se ušlo u neizvesnu završnicu gde je pobedila ekipa Dušana Alimpijevića sa 82:86 (22:26, 16:14, 25:16 i 17:30). Crvena zvezda je odigrala fantastičnu prvu četvrtinu što se tiče šuta, sasvim zasluženo je dobila ovu deonicu sa 22:26. Gubila je na samom startu sa 7:2, ali se nakon toga naš tim probudio i krenuo da igra sjajnu odbranu, očas posla je na semaforu bilo 9:15 zahvaljujući Ročestiju i Dangubiću. Nakon tri minuta igre Rosom je pogodio trojku za šampiona Španije, ali je Dangubić pogađao, Antić je imao jednu trojku, Feldin je vezao četiri poena i Jovanović je pogodio za kraj četvrtine za prednost od 4 poena za Crvenu zvezdu. U drugoj četvrtini je Zvezda stigla i do 11 poena prednosti, Dobrić je vezao tri poena, usledila je nesportska greška Abaldea, Lazić je postigao poen, pa su usledili novi poeni Dobrića koji dovodi Zvezdu do velike prednosti, 22:33. Usledio je period igre gde ekipe nisu imale dobar napadački učinak, osim trojke Dangubića, Crvena zvezda se baš mučila da stigne do koša domaćina, dok su igrači Valensije pojačali pred kraj prvog poluvremena kada su uspeli da stignu i do -2, 38:40. Nije bio zadovoljan Alimpijević, a Zvezda je igrala slabo treću deonicu, Valensija je bila u zaletu. Počelo je trojkom Tomasa, Zvezda je čitavih pet minuta bila bez poena ako računamo i kraj druge deonice. Plais je doneo 51:47, ali je onda Davidovac uspeo da pogodi trojku, a nakon zakucavanja Lesora, Crvena zvezda je ponovo stigla do izjednačenja. Ipak, Valensija je uspela da napravi veliku razliku pred ulazak u poslednju četvrtinu, manjak koncentracije u poslednja dva-tri minuta je koštao Crvenu zvezdu poena, stigli su domaći do maksimalnih 63:56. Došli su domaći i do devet poena prednosti na početku poslednje deonice, ubrzo je bilo i 10 poena prednosti kada je San Emeterio pogodio za dva, iako je hteo za tri. Maksimalna prednost Valensije je bila +13, ali je onda Antić presekao jednu loptu i zakucao u kontri, Davidovac je nakon dobre odbrane pogodio i trojku, a Feldin u potpunosti vraća Zvezdu u igru 72:66! Bila je to neverovatna serija Crvene zvezde koja je nastavljena ukradenom loptom Pera Antića, drugom u poslednjoj deonici, nakon čega je usledila i nesportska lična greška za košarkaše Valensije, a nakon jednog pogođenog bacanja Antića, usledio je napad našeg šampiona nakon čega je upravo Antić postigao trojku za izjednačenje! Nije Valensija mogla da probije odbranu Crvene zvezde, serija je nastavljena poenima Feldina sa bacanja, vezao je četiri uzastopna za seriju 17:0 i četiri poena prednosti na 2:30 do kraja. Usledila je nova dobra odbrana Crvene zvezde, u poslednja dva minuta su ušli sa 4 poena prednosti, ali je onda Valensija povezala redove, vezala dve dobre odbrane, dva dobra napada i nakon trojke San Emeterija povela sa 77:76. Onda je ušao u igru Tejlor Ročesti, bilo je potrebno trgnuti Zvezdin napad, upravo je on rešio naredni napad i doveo Zvezdu u novu prednost na 43 sekunde do kraja. Valensija je u narednom napadu odigrala loše, ali zbog Zvezdine odlične odbrane, San Emeterio je bacio loptu koju su presekli košarkaši Crvene zvezde, a Feldin je pogodio na drugoj strani za prednost od 77:80. Kada je Van Rosom na 17 sekundi do kraja bacio loptu u aut, Zvezda je imala loptu i prednost od tri poena! Abalde je vratio Valensiju u igru, ali je Feldin sa slobodnih bacanja rešio pitanje pobednika za petu pobedu Crvene zvezde ove sezone u Evroligi! Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Feldin sa 26 postignutih poena, imao je i 5 asistencija. Ročesti je imao 13 poena, a Pero Antić je dao značajan doprinos sa 10 poena, ali u kakvim trenucima.
12/15/2017 09:15 PM
Sjajne vesti iz Sevilje!
Trener fudbalera Sevilje Eduardo Beriso posetio je danas svoj tim, dve nedelje posle operacije raka prostate i trebalo bi da vodi ekipu večeras na utakmici protiv Levantea. "Dolazak Eduarda Berisa na trening pred utakmicu protiv Levantea bila je najveća vest ovog jutra u klubu", objavljeno je na klupskom sajtu. Trener Sevilje iznenadio je danas svoje igrače kada se pojavio u svlačionici kako bi razgovarao sa njima, a zatim ih odveo na teren zbog taktičke pripreme. On je zatim bio i u hotelu zajedno sa predsednikom Hoseom Kastrom i sportskim direktorom Oskarom Arijasom. Vest o Berisovoj bolesti stigla je jutro nakon što je Sevilja igrala nerešeno (3:3) protiv Liverpula u grupnoj fazi Lige šampiona 21. novembra. On je operisan nedelju dana kasnije. Berisov plan je da večeras vodi tim protiv Levantea, ali sve zavisi kako će se osećati tokom dana. Sevilja je bila na drugom mestu Grupe E Lige šampiona, a u osminifi finala igraće protiv Mančester junajteda. U španskom prvenstvu nalaze se na petom mestu sa 28 bodova, 11 manje od lidera Barselone.
12/15/2017 09:05 PM
EL: Olimpija igrala samo prvu četvrtinu u Atini
Izabranici Ćavija Paskvala savladali su Olimpiju iz Milana u "OAKA" areni, na kraju je bilo 80-72 za "Zelene". Gosti iz Italije su dobili prvi kvartal sa devet poena razlike, te se činilo da je Panatinaikos pred teškim zadatkom. Ipak, već u drugoj deonici domaćin se vraća, prišli su na dva poena zaostatka pred odlazak na odmor. U trećoj deonici, potpuna kontrola domaćeg sastava, preokreću rezultat i dolaze do sedam poena viška pred odlučujući period. U poslednjih 10 minuta PAO je rutinski održavao prednost, te su na kraju zasluženo slavili. Istakao se Kej Si Rivers sa 20 poena, pratili su ga Lodžeski sa 14 poena i Džejms Gist sa 11. Kalates nadomak dabl dabl učinka, devet poena i čak 12 asistencija. Kod gostiju 13 poena Micova, 11 je dodao Gudaitis.
12/15/2017 08:46 PM
Jevtović razbio Olimpiju!
Ekipa Igokee je stigla do svoje 5. pobede u ABA ligi ove sezone, zaustavili su Olimpiju i izjednačili se sa njom na tabeli ovog takmičenja - 86:78. Od samog starta je Igokea uspela da nametne svoj ritam, poveli su i sa 12 poena prednosti, a do kraja poluvremena nisu ispustili tu prednost, čak su je povećali do 48:32. Rekli bismo da se pobednik baš nazirao nakon kraja treće deonice kada je Igokea povela sa +20, bilo je 72:52, a do kraja utakmice su malo spustili ritam i dozvolili rivalu da dođe smanjenja rezultata. Ubedljivo najbolji na terenu je bio Nikola Jevtović sa 25 postignutih poena, imao je neverovatan šut za dva poena, 11/12, a dodao je i 5 skokova. Šibalić sa 18 i Li sa 17 poena su se istakli u Igokei, ali od ostalih niko nije postigao preko 6 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Morgan sa 20 poena, 16 je imao Lorbek, a Oliver 18.
12/15/2017 08:34 PM
Bivši reprezentativac Argentine pokušao da ubije svoju ženu!
Šokantne vesti, bivši fudbaler Porta i Olimpik Mareja Lučo Gonzalez optužen je da pokušao da ubije svoju suprugu. Incident se dogodio osmog decembra, a bivše reprezentativcu Argentine uručena je zabrana prilaska na manje od 500 metara, a u narednih 90 dana neće moči da vidi svoju decu. Optužbu je podnela upravu njegova supruga Andreja da Silva Markes Gonzales. "Moj suprug, Lučo Gonzales, pokušao je da me ubije", izjavila Andreja za "Globo Esport". "Posvađali smo se i pokušao je da me ubije. Nakon toga je ispraznio kuću, uzeo sav moj nakit, sav novac sa našeg računa, blokirao je sve moje kartice i ukrao moj novac. Pokušao je da me uguši i da mi prereže vene, okačio me je da visim sa terase i pozvao decu da me gledaju odozdo. Naši zaposleni su pozvalli policiju i on me ja bacio sa terase, jer su se ispod u dvorištu igrala moja deca sa psima, a onda je počeo da viče: 'Ubiću te, ubiću te'", izjavila je Lučova supruga.
12/15/2017 08:22 PM
Poluvreme u Valensiji - Poslastica za "Delije"!
Sjajno izdanje crveno-belih nakon prvih 20 minuta u Valensiji, naša ekipa vodi sa 38:40. Nastavila je Crvena zvezda u prvoj četvrtini da igra dobro u ofanzivi, spoljna linija Valensije je lako probijana od strane bekova našeg šampiona i rezultat je bio 26 postignutih poena u ovoj deonici. Nije baš dobro krenula četa Dušana Alimpijevića, gubili su 7:2, ali je onda krenula serija crveno-belih. Očas posla su vodili sa 9:15 zahvaljujući Ročestiju i Dangubiću, ali i fenomenalnoj odbrani u tim trenucima. Nakon tri minuta igre bez poena domaćina, Rosom je uspeo da pogodi trojku nakon čega je Valensija počela da igra bolje u ofanzivi, ali Zvezda nije stala, naprotiv. Dangubić je bio odličan u šutu, Antić je pogodio trojku za 16:20, nastavio je Feldin, a Jovanović je završio četvrtinu poenima nakon ofanzivnog skoka i asistencije Lazića za 22:26. Nastavak je doveo još bolju igru Crvene zvezde, došli su košarkaši našeg šampiona do 22:33 nakon Dobrićevih vezanih poena i nesportskog faula Abaldea. Valensija nije postigla poene 3 i po minuta u drugoj deonici, ali je stala i Crvena zvezda, koja je za tri minuta postigla samo jedan poen. Nemanja Dangubić je dokazao da je u fantastičnoj šuterskoj formi kada je pogodio novu trojku kojom je prekinuo nešto lošiju igru u napadu našeg šampiona. Loš šut je imala naša ekipa u poslednjih par minuta ovog duela, pa je Valensija uspela da stigne do -2 za poluvreme. #kkcz Одбрана докторска засад. — Дејан Јовичић (@dejoo_94) December 15, 2017 Igramo inteligentno, Valensija nervozna kao devojka koja nema seks pola godine #KKCZ — Disident™ (@Dissidente__) December 15, 2017 NE ZNA KOGA JE OVE SEZONE VECE UZIVANJE GELDATI DAL PERU ILI TEJLORA,JOS DANGA NAMESTIO RUKU ,POSLASTICA  #kkcz — Srele (#zvezdaš)🇷🇸 (@sreledelija) December 15, 2017 а Дилана већ волим #kkcz — Žica Iz Brusa (@NestasnaObrva) December 15, 2017 Према Маркусу гајим нека ирационална и пристрасна осећања, према Скунију носталгију, према Ђенки нешто недефинисано... Али што се сувог квалитета тиче - Тејлор Рочести је за мене странац #1. #kkcz — Александар Ковачевић (@Aleksandar_MCZ) December 15, 2017 Bravo Lazo legendo !!! #kkcz — £¥K@ 👑 (@LuxVozdovac) December 15, 2017 Sveprisutni Branko Lazić pokazuje zašto je kapiten ♥️ #kkcz — jovana (@lorellens) December 15, 2017 Laza kamikaza #kkcz — night's watch (@soljinac) December 15, 2017 Nakon skoka Laze, u prvim redovima ima mnogo povrijeđenih! 😎💪 #KKCZ #VBCCZV — Bojan Grujic (@BojanG1982) December 15, 2017
12/15/2017 08:08 PM
Nije samo Boaći - Problem za Vladana Milojevića, odlazi i ključni igrač?
Svakako da su dobre igre Mičela Donalda doprinele da ekipa Crvene zvezde izgleda fantastično ove sezone, bio je ključni igrač na sredini terena, odigrao u svom stilu, a nakon utakmice protiv Partizana je rekao da nema ništa protiv da ostane do kraja ove sezone u Crvenoj zvezdi. Ipak, kako saznaje "Sport klub", Crvena zvezda će ostati bez veziste iz Holandije. Prema saznanjima pomenutog medija, Donald prelazi u moskovski Dinamo u januaru. Ovaj fudbaler je odigrao okruglo 100 mečeva za Crvenu zvezdu sa kojom je osvojio šampionsku titulu pre godinu i po dana. Pored njega, očekuje se da Crvenu zvezdu napusti i Ričmond Boaći, tako da ćemo na proleće gledati neku novu, drugačiju Crvenu zvezdu. Imajući u vidu njegov potencijalni odlazak, očekujemo da u veznom redu zajedno na centralnim pozicijama zaigraju Krstičić i Jovičić koji su retko igrali zajedno ove sezone.
12/15/2017 08:02 PM
Nakon velikog preokreta u poslednjim sekundama, derbi Hrvatske pripao Cedeviti!
Izabranici Jurije Zdovca slavili su u hrvatskom derbiju protiv Cibone rezultatom 84-81. Cibosi su došli do prednosti sredinom prvog kvartala, da bi do kraja deonice došli i do 12 poena prednosti. Vodili su većim delom susreta, da bi "Vitamini" poravnali tek na minut i 15 do kraja (80-80). Nakon toga je Marko Tomas bio polovičan sa linije penala, potom je Vil Čeri doneo prvu prednost Cedeviti još od početka utakmice, da bi Tomas prodao loptu u narednom napadu, domaćin je imao priliku da overi pobedu. Novačić je poslao Stipanovića na liniju penala, iskusni centar je pogodio oba bacanja na četiri sekunde do kraja, sve je bilo jasno. Tomas je u poslednji sekundama pokušao da pogodi trojku, ali je promašio. Pobednički sastav predvodio je Ukić sa 25 poena, pratili su ga Nikols sa 16 poena, kao i Krušlin i Stipanović sa po 10. U poraženom sastavu 23 poena Novačića, 14 je dodao tragičar Tomas, koji je minule sezone branio boje Cedevite. Cedevita nakon devet kola ima maksimalan učinak u hrvatskoj A1 ligi, dok je Cibona doživela četvrti poraz.
12/15/2017 07:46 PM
Spaleti: "Hoću Iniestu, Ramosa i Aleksisa"
Inter je trenutno prvoplasirani tim Serije A, mnogi su prijatno iznenađeni učinkom ovog tima u ovoj sezoni, retko ko je očekivao da će sredinom decembra tim biti ispred Juventusa, Napolija i svih ostalih timova u Seriji A. Ipak, mnogi očekuju daleko bolji Juventus u nastavku, smatra se da će Inter morati da se dodatno pojača ukoliko želi titulu u Seriji A. "Moramo biti oprezni na tržištu. Ako me pitate šta želim, onda ću vam reći. Evo vam tri imena, Serhio Ramos, Iniesta i Aleksis Sančez. Hajde, radite na njima. OK?", rekao je Spaleti uz osmeh. "Moramo dati poštovanje onima koji su nosili Inter ove sezone, zaslužili su to", rekao je Spaleti i zaobilaznim putem nagovestio da klub neće mnogo kupovati u prelaznom roku koji je pred nama.
12/15/2017 07:33 PM
EL: "Armejci" se osamili na vrhu tabele
U okviru 12. kola Evrolige, CSKA je na svom parketu ugostio Makabi, na kraju je bilo 101-86 u korist domaće ekipe. Tesno je bilo u prvoj deonici, ali je onda CSKA uzeo stvari u svoje ruke u drugom kvartalu. Dobijaju domaći košarkaši drugi deo igre sa 14 razlike, dali su duplo više koševa od protivnika i stigli do 15 poena prednosti pred poluvreme. U nastavku su rutinski održavali prednost, Makabi je pripretio na samom kraju, kada su poslednjem minutu prišli na minus od šest poena. To ipak nije bilo dovoljno, De Kolo je pogodio na drugoj strani na oko 30 sekundi do kraja, potom je Kol vratio dvojku, ali je odmah napravio glupost, faulirao je Francuza, arbitri su procenili da je to učinio sa namerom, te su "Armejci" dobili nameran faul i priliku da privedu meč kraju. Tako je i bilo, Moskovljani su sada prvi na tabeli EL sa skorom 10-2, dok je Makabi sada na 7-5. Kod CSKA najbolji De Kolo sa 26poena, pratili su ga Ćaćo Rodrigez sa 15 (11as), Higins sa 17, kao i Antonov i Hajns sa po 14 postignutih poena. U poraženom sastavu 24 poena Norisa Kola (7as), pratili su ga Tomas sa 14, Džejk Koen sa 12 i DeAndre Kejn sa 10 poena.
12/15/2017 07:23 PM
Najčudniji koš ove sezone u ABA ligi (video)
Well, this might be the most extraordinary 2-pointer we've seen in the 2017/18 season... 😲😲😲#ABALiga #BUDZAD @kkzadar pic.twitter.com/sasLXSnJup — ABA Liga (@ABA_League) December 15, 2017
12/15/2017 07:11 PM
EL: Nestvarni Štimac, Baskonija u poslednjim sekundama do pobede u "Sinan Erdem Domu"
Sjajan meč smo videli u Istanbulu, na kraju su Baski slavili sa 81-82. Neizvesno je bilo tokom čitavog meča, nakon prvih 20 minuta Baskonija je imala tri poena prednosti. U trećem kvartalu se probudio Erik Mekolum, gosti iz Vitorije nisu imali rešenja za starijeg brata zvezde Portland Trejl Blejzersa, Efes je okrenuo i nakon 30 minuta imali su tri poena viška. Usledila je rezultatska klackalica u završnici susreta, stao je šut domaću ekipu, a to su gosti iskoristili pa su došli do preokreta. Imali su poen manjka na 20 sekundi do kraja izabranici Pedra Martineza, odlučili su da odigraju ceo napad, Grejndžer je dodao Porijeu, koji je iznudio faul Štimca i otišao na liniju penala, na tri sekunde do kraja. Pogodio je oba i rešio pitanje pobednika, Efes nije uspeo da pogodi u poslednjim sekundama. Upravo je Porije bio najbolji u pobedničkom sastavu, upisao je 16 poena (7/10 za dva, 2/4 penali) i 12 skokova za ukupan indeks 35. Odlična rola i Šengelije sa 17 poena i osam skokova, 16 je upisao Met Džening. U redovima Efesa 21 poena Mekoluma, 14 je dodao Brajant Danston, dok su po 10 upisali Riki Lido, Zoran Dragić i Vladimir Štimac, s tim što je srpski centar upisao i neverovatnih 17 skokova, od čega osam ofanzivnih. Baksonija sada ima 6-6, Efes je na 3-9.