02/21/2017 11:01 PM
Tvit dana - Odobrite Sitiju ovaj poseban zahtev! (foto)
Klaudio Bravo se pokazao kao promašaj, a Vili Kabaljero je takođe imao loše intervencije od kako ga je zamenio na poslednjih nekoliko utakmica. Iako je večeras odbranio penal Radamelu Falkau, on se nije najbolje postavio kod trećeg gola, kada ga je lobovao Kolumbijac. Na Tviteru je usledila rasprava kako je Pep očajan sa izborima svojih golmana, a jedan zahtev je bio posebno interesantan: ''A da se Sitiju odobri specijalni zahtev da na golu budu I BRAVO I KABALJERO?!'' Maybe City should be given special dispensation and allowed to play with Bravo AND Caballero in goal? — 101 Great Goals (@101greatgoals) February 21, 2017
02/21/2017 10:49 PM
Skoro 300 takmičara na Balkanijadi, ASS zove publiku u Arenu
Balkanijada će biti prvo atletsko takmičenje koje će se održati u Areni, a za njega se prijavio 271 takmičar iz 16 zemalja. Najbrojnija nacija na Balkanijadi je Turska čiji tim broji ukupno 35 takmičara, a odmah iza nje je domaćin Srbija sa 33. Balkanijada će se održati 25. februara, a na njoj će učestvovati najveće atletske zvezde iz Srbije, koje se spremaju za Evropsko prvenstvo od 3. do 5. marta. Ulaznice za ovo takmičenje koštaju 200 dinara. "Ovo je u neku ruku i generalna proba za naše navijače, da uživo vide i upoznaju najbolje što naša atletika trenutno ima. Kao i u svakom sportu, podrška s tribina je onaj dodatni motiv da asovi iz sebe izvuku najviše, i zato poziv svim ljubiteljima sporta da dođu u Arenu i bodre naše atletičare. I sada i na Evropskom prvenstvu, početkom marta", navodi se u saopštenju Atletskog saveza Srbije. Ulaznice se mogu kupiti na prodajnim mestima Eventima, a sav prihod namenjen je dobrotvornim svrhama, odnosno za pomoć Dečijem odelenju na Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije.
02/21/2017 10:36 PM
Alegri objasnio zašto je izostavio Bonućija!
Kao što je najavljeno ranije danas, Bonući je odstranjen iz ekipe nakon što se u petak sukobio sa trenerom Masimilijanom Alegrijem na meču sa Palermom. ''Bonući će biti na tribinama. Međutim, to ne znači da od toga treba praviti veliku buku. Ta stvar je za nas završen, slučaj je iza nas. Ova odluka je poštena, pravedna i predstavlja poštovanje prema klubu, timu i navijačima''. ''Bonući je razumeo celu situaciju, nije bio prvi koji tako reaguje, i neko je morao da plati. Priznajem da ni moja reakcija nije bila primerena, pošto nas gledaju deca  i sutra ću zbog toga uplatiti dobrovoljni prilog nekoj dečijoj ustanovi'', obećao je Alegri. Meč Porto - Juventus na programu je u sredu u 20.45.
02/21/2017 10:24 PM
LŠ - Oldenburg nadoknadio minus iz Saratova
Košarkaški Oldenburga obezbedili su plasman u osminu finala FIBA Lige šampiona nakon večerašnjeg trijumfa nad Avtodorom iz Saratova u revanšu koji je odigran u Nemačkoj. Ekipa Oldenburga slavila je rezultatom 98:89 (24:21, 27:19, 28:18, 19:31) čime je nadomestila tri poena zaostatka iz Saratova i ukupnim rezultatom 182:176 obezbedila mesto u dalji tok takmičenja. Pobednički sastav predvodio je nezaustavljivi centar Brajan Kvejl koji je postigao 34 poena (16/18 za dva) i upisao 11 skokova za nepunih 26 minuta na terenu. Nemački sastav će u osmini finala ukrstiti koplja sa turskim Banvitom koji je prethodnog vikenda osvojio nacionalni Kup.
02/21/2017 10:12 PM
Naklon za Grizmana - Aragones skinut sa trona!
Dugogodišnji rekord legendarnog Luisa Aragonesa oboren je večeras na "BayAreni" gde su fudbaleri Atletiko Madrida upisali trijumf nad Bajer Leverkuzenom u okviru osmine finala Lige šampiona. Francuski napadač Antoan Grizman postigao je drugi gol u trijumfu Atletiko Madrida i upravo tim pogotkom preskočio Luisa Aragonesa na listi najboljih strelaca "Jorgandžija" u evropskim kupovima. Antoan Grizman je večeras postigao TRINAESTI gol za Atletiko Madrid u evropskim takmičenjima što je za gol više od legendarnog Luisa Aragonesa. Ostaje da se vidi do koje cifre će Antoan Grizman dogurati do kraja sezone, što svakako zavisi i od učinka Atletika u plej-of fazi Lige šampiona. 13 - Antoine Griezmann has become the Atletico all-time top scorer in #UCL/European Cup, surpassing Luis Aragones (12). Prince. pic.twitter.com/AXJlcsSYpi — OptaJose (@OptaJose) February 21, 2017
02/21/2017 10:02 PM
Klasa je večna! Radamele, da si ovakav bio prvi put u Mančesteru...
Radamel Falkao je danas napravio čudo u Mančesteru, iako je njegov tim izgubio. Mančester siti je savladao Monako rezultatom 5:3, ali je meč obeležio Radamel Falkao. Kolumbijac je postigao pogodak za 1:1, potom i za 2:3, ali je između toga propustio priliku da pogodi sa bele tačke i možda reši ovaj meč. Neverovatan je podatak, ali Falkao je večeras postigao svoj 15. pogodak na poslednjih 15 mečeva Monaka u svim takmičenjima i tako pokazao da nije zaboravio da igra fudbal. Takođe, još jedan zanimljiv podatak jeste da je večeras u Mančesteru postigao jednako golova, kao u dresu Junajteda, na 15 odigranih mečeva u ovom gradu. S razlogom se Pep Gvardiola pribojavao ovog igrača, revanš će biti paklen! 2 - Falcao has scored as many goals tonight in Manchester as he did at Old Trafford for Manchester United (15 games). Homecoming. — OptaJoe (@OptaJoe) February 21, 2017
02/21/2017 09:49 PM
Pao rekord na "Etihadu"!
Utakmica osmine finala Lige šampiona između Mančester Sitija i Monaka koja je večeras odigrana na "Etihadu" biće upamćena po postavljenom rekordu. Susret na stadionu Mančester Sitija ulazi u istoriju Lige šampiona kao NAJEFIKASNIJI PRVI MEČ NOKAUT FAZE! Osam pogodaka palo je večeras na "Etihadu" i to je novi rekord po broju datih golova na prvim utakmicama plej-of faze Lige šampiona. Dodajmo još i to da je Monako prvi put u svojoj istoriji primio pet golova u evropskim kupovima, a da je Mančester Siti tek drugi put dao nekome pet pogodaka u Evropi.
02/21/2017 09:38 PM
Meč sezone u LŠ! Kakav preokret Sitija, Falkao i Aguero pokazali kakvi su majstori! (video)
Fudbaleri Mančester sitija napravili su možda i najveći preokret u poslednjih nekoliko sezona u Ligi šampiona pošto su večeras pobedili Monako rezultatom 5:3 (1:2). U drugom meču, ništa manje zanimljivom Atletiko je slavio u Leverkuzenu, a taj izveštaj pročitajte OVDE. Siti je poveo golom Sterlinga, potom je Monako preokrenuo preko Falkaa i Mbapea, da bi Aguero izjednačio na 2:2. Falkao je mastorijom vratio na 2:3 POGLEDAJTE OVDE, da bi u poslednjih 20 minuta Siti sa tri komada došao do veliki pobede. Večeras smo videli festival svega na Etihadu - po jedan fenomenalan gol na obe strane, promašeni penal, veliku grešku sudije, a potom i golmana Daniela Subašića. Siti je bolje otvorio meč, iako se videlo da u odbrani još kako škripi. Posle nekoliko poluprilika, u 26. minutu Sane je proigrao Sterlinga, a ovaj sa pet metara doneo prednost Sitiju. Ipak, posle samo šest minuta, Falkao se našao na pravom mestu i glavom savladao Kabaljera za 1:1. Nakon tog pogotka, usledio je zanimljiv trenutak kada golman Monaka oborio Aguera, ali umesto da bude penal i crveni za Subašića, sudija je pokazao žuti Argentincu zbog simuliranja. Samo nekoliko minuta kasnije, Mbape je pobegao štoperima Sitija i zategao loptu pod prečku za potpuni preokret. Drugo poluvreme bilo je još uzbudljvije, pošto je već u 50. minutu Falkao propustio priliku da sa bele tačke povisi na 3:1. Kazna je usledila osam minuta kasnije kada je Aguero matirao očajno postavljenog Subašića, a onda je u 611. minutu usledio potez meča. Radamel Falkao je otresao Stounsa, slomio mu kičmu, a potom Kabaljera iznenadio perfektnim lob udarcem za 2:3! Činilo se da će Siti dobiti još jedan šamar ove sezone i u Ligi šampiona, ali je onda usledio potpuni haos u poslednjih 20 minuta. Aguero je svojim drugim golom, fantastičnim volejom posle kornera izjednačio na 3:3, da bi pet minuta kasnije, Stouns bio na pravom mestu takođe posle kornera - 4:3!   Monako je bio u potpunom šoku, a Siti u naletu i u 82. minutu, domaći su izveli tipičnu Pepovu akciju, Silva je proigrao Aguera bocom, a ovaj spojio Sanea da se ušeta u gol za 5:3. Tu nije bio kraj ludilu, pošto je Falkao imao veliku priliku za het-trik, ali je Kabaljero maestralno intervenisao. Do kraja nije bilo promene rezultata, kakva pobeda Sitija!
02/21/2017 09:35 PM
LŠ - 'Vatromet' u Leverkuzenu, Atletiko blizu 1/4 finala!
Ljubitelji fudbala koji su večeras pratili duel u Leverkuzenu uživali su u dinamičnoj utakmici koja je obilovala šansama i golovima, a gosti iz Madrida zadovoljniji su napustili teren "BayArene". Atletiko Madrid savladao je Bajer Leverkuzen rezultatom 4:2 (2:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona i tako praktično već sada obezbedio mesto u narednoj rundi jer je teško verovati da "Farmaceuti" mogu do čuda u Madridu. Gosti su prvi zapretili večeras ali je odbrana Bajera dobro reagovala u osmom minutu posle opasnog centaršuta sa desne strane koji je usledio kao rezultat odlično pripremljene akcije. Nova uzbuđenja usledila su u 12 minutu, kada je u razmaku od svega tridesetak sekundi Atletiko Madrid imao dve sjajne šanse za vodeći pogodak. Najpre je Bernd Leno zaustavio udarac Antoana Grizmana, a u nastavku akcije prečka je bila saveznik "Farmaceuta" nakon nespretne reakcije Brazilca Vendela. Ono što fudbalerima Atletiko Madrida nije pošlo za rukom u prvih petnaest minuta odloženo je za drugu trećinu prvog poluvremena u kojoj su gosti stigli do dva pogotka. Nakon prodora po desnoj strani Saul Nigez je povukao loptu ka sredini, a onda poslao "zavijušu" levicom i smestio loptu u gornji desni ugao gola koji je u prvom poluvremenu branio Bernd Leno. Domaći su bili u šoku, pokušali su da odmah uzvrate, ali im se to obilo o glavu jer je Atletiko posle kontranapada u 25. minutu stigao do novog pogotka i to posle greške Aleksandra Dragovića. Kevin Gameiro povukao je kontru i sa sobom dvojicu štopera, što je ostavilo prostora da se Antoan Grizman pojavi iz drugog plana i da bez mnogo problema reši situaciju "1 na 1" sa golmanom Leverkuzena. Završnica prvog poluvremena pripala je domaćem timu koji je u dva navrata bio blizu pogotka, a posebno se golman Moja istakao u 29. minutu kada je Kevin Krampl odlično šutirao u gornji desni ugao. Mora se, međutim, reći da je Atletiko Madrid u 34. minutu imao fantastičnu priliku da stavi tačku na ovaj meč postizanjem trećeg gola ali je Bernd Leno fantastično reagovao kada se našao oči u oči sa Antoanom Grizmanom. Poslednji zanimljiv detalj u prvom poluvremenu viđen je u nadoknadi vremena, kada je sudija Vili Kolum mirne duše mogao da pokaže na belu tačku posle duela u kojem je Gabi laktom udario u glavu Ćićarita Ernandeza. Foto: Epa/Sascha Steinbach Da će i drugo poluvreme biti jednako interesantno dalo se zaključiti već u trećem minutu nastavka, posle akcije koju je započeo i golom završio Karim Belarabi. Akcija je krenula od strelca jubilarnog 50.000. gola u Bundesligi a nakon pasa Kevina Krampla i centaršuta Benjamina Henriksa pao je i pogodak koji je vratio nadu domaćem timu. Samo dva minuta nakon prvog pogotka "Farmaceuta" gosti ponovo prete iz kontre a sjajni Kevin Gameiro pogađa mesto gde se spajaju stativa i prečka pa ostaje 2:1 za Atletiko. Na isteku sat vremena igre arbitri donose odluku o kojoj se može diskutovati, ali je činjenica da je Aleksandar Dragović direktan krivac i za treći gol Atletiko Madrida jer mu je Gameiro "prodao foru" i iznudio penal na prilično jeftin način. Momak koji je asistirao za drugi gol "Jorgandžija" i iznudio penal preuzeo je odgovornost i konačno realizovao jedanaesterac za vođstvo Atletika od 3:1. Činilo se da je trećim golom Atletika sve bilo rešeno, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima na "BayAreni". Do kraja utakmice Bajer Leverkuzen stiže do drugog gola posle neshvatljive greške golmana Moje koji je ispustio loptu na nogu Stefana Savića, a onda je Crnogorac ni kriv, ni dužan završio na listi strelaca. Pri rezultatu 3:2 za Atletiko domaći su izvršili veliki pritisak i bili jako blizu izjednačenja, a kako nisu iskoristili nekoliko izglednih šansi, od kojih najbolje u 80. minutu, usledila je kazna. Fernando Tores je u 84. minutu postigao četvrti gol za Atletiko i tako praktično pogurao "Jorgandžije" ka četvrtfinalu, a odličnu priliku za 5:2 propustio je Anhel Korea koji je u drugom minutu nadoknade bio u stopostotnoj prilici. Revanš susret na programu je 15. marta u Madridu, a Bajer Leverkuzen moraće da dobije Atletiko rezultatom 3:0 kako bi se plasirao u četvrtfinale. Bajer Leverkuzen - Atletiko Madrid 2:4 (0:2) /48' Belarabi, 68' Savić (a.g.) - 17' Saul, 25' Grizman, 59' Gameiro (pen.), 86' Tores/
02/21/2017 09:21 PM
Pojačanja Novog Pazara veruju u opstanak
"Ne bih bio tu da nisam optimista. Došli smo da pružimo maksimum, jedino to obećavamo. Ovaj klub i grad zaslužuju elitu i daćemo sve od sebe da igra i rezultati budu što bolji", rekao je Aleksandar Ignjatović, doskorašnji štoper Radničkog iz Niša. Odbrambeni igrač Milan Savić vratio se u Novi Pazar posle polusezone provedene u kiparskom Anortozisu. "Publika ovde voli i živi za fudbal, pa poslednje mesto na tabeli nije ono što Pazar zaslužuje. Pokušaćemo da se dignemo iz te situacije, a uz navijače verujem da ćemo ostvariti željeni rezultat", naveo je Savić. Bivši vezni fudbaler Partizana Dejan Babić tokom jeseni je bio član prvoligaša Bežanije. "Nadam se opstanku, došao sam da probamo. Uz pojačanja i publiku, očekujem da ćemo uspeti. Opet, teška je liga, videćemo šta ća da bude, ali potrebno je da već od subote krenemo sa pobedama", ocenio je Babić. Golman Miloš Budaković poslednji angažman imao je u beogradskom Radu. "Mislim da imamo kvalitet za opstanak. Pozivam navijače da nas prate u što većem broju, znam koliko su nam bitni i koliko bodova su nam doneli", podsetio je Budaković. Iz Rada je u Novi Pazar stigao i igrač sredine terena Miloš Krstić. "Najbolje poznajem ovakvu situaciju, Rad je prošle sezone bio u istom problemu. Tada je stiglo 10 novih igrača i posle polovljenja bodova izborili smo opstanak. Izgaraćemo na terenu do zadnje utakmice", obećao je Krstić. Novi Pazar je trenutno poslednjeplasirani tim Superlige Srbije sa 12 bodova, a u 23. kolu biće domaćin Metalcu iz Gornjeg Milanovca,
02/21/2017 09:10 PM
Falkao, MAJSTORE! (video)
Na Etihadu je potpuna ludnica, Siti je poveo, pa je Monako izjednačio u prvom poluvremenu. Potom je Falkao promašio penal i propustio priliku da povisi rezultat na 3:1, da bi samo nekoliko minuta kasnije, Aguero poravnao posle katastrofalne greške golmana Subašića. Ipak, već u 61. minutu, Falkao je napravio dar mar, slomio je kičmu Džonu Stounsu, a potom u stilu Dijega Maradone, kao onomad na Marakani, lobovao Kabaljera za 2:1. Remek delo!
02/21/2017 08:59 PM
Zvezda na leto dovodi i štopera iz Ugande?
Fudbalski klub Crvena zvezda pronašao je u Ugandi dvojicu igrača koji bi mogli da predstavljaju pojačanja za budući period, a prvi posao je obavljen u smiraj zimskog prelaznog roka. Vezista Kalid Aučo već je dogovorio saradnju sa crveno-belima i čeka se da dobije vizu kako bi se priključio ekipi OFK Beograda u kojoj će se kaliti do leta. Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić otkrio je za "Večernje Novosti" da to nije sve i da bi na leto mogao da stigne još jedan reprezentativac Ugande. "Na preporuku Miće Sredojevića pratili smo od Nove godine Auča i štopera selekcije Ugande. I obojica su pokazali kvalitet. Pregovore oko Auča smo završili bukvalno na kraju prelaznog roka, a štoper neće doći jer nismo uspeli da dogovorimo uslove sa njegovim klubom. Ali, pratićemo ga i dalje" kazao je Terzić. Kako navodi pomenuti izvor, radi se o štoperu Murušidu Juku (22) koji nastupa za ekipu Simbe iz Tanzanije, a za nacionalni tim Ugande odigrao je 22 utakmice. Ostaje da se sačeka letnji prelazni rok, pa da se vidi hoće li još jedan reprezentativac Ugande stići na stadion "Rajko Mitić".
02/21/2017 08:43 PM
ABA - "Panteri" na korak od opstanka, eksplodirao Ostin
Tri kola pre kraja ligaškog dela sezone u regionalnom šampionatu košarkaši FMP Železnika stigli su do desetog trijumfa i tako praktično obezbedili opstanak. "Panteri" su na domaćem terenu razbili šampiona Makedonije i slavili rezultatom 101:82 (20:18, 24:19, 27:16, 30:29) pa posle 23 odigrane utakmice imaju skor 10-13. Utakmica je do sredine drugog kvartala bila rezultatski neizvesna, pošto su gosti uspevali da održe egal, ali je FMP u završnici prvog poluvremena počeo da povećava prednost. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini u kojoj je domaći tim stigao do maksimalne prednosti od 23 poena razlike (71:48) a do kraja je "pukla" i "stotka". Najbolju utakmicu od dolaska u FMP Železnik odigrao je Amerikanac Ajzea Ostin koji je sa 20 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, ali je Dragan Apić bio najkorisniji sa 17 poena, 9 skokova i 3 asistencije. Gosti su praktično odigrali u Železniku sa devetoricom igrača, a u takvoj konstelaciji stvari najveći teret je poneo Džoš Skot koji je postigao 26 poena i ostvario 10 skokova. Ukoliko Krka ili Zadar budu poraženi u okviru 23. kola FMP će i zvanično obezbediti opstanak u ABA ligi jer od pomenutih ekipa na tri kola pre kraja ima tri pobede više i bolji međusobni skor.
02/21/2017 08:31 PM
Ludilo na Etihadu! Sudija oštetio Siti, pa Monako preokrenuo! (video)
Uzbudljivo je u Mančesteru večeras, Siti je poveo golom Sterlinga, a ubrzo je izjednačio Radamel Falkao, a Mbape doneo potpuni preokret. Ipak, najuzbudljiviji trenutak dogodio se nakon izjednačenja i neposredno pre Monakovog preokreta i to u šesnaestercu gostiju. Aguero je izašao sam na golmana Subašića koji ga je oborio iz klizećeg položaja, Argentinac je pao, ali je sudija pokazao žuti karton zbog navodnog simuliranja. Navijači već negoduju na društvenim mrežama, mnogi smatraju da je Siti žestoko oštećen i da je ovo penal i crveni karton za Subašića. Da stvar bude još gora, samo nekoliko minuta kasnije, Mbapje je doneo preokret i vođstvo za Monako! Pogledajte sumnjivu situaciju pa procenite sami:
02/21/2017 08:21 PM
Bajer u nokdaunu, sevnule 'praćka' i 'kontra'! (video)
Fantastična fudbalska predstava viđena je u Leverkuzenu tokom prvog poluvremena duela Bajera i Atletiko Madrida, a gosti imaju više razloga za zadovoljstvo. Prštalo je na obe strane u prvih pola sata ali su "Jorgandžije" stigle do dva gola prednosti i pozamašnog kapitala, ako se ima u vidu da igraju na gostujućem terenu. Vodeći pogodak za Madriđane postigao je Saul Nigez nakon prodora po desnoj strani i "praćke" koju je zategao levicom, a nedugo zatim "sevnula je i kontra". Nakon greške Aleksandra Dragovića loptu je pokupio Kevin Gameiro, a pošto je na sebe povukao dvojicu štopera Bajera ostalo je dovoljno prostora da se Antoan Grizman pojavi iz drugog plana i smesti loptu u mrežu. Pogodak Antoana Grizmana pogledajte OVDE!
02/21/2017 08:06 PM
Kako se u Surdulici spremaju za prolećnu premijeru? (foto)
Velika radna akcija sprovedena je početkom nedelje u Surdulici kako bi bili obezbeđeni uslovi da za vikend bude odigran meč 23. kola Superlige između domaćeg Radnika i lučanske Mladosti. Fudbaleri Radnika još uvek nisu odigrali takmičarsku utakmicu u 2017. godini jer je zbog snega odložen njihov duel sa Metalcem u Gornjem Milanovcu, a beli pokrivač sačekao ih je i kod kuće. Tako su članovi stručnog štaba i fudbaleri zajedničkom akcijom prionuli na čišćenje terena u Surdulici ne bi li u subotu odigrali prvu utakmicu u prolećnom delu sezone. U prilogu se nalaze fotografije koje su nam dostavili sportski prijateljski iz Surdulice, a podsećanje i na to da je već zakazan termin odigravanja odložene utakmice između Metalca i Radnika. Više o tome OVDE! Foto: fk-radnik.com/Dejan Mirčev
02/21/2017 07:54 PM
Azar: ''Konte je najzaslužniji za moju formu''
Azar je bio jedan od najvažnijih igrača u osvajanju šampionske titule u sezoni 2014-2015, ali je u narednoj sezoni, zajedno sa ostalim saigračima razočarao lošim igrama. U decembru je otpušten trener Žoze Morinjo, a ekipa je sezonu završila na 10. mestu na tabeli i bez plasmana u evropska takmičenja. "Uvek je teško vratiti se posle loše sezone, ali trener je promenio nešto i pokušao da nam ulije samopouzdanje. Ovo je najbolji period za mene otkako sam došao u Čelsi. Srećan sam", rekao je Azar za sajt Gol. Azar je 2012. godine iz Lila došao Čelsi i do sada je odigrao 234 utakmice i postigao 65 golova. Sa "plavcima" je osvojio Premijer ligu, Liga kup i Ligu Evropa. Londonski klub je letos preuzeo bivši trener Juventusa i selektor Italije Antonio Konte, a ekipa je trenutno prva na tabeli sa osam bodova prednosti. "Svi znaju da prošle sezone nisam bio dovoljno dobar. Ali, na greškama se uči. Sve sam učinio da se vratim i sada sam na svom nivou. Dobro sam počeo ovu sezonu, spreman, bez povreda. Bolje je da igraš kada si potpuno spreman. Želim da uživam na terenu, mislim da je to ključno", rekao je belgijski reprezentativac. Čelsi će u 26. kolu Premijer lige u subotu igrati na Stamford Bridžu protiv Svonsija.
02/21/2017 07:39 PM
LŠ - Prošli Partizanovi rivali, Savan sprečio čudo u Nimbruku
Neverovatna utakmica viđena je u utorak uveče u češkom Nimbruku gde je istoimeni tim, nekadašnji učesnik ABA lige, ugostio Dinamo Sasari i propustio priliku da priredi veliko iznenađenje. Nakon ubedeljivog poraza na severu Sardinije (94:72) Nimbruk je u revanšu imao i 31 poen prednosti, ali je u završnici italijanski sastav uspeo da se provuče kroz iglene uši. Nimbruk je u revanš susretu slavio rezultatom 84:63 (17:11, 18:14, 30:17, 19:21) što nije bilo dovoljno da se obezbedi plasman u polufinale pošto je Dinamo Sasari u ukupnom skoru bio bolji za pola koša. Prva utakmica na Sardiniji završena je trijumfom Sasarija rezultatom 94:72, a kako je Nimbruk večeras slavio sa 21 poenom razlike Dinamo je otišao dalje sa ukupnim rezultatom 157:156! Razliku je napravio Duško Savanović, srpski internacionalac koji je sa linije penala postigao poslednja dva poena u revanš meču i tako svojom mirnom rukom odveo Dinamo u osminu finala. Srpski košarkaš večeras je postigao 14 poena, ostvario 4 skoka i 3 asistencije, a bolji učinak od Savana imao je samo Trevor Lejsi sa 17 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Pobednički tim je u svojim redovima imao četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a jednako efikasni (po 18 poena) bili su Brion Alen i Dajmond Simpson. Dinamo Sasari je na kraju obezbedio plasman u osminu finala FIBA Lige šampiona gde će se sastati sa francuskim Le Manom. Plasman u osminu finala kroz baraž obezbedio je još jedan klub koji je u grupnoj fazi takmičenja igrao sa Partizanom. AEK je bez većih problema večeras na domaćem terenu potvrdio trijumf iz prvog meča sa Juventusom i u osmini finala igraće protiv Monaka. Atinski klub je u prvom meču slavio u Litvaniji sa tri poena razlike, ali je u "OAKA Areni" razbio Juventus sa 23 poena razlike (77:54). Nigerijac sa pasošem Sjedinjenih Američkih Država Šinemelu Elonu vodio je AEK do ubedljive pobede sa 14 poena i 6 skokova.
02/21/2017 07:25 PM
Revolucija ili potez očajnika? Luis Enrike u formaciji u kojoj Barsa nikad nije igrala?! (foto)
Španska Kadena SER u svom novom izdanju donosi jednu zanimljivu informaciju. Naime, nakon što je forma krenula silaznom putanjom i posle nekoliko loše odigranih susreta, Barsin trener Luis Enrike želi da pokuša promenom formacije da prodrma svoju ekipu tako što bi igrao s dva defanzivna vezna igrača i isturenim Luisom Suarezom u napadu. Navodno, Enrike je spreman da iz 'popularne' 4-3-3 formacije pređe u 4-2-3-1, a to Barselona nije igrala gotovo nikada u ''krojfovskoj'' i ''postkrojfovskoj'' eri. Barsin stil se zasniva na formaciji sa jednim zadnjim veznim i dva centralna vezna, tačnije najveća razlika bi bila što bi u formaciji 4-2-3-1 na terenu imala ''pravu'' desetku. Još uvek se ne zna ko bi tačno koju poziciju pokrivao u ovom slučaju, ali recimo da bi to moglo da izgleda ovako:
02/21/2017 07:08 PM
Nenad Putnik novi predsednik Streljačkog saveza Srbije
Skupštini su prisustvovali delegati 80 od 84 članice SSS, a Putnik je dobio 62 glasa, dok je dosadašnji prvi čoveg te organizacije Siniša Mašović imao 18 glasova. Nenad Putnik je u prethodne četiri godine bio član Nadzornog odbora SSS. Radi kao docent na Fakultetu bezbednosti Univerziteta u Beogradu, a 2012. godine stekao je titulu doktora nauka. Streljaštvom se bavi od 1988. godine u SD Zemun Centar. Posle takmičarske karijere obavljao je dužnost sekretara, a kasnije i predsednika zemunske družine. Bio je generalni sekretar SS Beograda i u dva mandata član Upravnog odbora SS Srbije. "Strategija podrazumeva izgradnju nacionalnog trenažnog centra, kao i novih streljačkih objekata i osavremenjavanje i adaptaciju postojećih objekata poput onih u Boru, Zrenjaninu, Subotici, Valjevu, na Mirjevu i drugih uz ravnomernu regionalnu zastupljenost, sistemski pristup edukaciji sportskih stručnjaka, zatim povećanje broja sportista strelaca u olimpijskim disciplinama, negovanje tradicionalnih streljačkih disciplina", rekao je Putnik prilikom predstavljanja delegatima. Putnik je najavio i saradnju sa drugim streljačkim savezima zemalja u okruženju u cilju apliciranja za projekte Evropske unije. Kao jedan od ciljeva naveo je i donošenje Strategije razvoja streljačkog sporta u Srbiji 2027. godine. Dosadašnji predsednik Siniša Mašović je čestitao Putniku i novom rukovodstvu, poželevši im uspešan rad.